Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Малко информация, ако може. :)

Модератор: sandan

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Май 15, 2012 1:43 pm

Aquila Chrysaetos написа:Лора здравей,
не се натъжавай - случват се такива работи, тази промяна на времето действа и на птиците! Вчера на мен ми умря канарка в перфектно състояние лежаща 4-ти ден върху яйца! Уви!
За едно яйце, още повече без да има сигурност за оплождане, не си заслужава да правиш, каквото и да е, въпреки сантимента, който изпитваш!
Намери си канарка от проверен човек и за известно време ще я развиеш и ще си направиш нов чифт! И ще имаш пиленца още тази година! Успех!

ПС - Някои неща в канаровъдството, могат да та накарат, направо да се откажеш да гледаш, каквото и да е животно! Но това е живота, Давай Напред!

Поздрави!

Благодаря за милите думи и куража! В събота ще ходим до пазара на Подуяне. Ще трябва да вземем нова женска, колкото и да ми е мъчно, понеже съм си свикнала с Рози. Все пак мъжкия го обичам не по-малко и не бива да остава сам. Колкото до пиленцата- май ме е страх вече. По-скоро бих предпочела женската да не снася за да не стане пак беля.
Още един съвет- Славей (мъжкия) е на 2 години- трябва ли да се съобразя с възрастта му при избора на женска. И въобще какво трябва да се гледа при избор на канар (тези са ми дадени преди около 3 месеца и не съм ги избирала). Мъжкия е жълт, може би и женската е добре да е такава?
Извинявам се за глупавите въпроси и че досаждам и простете, ако има пуснати такива теми, а аз разпитвам- наистина не ми се рови сега из форума. Простете!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот sandan » Вто Май 15, 2012 3:45 pm

На пазара в Подуене да попаднете на читава птица е трудно, особено за начинаещ дори е невъзможно. Ако ви е удобно да дойдете на пазара по- рано аз ще ви подаря една женска птица. Ако искате пишете ми на лични да се разберем или ми се обадете на 0898536327
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот Lora » Вто Май 15, 2012 10:06 pm

Искам да блаодаря на Ники (nikki_76), който ни даде страхотна канарка. :) Тя е толкова миличка и красива и се държи много добре, макар все още да е уплашена от нас и новия си дом. Интересното е, че с мъжкия веднага си допаднаха. Отделно са, но с долепени клетки, както ни посъветва Ники. Гледат се и търсят контакт, а женската доста се закача. :) От нас още я е страх, но ще свикне.
Блаодаря и за безценните съвети, които получихме от Ники, който е отгледал тази прекрасна канарка, както и много други. Останахме възхитени от прекрасните птици, които видяхме в дома му!
Блаодаря! :)
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Малко информация, ако може. :)

Мнениеот nikki_76 » Вто Май 15, 2012 10:50 pm

Няма за какво.Аз се радвам че мога да помогна и да ви видя щтастливи.Надявам се дълги години да се радвате и да гледате птиците с тази любов и загриженост която видях във вас и вашето прекрасно семейство и дано имате щастието да се порадвате и на младо поколение канарчета,от каквото имате нужда с радост ще помогна.
Поздрави :drinks: .
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Предишна

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта