Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


CD,за обучение

Модератор: sandan


Re: CD,за обучение

Мнениеот nestinar » Пон Юли 09, 2012 2:47 pm

Аватар
nestinar
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 10:39 am

Re: CD,за обучение

Мнениеот Dr. Velev » Пет Сеп 14, 2012 5:59 pm

Браво направил си нещо много добро , "разбулвайки " тайните около птичата песен . Сега наготово всеки може да си състави програма по свой вкус и да си обучава пиленцата . Конкурсите , както повечето неща в България са доста субективни и отблъскват любителите хобисти .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: CD,за обучение

Мнениеот greattit » Пет Сеп 14, 2012 9:42 pm

Въпреки, че нещата са винаги субективни, Dr. Velev, дори под окъсания чул хубавият кон, според народните представи, си личал отдалече...
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: CD,за обучение

Мнениеот Dr. Velev » Пет Сеп 14, 2012 9:57 pm

Въпроса отново допира до субективност. Поговорката е правилна . Една позната майка ме помоли да подаря на детенцето и едно канарче . Аз се съгласих и го пуснах във волиерата си да си избере пиленце ,то избра едно от най ценните ми канари , черна мозайка от Италия итнт .
Онтосно звуковите вкусове- Класика , джас, реге ,народна музика ,хип хоп , и ЧАЛГА . Кой какво харесва. Аз например органически презирам чалгата и напълно съм ограничил контактите си с хора които я харесват /оказва се че не само чалгата е причина, но тя е лакмус / Много малко хора слушати харесват класика , защото това е трудна музика и изисква постоянство и търпение за да бъде разбрана. Битълси, шансони са отморяваща музика, приятна за слушане .
При песента на канарчето не е ли същото . Виртуозния славей имитиран от слаб ненадарен генетично изпълнител- канарчето . Монотонното , но смислено реге на харцера ,Високата интелектуална и слухова култура , която е необходима за да вникнеш и почувстваш малинуата . Латино тепераментното изпълнение на тимбрадото.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: CD,за обучение

Мнениеот greattit » Съб Сеп 15, 2012 12:02 am

Чалгата, наистина е нещо отвратително, Dr. Velev, точно като чалгията, откъдето идва съвременното значение на думата. Чалгията е нещо като "Камъните падат" , "Радка - пиратка", "Черно море - много е добре" и т. н.- нещо, което е до болка познато от предишни изпълнители, но винаги е презентирано отново и отново с цел да се представи като the most popular evergreen. Tова се отнася за песента на всички признати певчески породи - те си пеят откровена чалга - без фантазия, без импровизация, без творчество - просто чиста скука. Това заключение съм си го направил от многогодишен собствен опит, търсейки образно казано, разнообразие в схоластиката на Средновековието. В този смисъл, аз и не само аз, приемаме роладовото пеене на всички признати певчески канарчета като чиста чалга, Чалга изпълнява, преобладаващо и вездесъщия и южен и северен славей. Каква интелектуална и слухова култура е необходима, за да се вникне в смисленото реге -ама как го натъкми че е реге sound на харцера ,в почувстването на Malinois waterslager, в отблъскващото латино - роладово грачене на Тимбрадо, с изключение на песента на Timbrado discontinuo, разбира се...

Модератор: Заключвам поредната тема развила се до спора кой е по, по, най !
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта