Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канарчета от подуенския пазар

Модератор: sandan

Re: Канарчета от подуенския пазар

Мнениеот rookie_gyn » Пет Май 25, 2012 10:33 am

Ами ако "мъжкото" всъщност е женска която не се развива?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Канарчета от подуенския пазар

Мнениеот VVDANEV » Пет Май 25, 2012 11:08 pm

Ако мъжкото е женско, цирка в къщи ще е пълен :D . Времето ще покаже, надявам се.
ХРБ се лекува с "ДОР НОВ" готов съм да пробвам ако не застрашавам допълнително здравето на птицата. Само да припомня, че двете пилета бяха заедно по-голямата част от времето-взехме ги преди два месеца и малко. За ХРБ пише че е силно заразно. В момента клетките са една върху друга - пак са близо. Друга разлика според мен е, че няма секрети от ноздрите. Не оспорвам мнението ви, само се опитвам да опиша най-подробно конкретния случай, съпоставен с онова, което прочетох като информация за заболяването.
Още един въпрос за кълновете. Много се препоръчват за развиване на птиците, но аз не разбрах на какъв етап се дават. Когато се разпукнат семената (до 2-3 мм.) или вече при изкарващи тревички (над 1 см.) и мога ли да накисна от всички семена които има в кутийте с храна или има такива които не се препоръчват като кълнове. Поставям въпроса така не защото ме мързи да купя 3-4 вида семена (споменавани най-често) а заради разнообразието.
VVDANEV
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 22, 2012 2:52 pm

Re: Канарчета от подуенския пазар

Мнениеот Dr. Velev » Съб Май 26, 2012 12:16 am

Относно кълновете има статии и широка дискусия в нашия форум . Постарайте се да ги прочетете . Всяка болест има различна фаза в своята клиника. Няма да развивам теории , но за ХРБ има поне 200 написани страници ,както в научните така и любителските издания. А дор ньов е лекарство от времето на балканската война . Спирам до тук .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Канарчета от подуенския пазар

Мнениеот sandan » Съб Май 26, 2012 9:06 am

VVDANEV написа:Ако мъжкото е женско, цирка в къщи ще е пълен :D . Времето ще покаже, надявам се.
ХРБ се лекува с "ДОР НОВ" готов съм да пробвам ако не застрашавам допълнително здравето на птицата. Само да припомня, че двете пилета бяха заедно по-голямата част от времето-взехме ги преди два месеца и малко. За ХРБ пише че е силно заразно. В момента клетките са една върху друга - пак са близо. Друга разлика според мен е, че няма секрети от ноздрите. Не оспорвам мнението ви, само се опитвам да опиша най-подробно конкретния случай, съпоставен с онова, което прочетох като информация за заболяването.
Още един въпрос за кълновете. Много се препоръчват за развиване на птиците, но аз не разбрах на какъв етап се дават. Когато се разпукнат семената (до 2-3 мм.) или вече при изкарващи тревички (над 1 см.) и мога ли да накисна от всички семена които има в кутийте с храна или има такива които не се препоръчват като кълнове. Поставям въпроса така не защото ме мързи да купя 3-4 вида семена (споменавани най-често) а заради разнообразието.


Подготовката на птиците е един дълъг и последователен процес. Щом не сте сигурни дори за пола на едната птица няма как да ги подготвите за този развъден сезон. Хаотичното даване на покълнеци и витамин Е само ще объркат птиците. Според мен ги оставете да почиват тази година и догодина ще ги развиете добре за размножаване.

Смеската която ползвате не става за направата на покълнеци.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Канарчета от подуенския пазар

Мнениеот VVDANEV » Съб Май 26, 2012 12:40 pm

Благодаря за отговорите и мненията! Несъмнено птиците и така са много обичани а сами разбирате какво би означавало за малкия дори едно бебе в гнездото. Грижите които полага с хранене и чистене.....как да му обясня, че най-важното нещо за чичкото на пазара са двайсетте лева които получи за болното пиле и изобщо нему пука след колко дни ще...... бъде по-свободно от всякога.
VVDANEV
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 22, 2012 2:52 pm

Предишна

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта