Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Инкубатор???

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Инкубатор???

Мнениеот miroki » Чет Мар 26, 2015 11:04 am

Не е толкова проблем високата влажност.
Остави го така.
Гледай само последните дни, да успееш да докараш 80%
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Инкубатор???

Мнениеот yuri » Чет Мар 26, 2015 4:50 pm

milendi написа:Благодаря Ви, от вчера имам влагомер и наистина ми показа 70 % махнах от водата падна на 60% сега гледам 65%,е още от водата ли да махам, незнам мн време са били при тази влажност и сигурно нищо не е станало... :(

Количеството на водата не е от значение. По-важно е изпаряващата повърхност. Може да направиш нещо като капак на съда, но не на целия разбира се. И последните дни го махаш за да се увеличи повърхността за изпарение и така да се повиши влажността.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Инкубатор???

Мнениеот bargazini » Пон Мар 30, 2015 10:34 am

Крис написа:Здравейте колеги,
Знам, че доста от вас са майстори и се занимават с направата на инкубатори затова реших да се обърна към вас за съвет. Искам да си направя инкубатор, мисля да използвам миялна машина. Знам че звучи странно но се затваря плътно а и само трябва да сглобя системата отвътре и да сложа изолация. Пускам снимки:

http://postimg.org/image/m21vvaugn/

http://postimg.org/image/q6f7pjsbj/

Мисля да сложа вентилатора между двете щайгички а за крушките не съм решил. Иденственото което ме притеснява е че е от хром никел от вътре и да не се получи някой гаф като се отразява светлината от крушката.... Вие какво мислите? Какъв съвет бихте ми дали?
Поздрави,
Крис :wink:

Забрави за съдомиялната. Метална е и температурата ти ще варира в по големи граници заради по бавното загряване и охлаждане на метала.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Инкубатор???

Мнениеот miroki » Сря Апр 15, 2015 2:35 pm

Днес 3 то пускане на инкубатора от както го направих, ми изгоря вентилатора.
Много калпави тези части.
При вас колко изкарват вентилаторите на 12 в?
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Инкубатор???

Мнениеот ястреб » Вто Апр 21, 2015 10:22 pm

Здравейте колеги аз съм нов във форума и искам да споделя моя опит с инкубаторите
С инкубатори се занимавам от 5-6 години и мога да кажа че колкото по сложни ги правя толкова по ниска люпимост имам Когато започнах взех един стар хладилник зил легнах го и му направих 2 рамки който се накланят на 45 градуса и с едно моторче от чистачки на верният ми Москвич всичко беше готово синът ми направи едно термо реле и го пуснах в действие Тъй като моторчето беше на 12 волта а всичко останало на 220 се наложи да сложа един стар акумулатор който не държеше много ток но с помощта на един юпс работата се оправи въртеше на 1 час но веднъж изгасна тока и не знам заради честотата на юпс ли от какво температурата се вдигна много и термометрите за телесна температура вътре изгърмяха След това монтираха някакъв стабилизатор на релето и всичко се оправи Заредих нови яйца и го пуснах но ми изгоря единият контактор за въртенето на яйцата и се отказах от тази екстра и започнах да ги въртя на ръка през 12 часа
Резултата беше 85 пилета от 104 яйца като се има в предвид че заради трудното превъртане на потенциометъра го нагласих на една температура около 37-38 градуса и повече не съм го бутал до края влага никога не съм регулирал прсто под крушките и вентилатора сложих една ваничка от пусково табло вземаше около 3 литра вода и го допълвах само
Всичко беше идеално 3 години но от мързел по време на пълнене на ваничката не изключих захранването и случайно залях едната лампа с вода последва силен трясък със светлинни ефекти и тиристорите направо гръмнаха а платката се запали и изгоря цялата не можах повече да намеря схемата и взех едно електонно реле със светпина и звукова сигнализация за 60 лева и работат тръгна зле
Първото люпене със настройки на температурата според изискванията беше 60 пилета от 104 яйца второто 50 но никога повече от 65 не съм вадил като никога не съм проверявал яйцата за зародиш тъй че мисля че не е толкова важна тази температура да е по висока по ниска и така нататък
Сега пробих и отгоре 8 отвора ф20 които да се отварят постепенно отдоло имам отпреди 9 на ф 8 сложих 2 контролни термометъра със влагомери 2 вентилатор на капака и със 2 системи регулирам влагата според изискванията да видим какво ще излезе
ястреб
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 21, 2015 9:15 pm

Re: Инкубатор???

Мнениеот vyas0 » Сря Апр 22, 2015 9:58 pm

miroki написа:Днес 3 то пускане на инкубатора от както го направих, ми изгоря вентилатора.
Много калпави тези части.
При вас колко изкарват вентилаторите на 12 в?


Моят 3та година започва,проблеми няма,но аз съм с автомобилен вентилатор.Пуснал съм го на 6 волта,че и бавната степен ми е много бърза на 12 волта.
Сложи си вентилатор за баня с ключ потенциометър.
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Инкубатор???

Мнениеот miroki » Чет Апр 23, 2015 2:19 pm

Вече няма място за такъв.
А тези за 220 в. много греят и вдигат температурата над зададеното.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Инкубатор???

Мнениеот vyas0 » Чет Апр 23, 2015 7:53 pm

Като си влезе в режим вентилатора,температурата би трябвало да стане константа.Но щом няма място вече ....
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Инкубатор???

Мнениеот gandalf_hsr » Чет Апр 23, 2015 10:56 pm

Аз съм с два вентилатора на 220в вече втора година и проблеми с температурата и с вентилаторите нямам.Като съм я закотвил на 37,5 и мърда до най 38 са секунди и пада или най ниска точка до 37 пак за секунди и се качва.Тази година люпимоста с мой яйца е 90%.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Инкубатор???

Мнениеот miroki » Пет Апр 24, 2015 3:59 pm

Аз за моя писах по-рано в темата като правех инкубатора, вдига до 39 дори май 40 градуса, само от вентилатора.
Може и да е понеже е нов и мирише леко, като работи един, два часа.
Трябва да го закача за да работи 2-3 дена да се разработи и да го пробвам пак.
За това сложих от компютър 120 мм. Пък той като изгоря бе вързан за батерията на UPS та изгоря и електрониката на UPS, изгорял е 40а предпазител, но не тръгна за дълго след замостяването. Утре ще си играя с новия предпазител.
Изображение
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Инкубатор???

Мнениеот ястреб » Вто Май 12, 2015 7:23 am

Ето вече моите се излюпиха от 104 яйца се излюпиха 81 пилета ,но като се има в предвид че яйцата не съм ги проверявал предварително и ги събирах повече от месец това според мен е много добър резултат
Не знам защо толкова някой наши колеги се притесняват за температурата но при мен тя варираше между 37,5 до към 40 градуса в различните точки в инкубатора сложих 2 вентилатора по 220 волта нямам проблеми с температурата външната се менеше от 7-8 до 22 градуса също не ми пречеше
на 8 ден забравих инкубатора отворен и стоя така 2 часа и си мислех че всичко е свършило но нямаше никакъв проблем така че според мен най важни са сандъкът на инкубатора терморегулатора ,яйцата и влагата
за сандък използвам стар хладилник зил който го бях направил автоматичен с накланящи се люлки но се повреди автоматиката и нямам време да го оправя и затова въртях яйцата сутрин в 7 и вечер в 23 часа реле купих от интернет някаякво 15 беше със защити от висока температура за 60 лева но реших миналата година да направя и втори по малък инкубатор и си купих още едно
Релето го купих преди 3 години тогава го ползвах 2 пъти ,миналата година ги ползвах двете по два пъти и тази година ползвах едното 1 път и за това време само едното ми заби веднъж на 36,5 градуса но има сигнализация и отстраних повредата навреме след като го рестартирах засега работят идеално а и човека от когото ги взех предлага ремонт при повреда и изпраща резервни части
яйцата ми са от от 6 кокошки черна брама,6 голям виандот и по един петел от двете породи всичките са на едно място сега ще го зареждам за втори път но ще добавя и други породи кокошки - 3 вида орпингтон и съм разделил породите да изкарам чисти брами и виандот
това е релето ми
ТЕРМОРЕГУЛАТОР - 15 за Инкубатор със защита
[КИТ-С829] Цена: 64.00лв.
ястреб
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 21, 2015 9:15 pm

Re: Инкубатор???

Мнениеот mama8591 » Чет Окт 22, 2015 11:29 am

Здравейте нова съм в това начинание имам инкубатор ИД-70 заложих яйцата но това което ме притеснява че температурата постоянно варира между 33 и 38 градуса.Не мога да я наглася да стои на едно положение.Ако някой знае нещо по въпроса нека пише.Благодаря предварително.
mama8591
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 22, 2015 10:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта