Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Малко информация, ако може. :)

Модератор: sandan

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Съб Фев 25, 2012 4:45 pm

georgiev написа:Здрасти, много добре си пее, не че разбирам, но да го кажа. Давай смело и не се притеснявай. Развивай ги и ще стане работата. Снимай и женската на клипче. Питай при необходимост.
Поздрави, Жоро.

Мерси! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Dr. Velev » Съб Фев 25, 2012 11:42 pm

Женското еот 2010 с истински пръстен .вероятно не дооцветеноили още сменя.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Нед Фев 26, 2012 11:16 am

Ами дано от това да е окаяното й състояние, понеже е доста проскубана. :D Както писах, имам ги едва от седмица и нямам идея кога какво им се е случвало или с какво са били хранени, освен с ябълки и канарена смес (ако така се казва). Според написаното тук, най-вероятно пак ще започнат да сменят, понеже у нас е доста топло. Тепърва се опознаваме и дано не им навредя с липсата си на опит, въпреки че чета всичко написано тук и гледам да се съобразя с повечето неща. :)

Хубав ден!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Чет Мар 01, 2012 12:14 am

Може ли някой да ми каже от къде си купувате изкуствени яйца за канарчета. Ако някъде във форума е писано за това се извинявам за въпроса, но аз изчетох мисля всичко и не намерих такава тема.
Благодаря! :)
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот georgiev » Чет Мар 01, 2012 12:47 am

[quote="Lora"]Може ли някой да ми каже от къде си купувате изкуствени яйца за канарчета. Ако някъде във форума е писано за това се извинявам за въпроса, но аз изчетох мисля всичко и не намерих такава тема.
Благодаря! :)[/qu
Здрасти, Лорче, изкуствени яйца съм виждал на Подуяне на пазара и на Горнобански път в голямата търговия за птици, храни и аксесоари. Възможно е и в кв. "Хаджи Димитър" на борсата да има.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Чет Мар 01, 2012 5:41 pm

georgiev написа:Здрасти, Лорче, изкуствени яйца съм виждал на Подуяне на пазара и на Горнобански път в голямата търговия за птици, храни и аксесоари. Възможно е и в кв. "Хаджи Димитър" на борсата да има.
Поздрави.

Мерси! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот nikki_76 » Чет Мар 01, 2012 7:34 pm

Миналата година ми взеха точно от подуенският пазар,предполагам знаеш че е само събота,цената не помня но е точно от сергията на горнобанския склад. :wink: Дано намериш и да се наложи да ги ползваш.
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Чет Мар 01, 2012 8:29 pm

nikki_76 написа:Миналата година ми взеха точно от подуенският пазар,предполагам знаеш че е само събота,цената не помня но е точно от сергията на горнобанския склад. :wink: Дано намериш и да се наложи да ги ползваш.

Ами, според признаците и действията на канарчетата ми :wink: мисля скоро ще се наложи да ги ползвам.
Благодаря и на теб за информацията! :) :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Май 15, 2012 6:32 am

Снощи Розичка (женската ми канарка) издъхна докато снасяше яйце. :( Яйцето е огромно и тя доста се бори миличката. Сега мъжкия много страда, а и яйцето ще се прецака (макар, че не знам дали е оплодено) и целия труд на Рози е бил за нищо. :(
Моля ви, спешно ми трябва женска канарка заради яйчицето. Мъжкия едва ли ще я приеме веднага, но поне няма да е самотен, макар че в началото ще е отделно от новата женска. Той беше много привързан към Розичка, както и ние и не знам дали ще приеме друга канарка, но не искам мъките на горкичката ми да са били за нищо. По-нагоре в темата има снимка на Рози- не държа пак да е розова (макар да ми харесваше такава). Взехме я болна и слаба и мислех, че ще успея да я закрепя, но уви... :( Затова сега единственото ми желание е да имам здрава канарка друото не е от такова значение. Моля, пишете тук или на лични, ако някой има предложения- цена, възраст на канарчето и каквото намерите за нужно.
Благодаря ви!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот georgiev » Вто Май 15, 2012 10:52 am

Здрасти, Лорче. Не се притеснявай и такивай работи стават. Обикновенно умират на тези, които имат. Аз лично нямам свободна женска. Имам малки по на 20, 30 и 60 дни, но няма да ти свършат работа за тази година. Надявам се, някой от съфорумците да ти помогне. Но относно яйцето не се надявай новата женска да го приеме. Поздрави, ако има нещо пиши на личнита или на имейла.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Май 15, 2012 12:35 pm

Дали някой с мътеща женска ще се съгласи да вземе и моето яйце, ако това не застрашава собствените му канари. Знам, че звучи глупаво, но това е всичко, което ми остана от Розичка и ми се ще да успея някак си да го съхраня.

Благодаря!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Вто Май 15, 2012 1:28 pm

Лора здравей,
не се натъжавай - случват се такива работи, тази промяна на времето действа и на птиците! Вчера на мен ми умря канарка в перфектно състояние лежаща 4-ти ден върху яйца! Уви!
За едно яйце, още повече без да има сигурност за оплождане, не си заслужава да правиш, каквото и да е, въпреки сантимента, който изпитваш!
Намери си канарка от проверен човек и за известно време ще я развиеш и ще си направиш нов чифт! И ще имаш пиленца още тази година! Успех!

ПС - Някои неща в канаровъдството, могат да та накарат, направо да се откажеш да гледаш, каквото и да е животно! Но това е живота, Давай Напред!

Поздрави!
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта