Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос за обучение

Модератор: sandan

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Пон Юли 01, 2013 8:20 pm

Глупости пишат глупаците, akademika, в такъв с случай ти си Умник, защото много умно пишеш - "Ко каза ко :D"
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Пон Юли 01, 2013 8:33 pm

И кой кого видял нейде, виждайки го, невиждайки го, или искайки да го види, че да му........ :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот akademika » Пон Юли 01, 2013 10:23 pm

woodlark написа:От качения по темата от Вас аудио файл, академика, относно Орфеевото коприварче в размер от 38 секунди, точно 20 секунди, според мен съвсем умишлено, от Ваша страна, представят, естествено, неатрактивните и дразнещи ИЗТЪНЧЕНОТО УХО НА ПОЗНАВАЧИТЕ, на която и да е пойна птица характерните тревожно-призивни звуци. Това е недвусмислен и целенасочен опит, не само да се омаловажат, но и едва ли не и да се "осмеят" изключително интересни песенни вариации на един забележително надарен природен певец, чиято песен може да се прослуша достатъчно критично от обективна гледна точка от съответните ценители в множеството сайтове в Интернет :oops:

Ко каза ко :lol: Дай да чуем песента на орфеевото коприварче . Я качете някой ваш запис да го чуем да видим за каква птица става въпрос :lol: Да чуем "забележително надарения природен певец " Трябва да си глух за да парадираш с качествата на песента на което и да е било коприварче и да я слагаш пред песента на славеите и дроздовете, птиците с най-богат репертоар . За мене всяка птича песен има своите достойнства и красота но за обучение на канарчета песента на коприварчетата не става . Ако не сте го разбрали не мога да ви помогна . Та ще ни пуснете ли най-накрая строфите от орфеево коприварче които ще ползвате :lol: Дайте да го чуем този НАДАРЕН певец :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот slona67 » Вто Юли 02, 2013 2:30 pm

Колеги спорите за глупости- като малки деца!Вярно е,че форума е задрямал,ама нее това начина да го раздвижите!
Ето ви малко строфички от Орфеево коприварче,свалени от известен сайт!Това са части от песента на четири птици,който съм обединил в един запис,с пауза по-между им.За мен лично,птицата има интересна песен.Която признавам си не бях слушал преди да се повдигне темата.Този вид коприварче, навлиза в много малка част(южна) от нашата държава и затова нее познато на мнозина! :drinks:
http://dox.bg/files/dw?a=e72f7513fd
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот akademika » Вто Юли 02, 2013 4:03 pm

:| Сега остава чучулигата да си избере някоя строфа от този виртуоз :lol: Ко стана хората ти пускат нови файлове избра ли си нещо :lol: или ще изчакаш да ти пусна и моя запис от 86 година :lol: Сега да не кажеш че и слона ти подбрал неподходящи строфи :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Сря Юли 03, 2013 10:50 pm

Като ценител и познавач на добрите строфи на пойните птици, slona 67, наистина е усетил оригиналността в песенните вариации на sylvia hortensis и неслучайно испанците са вкарали немалко негови песенни мотиви при обучението специално на Timbrado Discontinuou :drinks:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот slona67 » Чет Юли 04, 2013 9:12 am

slona 67, наистина е усетил оригиналността в песенните вариации на sylvia hortensis
woodlark-Нещо да не бъркаме птиците!?
Нали говорим за Орфеево коприварче-Sylvia crassirostris?
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот akademika » Чет Юли 04, 2013 9:12 am

woodlark написа:Като ценител и познавач на добрите строфи на пойните птици, slona 67, наистина е усетил оригиналността в песенните вариации на sylvia hortensis и неслучайно испанците са вкарали немалко негови песенни мотиви при обучението специално на Timbrado Discontinuou :drinks:


:lol: Ко каза ко :lol: Преди да говориш за коприварчета и определена порода канарчета първо ги гледай 2/3 години и после давай мнение за тях . Стига пуска кьорфишеци не стига че затъна в глупостите за орфеевото коприварче а сега намеси и канарите тимрадо :lol: Когато имах тимрадо вие сигурно не сте подозирали за съществуването на тази "порода" ,та много добре познавам тяхната песен защото 3 години ми надуваха главата от 86 до 89 . Къде чу в песента на тимбрадото строфи от орфееево коприварче :lol: Спирам защото вече съм напълно сигурен че дебатирам с човек който и хабер си няма по темата :lol: а вие продължавайте с локумите :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот nestinar » Чет Юли 04, 2013 12:43 pm

Ето малко инфо за Sylvia crassirostris
http://www.xeno-canto.org/species/Sylvia-crassirostris
Аватар
nestinar
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 10:39 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот nightingale » Съб Юли 06, 2013 6:23 pm

akademika написа:А вие защо се включвате по темата :?: Като какъв се явявате :?: та вие нямате дори 1 канарче :lol: кога сте гледали канари или орфееви коприварчета за да давате мнение по темата :lol: Ходя по конкурси още преди създаването на "породата орфей " но и двамата не съм ви виждал на нито един конкурс за "славееви канари ". Никога няма да ви се обидя от такива като вас не мога да се обидя :lol: Та пак ще ви попитам този път и двамата точно кои строфи от песента на орфеевото коприваче ще използвате за обучение на канарчета . :lol: И ако не можете да ми отговорите другия път преди да пишете нещо първо помислете преди да почнете да пишете глупости за да не ви поправям отново :lol:

Ами НИЕ се включваме по темата за да ти загатнем по един тактичен начин , че и се хеанал на въдицата на ТРЪШ като някой шаран.
Не знам дали съм гледал канарчета и копривари .
Нямам кво да казвам относно тея фтички шоту не съм ги и виждал.
Приятелю академичен , ти може да си одил по конкурси и кебапчета да продаваш.
Щоту ако е както казваш '' разбираш си мааму стара '' значи че за двайсет години поне една значка ще са ти дали за някоя твоя гарга .
Не ме питай мен за копривари щоту съм невеж както към род sylvia , така и към всички насекомоядни .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Съб Юли 06, 2013 7:05 pm

slona67, визирам в постовете си повече от ясно, за Western Orphean Warbler, а не за Eastern Orphean Warbler, което не би трябвало да се смесва като понятие от Ваша страна, освен ако съзнателно не желаете някаква друга посока на коментарите :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот nightingale » Съб Юли 06, 2013 10:37 pm

Казах ви аз че работата е за ''лудите на стадиона'' ама...
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron