Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Малко информация, ако може. :)

Модератор: sandan

Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Фев 21, 2012 12:36 pm

Здравейте!
Искам още в началото да кажа, че абсолютно нищо не разбирам от канарчета. Вчера ми ги подариха, понеже момчето, което ги гледаше се наложи да замине и понеже знае, че обожавам животните ми повери (подари) любимците си. Веднага като ми съобщиха, че ще имам нова придобивка се впуснах в четене на всякакви материали за канарчета. Сутринта им сложих ваничка с вода и те се къпеха вътре с голяма охота (оказа се, че момчето което ми ги даде не им е давало да се къпят доста време, понеже го е било страх да не настинат). Поддържам в стаята температура не по-ниска от 25 С, понеже имам там и костенурки, а те са доста чувствителни към ниски температури. Преди да тръгна на работа им почистих клетката от яростната баня (всичко беше мокро) и им сложих настърган морков. В поставките си имат пясък, зрънца (наследство от преднишния собственик). Сложих им вода (престояла за да не е хлорирана) и добавих една капка мултивитамини в нея (според листовката трябва да слагам една капка на всеки 3 дни). Днес ще им взема и ябълки. Направи ми впечатление, че женското има някакво пръстенче, а мъжкия- не. Извинявам се за невежеството си, но наистина нямам никаква престава от тези птички. Видях, че доста е писано за породи и оцветяване. Както предполагам се досещате, нямам никаква идея каква порода са моите и въобще дали са някаква порода (за протокола- не ме интересува дали са породисти или не, пак ще ги гледам и обичам). Бях направила снимки, но с телефона и качеството не е много добро, та довечера пак ще ги снимам за да ви ги покажа. А за да добиете представа- женската е розова с бяла опашка и малко бяло около шийката и крилцата, а мъжкия е наситено жълт пак с малко бяло по опашката и крилцата, като той има и леко сиво около шийката.
Знам, че всеки ден трябва да им давам прясна вода, но не знам дали да е просто престояла за няколко часа за да не е хлорирана или да давам минерална. Предишния собственик им е давал само минерална, а аз се притеснявам дали няма да им навредя с нея. Предполагам допускам грешки, макар да ги имам едва от ден, но всичко което "знам" е само на теория. Ако някой има време и желание да ми даде няколко съвета бих била много благодарна.
Извинявам се, ако съм ви досадила. :)

Хубав ден!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот georgiev » Вто Фев 21, 2012 1:08 pm

Здрасти, казвам се Георги, имам от 2 години канари и си ги размножавам. Чета всичко от форума и от различна литература, относно отглеждането и размножаването, не твърдя, че владея положението (има много хора тук, които са много на ТИ с материала). Прочети в началото на сайта, как се гледат и размножават. За твое улеснение си направи схема за храненето, за да я следваш. Не се притеснявай да питаш и аз така правех. Не е трудно, само ти трябава теоретичната основа върху, която да стъпиш. Чети, наблюдавай ги и питай.
Успех, приятен ден.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Фев 21, 2012 2:04 pm

georgiev написа:Здрасти, казвам се Георги, имам от 2 години канари и си ги размножавам. Чета всичко от форума и от различна литература, относно отглеждането и размножаването, не твърдя, че владея положението (има много хора тук, които са много на ТИ с материала). Прочети в началото на сайта, как се гледат и размножават. За твое улеснение си направи схема за храненето, за да я следваш. Не се притеснявай да питаш и аз така правех. Не е трудно, само ти трябава теоретичната основа върху, която да стъпиш. Чети, наблюдавай ги и питай.
Успех, приятен ден.

Много благодаря! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот rookie_gyn » Вто Фев 21, 2012 3:13 pm

Водата, която аз давам е престояла 24 часа в отворен съд /бутилка/. Не е прека и мнинерална да даваш, и изворна, но прекомерната употреба, дори и на слабо минерализирани води, не е полезна даже и за хората. Ако са мъжко и женско, защо не вземеш да ги разделиш на първо време?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Фев 21, 2012 3:15 pm

rookie_gyn написа:Водата, която аз давам е престояла 24 часа в отворен съд /бутилка/. Не е прека и мнинерална да даваш, и изворна, но прекомерната употреба, дори и на слабо минерализирани води, не е полезна даже и за хората. Ако са мъжко и женско, защо не вземеш да ги разделиш на първо време?

Ами довечера ще ги разделя. Дадоха ми ги с 2 клетки, но едната беше празна и двамата бяха в другата. Сега аз съм нова за тях и са малко стресирани, та исках да им спестя стреса от още една промяна- да бъдат разделени.
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Фев 21, 2012 10:06 pm

Разделих ги в отделни клетки преди малко, но те започнаха да се търсят. Едни сърцераздирателни звуци.... Мъжкия направо откачи- започна да подскача и хвърчи из клетката и се хваща за решетките, оглеждайки се за женската. Тя също го търси, а звуците които издават ми късат сърцето. Аз сложих преграда м/у двете клетки за да не се виждат- направо откачиха. Не знам какво да правя. Дали ще свикнат да са отделно или все така ще се тормозят? :(
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот georgiev » Вто Фев 21, 2012 10:13 pm

Здрасти, няма проблем, нормално е поведението им. Действай смело и умно, като четеш и наблюдаваш.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Фев 21, 2012 10:16 pm

Мерси за бързия отговор! :)
Сега ще пробвам да ги снимам- що годе да се вижда нещо, понеже много мърдат и нещо не ми се получава . :D
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот georgiev » Вто Фев 21, 2012 10:38 pm

Добре, опитай да ги покажеш.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Фев 21, 2012 10:39 pm

Това е мъжкия
Изображение

Ето и женската
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, но от 20-те, които направих- тези са най-ясните. Не спират да скачат и са трудни за снимане. :D
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Съб Фев 25, 2012 2:09 pm

Преди 2 дни пропя моето момче, но като днес не го бях чувала. :)
Предполагам е певческо канарче.
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот georgiev » Съб Фев 25, 2012 4:37 pm

Здрасти, много добре си пее, не че разбирам, но да го кажа. Давай смело и не се притеснявай. Развивай ги и ще стане работата. Снимай и женската на клипче. Питай при необходимост.
Поздрави, Жоро.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Следваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron