Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Профилактика и лечение

Модератор: sandan

Профилактика и лечение

Мнениеот D&A » Чет Мар 15, 2012 11:45 pm

Може ли някой да ми даде съвет какво да направя???Проблема ми е следния -имам няколко канара който не са добре-специфичното хъркане,пръцкане и кихане :D И вече не знам какво да опитам за да ги излекувам,или поне да пробвам.Дайте ми съвет моля!!!Благодаря предварително !!! :(
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Профилактика и лечение

Мнениеот Dr. Velev » Пет Мар 16, 2012 1:39 am

Във Варна имате големи специалисти по певческите канари , можеш да получиш съвет . Но от мен диагноза по интернет е 50 % вярна , но все пак ще се опитам да ти помогна . Вероятно се касае за хронична респираторна болест или за акари . Първото е по - вероятно .
Намираш офис на АСКЛЕП във Варна . Пишеш или се обаждаш от мое име Д-р Борис Велев и искаш от тях 2 пакетчета Тилозин + на Чевита -Германия . На пакетчетата пише как се разрежда с вода. Даваш 7 дни ,сменяш всеки ден водата и слагаш отново от сухата субстанция . Едно пакетче е за 2 литра вода . Почиваш 3 дни и отново даваш 7 дни . След това даваш витавини и и ако можеш пробиотици . Процедурата 3 дни я повтаряш всеки месец в продължение на три месеца . Болестта е ХРОНИЧНА , предава се и с яйцата и е гадна , което изисква упоритост .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Профилактика и лечение

Мнениеот D&A » Пет Мар 16, 2012 3:18 am

Много благодаря!!!Още утре започвам с лечението!!! :cool:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Профилактика и лечение

Мнениеот D&A » Пет Мар 16, 2012 3:36 am

Съжалявам за нахалството но не мога да се справя с намирането на такъв офис във Варна,дали няма да го има и в други аптеки? :(
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Профилактика и лечение

Мнениеот rookie_gyn » Пет Мар 16, 2012 10:13 am

Отиваш в която и да е ветеринарна аптека и питаш дали работят с "Асклеп". Ако работят /зареждат/, чрез нея си поръчваш това което ти трябва. На мен също ми е трудно да се снабдявам с продукти на Чевита, защото "Асклеп" не работи с крайния потребител.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Профилактика и лечение

Мнениеот akademika » Пет Мар 16, 2012 2:51 pm

D&A написа:Може ли някой да ми даде съвет какво да направя???Проблема ми е следния -имам няколко канара който не са добре-специфичното хъркане,пръцкане и кихане :D И вече не знам какво да опитам за да ги излекувам,или поне да пробвам.Дайте ми съвет моля!!!Благодаря предварително !!! :(

Най- доброто лечение става с ERYTHROCINE на CEVA аз третирам птиците профилактично 3 дена всеки месец дори и през размножителния период , а за болна птица се дава 5/7 дена .Няма колега на който съм давал от еритроцина и да е останал недоволен .Когато хъркането е придружено със стомашночревни проблеми го комбинирам с колитеравект и в 90% от случаите птиците се оправят. - Апропо за болеста на "очите" ползвам TRICHOPLUS на OROPFARMA . Третирам птиците 3/4 дена след края на размножаването .И двете лекарства ми ги доставя от Белгия Тренди ,преди ползвах и гръцки перорален BAYTRIL-0,5% за птици но за щастие неми се налага .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта