Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Изкуствено осветление на канарчета

Модератор: sandan

Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот launchera » Пон Юни 18, 2012 11:50 am

Здравейте, интересуваме има ли устройство което да ми определя светлинния ден на канарчетата, като имитира изгрев и залез. Също да мога да регулирам дължината на деня. Имам си естествено осветление, но искам да им удължавам деня малко преди развъдния сезон.
launchera
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2010 6:22 am

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот rookie_gyn » Пон Юни 18, 2012 2:16 pm

Има но не са никак евтини.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот nestinar » Пон Юни 18, 2012 4:40 pm

launchera написа:Здравейте, интересуваме има ли устройство което да ми определя светлинния ден на канарчетата, като имитира изгрев и залез. Също да мога да регулирам дължината на деня. Имам си естествено осветление, но искам да им удължавам деня малко преди развъдния сезон.



http://canariosmazuelas.es/bricolaje/co ... anochecer/

http://fadisel.com/cebek-electronic/nig ... 7_293.aspx
Аватар
nestinar
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 10:39 am

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот Dr. Velev » Пон Юни 18, 2012 5:41 pm

Моето устройство е направено в Турция , струваше 200 лева . Европейските със същите параметри струваха 200-300 евро .
Потърси за контакт Беркан в този форум на лична . Работи четвърта година безотказно .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот georgiev » Вто Юни 19, 2012 8:19 am

Здравейте, да добавя и аз нещо по този въпрос - часовник от старите електромери ще ти свърши прекрасна работа, но трябва да го използваш предимно за удължаване на дена от сутринта. Тези часовници вече ги подмениха от енергото, не ги ползват и са без пари. Свързва се последователно на осветителното тяло. Но не може да се сравнява с професионалните ползвани от д-р Велев или другите големи канаровъди. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот sandan » Вто Юни 19, 2012 10:31 am

georgiev написа:Здравейте, да добавя и аз нещо по този въпрос - часовник от старите електромери ще ти свърши прекрасна работа, но трябва да го използваш предимно за удължаване на дена от сутринта. Тези часовници вече ги подмениха от енергото, не ги ползват и са без пари. Свързва се последователно на осветителното тяло. Но не може да се сравнява с професионалните ползвани от д-р Велев или другите големи канаровъди. Поздрави.


Едно обикновено реле за време, което се продава в големите хипермаркети е най-лесният вариант. Разликата между него и скъпите програматори е функцията изгрев/залез и автоматичната функция увеличаване на светлинния ден.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот oppaaa » Съб Яну 09, 2016 5:03 am

Виждам темата е стара и за това искам да попитам към днешна дата от къде може да се купи един такъв таймер с димер който да имитира изгрев,залез и да може да се променя продължителноста на деня ?
oppaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 10:40 pm

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот ivi6te » Нед Яну 10, 2016 3:18 pm

oppaaa написа:Виждам темата е стара и за това искам да попитам към днешна дата от къде може да се купи един такъв таймер с димер който да имитира изгрев,залез и да може да се променя продължителноста на деня ?

В България не се продават, аз използвам обикновено реле за време.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот pavel ivanov » Пон Яну 11, 2016 12:21 am

TC420 LED Programmable Time Controller
Програмираш си го както ти е кеф.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Изкуствено осветление на канарчета

Мнениеот oppaaa » Пон Фев 01, 2016 7:13 pm

Благодаря и аз това намерих
oppaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 10:40 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron