Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Декоративна растителност в кафеза

Модератор: sandan

Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот Диди Тодорова » Пет Фев 01, 2013 1:21 pm

Здравейте,първо да се представя,казвам се Дияна и съм нова тук.Вчера станах горда собственичка на канрче,изчетох доста неща из нета и тук във форума относно отглеждането,храната и т.н., но ме интересува още нещо за което не успях да открия нищо из нета или форума.
Искам да направя голям кафез на канарчето с размери дължина 100см широчина 60см и височина 170см,искам да се чувства комфортно и да му е просторно,и си мислех дали ще е подходящо да сложа вътре декоративна растителност,например бонсай или тревичка за да се чувства максимално близо до естествената си среда,четох че обичат да ядат растителност но незнам изобщо дали е удачно да сложа живо дръвче вътре и ако може какво да бъде то?
Благодаря предварително.
Диди Тодорова
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Пет Фев 01, 2013 3:53 pm

Здрасти, Честито за придобивката!
Не е удачно да слагаш постоянна растителност в кафеза, причини много....
Относно размерите ширина 100 см, височина 90 см, дълбочина 60 см е по-разумно според мен...
Поздрави и успех с хобито
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот refab » Пет Фев 01, 2013 3:59 pm

Такава височина - 160 см., е излишна, особено ако става дума за едно или малък брой канарчета. Най-важна за комфорта е дължината. 100-те сантиметра, които си предвидила са предостатъчни. Ако вътре има растителност, едно, че ще бъде "атакувана" от канарчето, ако е ядлива, и второ, ще се зацапа от изпражнения. Това, което може да направиш, е да предвидиш закачване на подходящи изкуствени растения от външната страна на стените на клетката. Хипотетично, пак отвън близо до стените може да се сложи и естествена растителност, но на разстояние, непозволяващо кълването и, освен ако растението не е полезно за храненето на канарчето и не е поставено и с изрична такава - хранителна, цел - метод, който мисля, че не се практикува.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот Диди Тодорова » Пет Фев 01, 2013 4:06 pm

Благодаря за отговорите,целта ми е точно тази,да сложа ядлива растителност за да може да си кълве когато поиска или ако е бонсай да си каца на дръвчето.
Друго което исках да попитам е удачно ли е зимата да му слагам паничка с вода да се къпе или това се прави само лятото,в стаята никога не пада под 20 градуса,отопляваме се с камина с локално парно.
Диди Тодорова
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот rookie_gyn » Пет Фев 01, 2013 8:01 pm

Напълно удачно е да му слагаш и зимата паничка да се къпе поне веднъж седмично. То при теб с тази температура - зима няма, което означава, че си е направо задължително да му слагаш паничка да се къпе. Най-важното пази от течение птичето. То е опасно, а не ниската температура.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот viali69 » Пет Фев 01, 2013 9:31 pm

Честито и от мен ! :cool:
Какво ти е канарчето мъжко или женско ?
Що се отнася до въпросите ти, колегите ти обясниха много добре и подробно. Имах случай, когато бях сложил зад клетката на една двойка канарчета изкуствена зеленина. Беше близо и постоянно дърпаха кончета от зелените изкуствени листа. Те са така - щом видят зелено и си хапват ... :D
Нищо не им стана, но не е желателно.
Много красиво си го замислила, но няма да е практично. Бонзаят ще заприлича на коледна елха от акото на канарчето. Няма как да го почистваш просто ...
Не виждам как ще поддържаш и растителност на дъното. По-добре не пробвай.
Ако ще гледаш само 1 канарче такава голяма клетка е излишна. Сладурите се чувстват добре и в по-малки клетки. По-лесни са за поддръжка. Ваничка или купичка с вода - задължително. Обожават да се къпят. Моите също ги гледам на климатик и се къпят почти всеки ден. Достатъчно умни са да си преценяват сами кога да го правят и кога не.
Успех !
Любител на канарчета НЕпрофесионалист ! :)
Аватар
viali69
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 29, 2012 9:15 am
Местоположение: В.Търново

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот refab » Съб Фев 02, 2013 12:30 am

Диди Тодорова написа:Благодаря за отговорите,целта ми е точно тази,да сложа ядлива растителност за да може да си кълве когато поиска или ако е бонсай да си каца на дръвчето.
...............................


Ако настояваш за "жива ядлива растителност" може да имаш предвид глухарче или врабчови чревца, засадени в саксия, която да е поставена в близост до клетката, но извън нея, и да има подходящи кацалки вътре, така че да могат да стигат птиците до нея. Това е въпрос на импровизация, още повече, че практиката е да се дават откъснати листа от споменатите и други растения, които се внасят или се закачат в клетката.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот stoianov » Съб Фев 02, 2013 1:26 am

refab написа:Такава височина - 160 см., е излишна, особено ако става дума за едно или малък брой канарчета. Най-важна за комфорта е дължината. 100-те сантиметра, които си предвидила са предостатъчни. Ако вътре има растителност, едно, че ще бъде "атакувана" от канарчето, ако е ядлива, и второ, ще се зацапа от изпражнения. Това, което може да направиш, е да предвидиш закачване на подходящи изкуствени растения от външната страна на стените на клетката. Хипотетично, пак отвън близо до стените може да се сложи и естествена растителност, но на разстояние, непозволяващо кълването и, освен ако растението не е полезно за храненето на канарчето и не е поставено и с изрична такава - хранителна, цел - метод, който мисля, че не се практикува.



:think:
Аз пък съм виждал канарче/та/ във волиера 5 на 3 метра и пак не ми се стори достатъчно.
Не съм очаквал такива думи точно от теб колега refab.......

пп.За височината и според мен е излишно, казвам го от опит. :D
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот Диди Тодорова » Съб Фев 02, 2013 11:44 am

Благодаря много за изчерпателните отговори,казаха ми че канарчето е мъжко и му трябва период на адаптация но още от първия ден му пуснах дискове с песни на канарчета и му чух гласчето,доста бързо се адаптира,колкото до клетката искам да е максимално просторна за да има място да лети,все пак птиците са създадени за да летят и ми се струва ужасно да стои в малка клетка и да подскача от клон на клон,но това е мое мнение,искам да му създам максимално добри условия за живот,колкото до растителността наистина смятам че ще е проблем с аканено,но понеже ще е висока клекта мисля да направя нещо като навес над дръвчето,като второ ниво,така няма да ака върху него,и смятам да засея саксийка със салатки за да кълве постоянно прясна,ще я подменям примерно на всеки две седмици.
Вчера му сложих ваничка с вода но не я отрази,а най-много му хареса яйчения жълтък и медът.
Голямо сладурче е и се надявам да си живее щастливо при нас и да ни радва.
Диди Тодорова
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот refab » Съб Фев 02, 2013 4:37 pm

Ето тук предлагат волиера: http://bg-pet.com/Bird/cages/aviary/index.htm
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Декоративна растителност в кафеза

Мнениеот Диди Тодорова » Съб Фев 02, 2013 6:03 pm

Благодаря за предложението,но смятаме да си я направим сами,съпруга ми е дърводелец,но смятаме да е нещо подобно като дизайн.
Диди Тодорова
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 12:51 pm
Местоположение: Варна


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта