Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Трябва ли да спра меката храна?

Модератор: sandan

Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот veselin » Сря Май 23, 2012 10:52 pm

Канарите ми имат малки на 25 дни и женската снесе пак яйца а малките немогат да ядат още сами.Какво да правя и ако давам яйце ,бисквита и т.н. има ли опасност да не се излюпят яйцата?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот pavel ivanov » Сря Май 23, 2012 11:22 pm

veselin написа:Канарите ми имат малки на 25 дни и женската снесе пак яйца а малките немогат да ядат още сами.Какво да правя и ако давам яйце ,бисквита и т.н. има ли опасност да не се излюпят яйцата?


Отдели малките с мъжкия за да ги храни,а на женската само семена.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот D&A » Сря Май 23, 2012 11:26 pm

pavel ivanov написа:
veselin написа:Канарите ми имат малки на 25 дни и женската снесе пак яйца а малките немогат да ядат още сами.Какво да правя и ако давам яйце ,бисквита и т.н. има ли опасност да не се излюпят яйцата?


Отдели малките с мъжкия за да ги храни,а на женската само семена.

Няма ли да е рано,не трябва ли да се отделят след третото яйце?
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот veselin » Чет Май 24, 2012 2:28 am

благодаря за съвета утре ще ги отделя а женската вече е на четвърто яйце и лежи.Дано не е било проблем ,че е яла до сега от меката храна
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Май 24, 2012 11:53 am

Няма да има никакъв проблем, че си давал или още даваш мека храна.Давам мека храна от началото до края на сезона без прекъсване.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот veselin » Чет Май 24, 2012 1:29 pm

Благодаря за отговорите днес ще ги отделя и ще оставя женската само на смеска.Искам да използвам темата и да попитам каква може да е причината за мъртви пиленца в яйцата.На всяко люпило имам неизлюпени яйца и след като ги счупя вътре има напълно развити мъртви пиленца.Защо се случва и какво мога да направя по въпроса този път да излязат всичките?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот ivi6te » Пет Май 25, 2012 4:35 am

veselin написа:Благодаря за отговорите днес ще ги отделя и ще оставя женската само на смеска.Искам да използвам темата и да попитам каква може да е причината за мъртви пиленца в яйцата.На всяко люпило имам неизлюпени яйца и след като ги счупя вътре има напълно развити мъртви пиленца.Защо се случва и какво мога да направя по въпроса този път да излязат всичките?

Много и различни може да са причините за неизлюпените яйца-генетика на птиците,условия на отглеждане и т.н.Съветвах се няколко от опитните канаровъди и ръзбрах,че почти при всеки го има този проблем.Успех и дано занапред да имаш повече и повече излюпени и отгледани птици.СМЕЛО :cool:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот петър » Пет Май 25, 2012 10:16 am

И аз често имах неизлюпени яйца,където пиленцата са загинали ден два преди де се излюпят.Понеже не вадя яйцата забелязах,че това са обикновено последните яйца,които би трябвало да се излюпят ден два след другите.За да установя причината направих няколко опита.Първо след излюпването на малките взимах последните яйца и ги поставях в друго гнездо с яйца и видях,че те без проблем се люпят.Тогава предположих,че излюпените пиленца като се скупчат около яйцето променят температурата в гнездото и последното яйце изстива понеже не е в контакт с майката.Забелязах обаче,че в по-широките гнезда, където би трябвало да е по-студено последното яйце по-често се излюпва,отколкото в по-тесните.Тогава разбрах,че пиленцата загиват в яйцето там където изпражненията на малките са по-воднисти и те зацапват и запушват порите на неизлюпените яйца.Промених диетата на новоизлюпените малки в първите дни и сега 4-5 пилета в гнездо не са рядкост при мен.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот Dr. Velev » Съб Май 26, 2012 1:30 am

ivi6te написа:
veselin написа:Благодаря за отговорите днес ще ги отделя и ще оставя женската само на смеска.Искам да използвам темата и да попитам каква може да е причината за мъртви пиленца в яйцата.На всяко люпило имам неизлюпени яйца и след като ги счупя вътре има напълно развити мъртви пиленца.Защо се случва и какво мога да направя по въпроса този път да излязат всичките?

Много и различни може да са причините за неизлюпените яйца-генетика на птиците,условия на отглеждане и т.н.Съветвах се няколко от опитните канаровъди и ръзбрах,че почти при всеки го има този проблем.Успех и дано занапред да имаш повече и повече излюпени и отгледани птици.СМЕЛО :cool:



Браво за отговора . Бързо напредваш и дано не ти омръзне . Много си прав ,че тези проблеми доста често се срещат при опитните канараровъди . И знаеш ли защо , защото те не отглеждат посредствени птици и при съвършенството и високото качество , нещата са по трудни . Относно генетиката отново си на прав път. Някъде четох ,че един от моите " приятели " се хвалеше , че е извадил 25 птици от един чифт вероятно съвсем чисто породни канарчета.
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Трябва ли да спра меката храна?

Мнениеот ivi6te » Съб Май 26, 2012 9:13 pm

Dr. Velev написа:
ivi6te написа:
veselin написа:Благодаря за отговорите днес ще ги отделя и ще оставя женската само на смеска.Искам да използвам темата и да попитам каква може да е причината за мъртви пиленца в яйцата.На всяко люпило имам неизлюпени яйца и след като ги счупя вътре има напълно развити мъртви пиленца.Защо се случва и какво мога да направя по въпроса този път да излязат всичките?

Много и различни може да са причините за неизлюпените яйца-генетика на птиците,условия на отглеждане и т.н.Съветвах се няколко от опитните канаровъди и ръзбрах,че почти при всеки го има този проблем.Успех и дано занапред да имаш повече и повече излюпени и отгледани птици.СМЕЛО :cool:



Браво за отговора . Бързо напредваш и дано не ти омръзне . Много си прав ,че тези проблеми доста често се срещат при опитните канараровъди . И знаеш ли защо , защото те не отглеждат посредствени птици и при съвършенството и високото качество , нещата са по трудни . Относно генетиката отново си на прав път. Някъде четох ,че един от моите " приятели " се хвалеше , че е извадил 25 птици от един чифт вероятно съвсем чисто породни канарчета.
Изображение

Д-р Велев любовта към птиците винаги е била в мен,а към канарчетата в частност от 2-3 години благодарен съм на всеки който ми дава съвети и насоки,за да развивам това си хоби,както и съм готов да помагам и съдействам аз самия с каквото е възможно,за да се развива и популяризира канаровъдството в България.Радвам се също,че и се и запознах с много нови и готини хора отглеждащи канари. :cool: Много и се качествени птици желая на всички :drinks:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта