Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Линеене през месец?

Модератор: sandan

Линеене през месец?

Мнениеот veselin » Чет Окт 11, 2012 1:21 pm

Въпросния канар го взех Май месец и още тогава сменяше пера оправи се започна да пее и края на Август отново хвърли пера заедно с другите ми птици днес забелязах ,че пак е започнал да сменя за трети път.Искам да извадя малки от него на пролет но ако продължава с тази смяна на пера ще трябва да го отпиша, мога ли да направя нещо?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Линеене през месец?

Мнениеот veselin » Пет Окт 12, 2012 10:41 pm

Никой от по старите канарджии ли не може да ми обясни защо сменя толкова често птицата?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Линеене през месец?

Мнениеот shikata » Съб Окт 13, 2012 8:22 pm

гледам че никой друг не ти отговаря ще ти кажа при мен как е било.Имах подобна птица така и си продължи и не можах да я ползвам.Пробвай го, но не разчитай на него. Глостер ли е?
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Линеене през месец?

Мнениеот miv.1959 » Чет Окт 18, 2012 4:18 pm

Преди много години закупих женска, която после се оказа в същото състояние. Тогава се посъветвах с мой приятел ветеринар, който ми каза да отида в месокомбината и да поискам щитовидна жлеза от заклани животни. Намерих от там и след , като я изсуших, я стрих на прах в хаванче и давах на птицата отделена от другите в яйчната храна. Тогава имаше резултат и пролетта ми работеше добре. Друг случай такъв не съм имал в практиката ми. Ако е ценна си заслужава да опиташ.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта