Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канари

Модератор: sandan

Канари

Мнениеот nikol0v » Съб Дек 07, 2013 6:46 pm

Здравейте, днес си взех една женска канарка, удачно ли е да бъде постоянно в обща клетка заедно с мъжкия или трябва да са разделени?
nikol0v
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 5:38 pm

Re: Канари

Мнениеот refab » Съб Дек 07, 2013 7:22 pm

nikol0v написа:Здравейте, днес си взех една женска канарка, удачно ли е да бъде постоянно в обща клетка заедно с мъжкия или трябва да са разделени?


Удачно е, защото няма да са самотни. Друг въпрос е, че като са заедно мъжкият по-няма да пее (или никак няма да пее?), защото ще има женската на разположение, т.е. за него ще отсъства по-силен мотив да пее.
П.п. Имай предвид, че по правило постоянната клетка за канарчета трябва да е с дължина минимум 60 см. за да могат да летят вътре. Всички други клетки - с по-малки размери са компромисни и в някаква степен стресират птиците и не им дават достатъчно добър комфорт
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот nightingale » Съб Дек 07, 2013 9:05 pm

refab написа: Друг въпрос е, че като са заедно мъжкият по-няма да пее (или никак няма да пее?), защото ще има женската на разположение, т.е. за него ще отсъства по-силен мотив да пее.

Това обаче поражда следния въпрос -
Защо мъжкият би пял повече или по-малко в присъствие на женска при положение, че в момента не се намира в период на размножаване , т.е нейното присъствие няма значение :think:

И съответно следващия въпрос би бил следния -
''Защо пеят птиците''. :D

В този ред намисли - кои би отговорил най-точно ?
Тези, които си чешат езиците за Стоичков и ''храната като основен оцветител на брашнените червеи'' ... ''оцета и древните Римски обичаи'' ....

или... ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари

Мнениеот stoianov » Съб Дек 07, 2013 10:50 pm

refab написа:
nikol0v написа:Здравейте, днес си взех една женска канарка, удачно ли е да бъде постоянно в обща клетка заедно с мъжкия или трябва да са разделени?


Удачно е, защото няма да са самотни. Друг въпрос е, че като са заедно мъжкият по-няма да пее (или никак няма да пее?), защото ще има женската на разположение, т.е. за него ще отсъства по-силен мотив да пее.
П.п. Имай предвид, че по правило постоянната клетка за канарчета трябва да е с дължина минимум 60 см. за да могат да летят вътре. Всички други клетки - с по-малки размери са компромисни и в някаква степен стресират птиците и не им дават достатъчно добър комфорт


:shock: :shock:
:lol: :lol:
:! :! :!
Колега Refab, това твое мнение ли е, или го прочете някъде?
Аз така ги виждам нещата- събира ги, гледа ги в кухнята, над хладилника и януари пуска нова тема "снесоха яйца, какво да правя".Ама нали няма да са самотни... :lol:
Аз в момента имам 1 двойка неразделени канари.И да ти кажа колега refab, мъжкия се скъсва да пее по цял ден, обаче женската не му "пуска", защо незнам, ама все си мисля, че за всичко е виновен термометъра който показва 10-11 гр. :cool: Нещо да кажеш?
Отделно имам млад мъжки, самичък, който също пее по цял ден и даже надмина баща си.Е ся объркахме колегата.... :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Канари

Мнениеот refab » Съб Дек 07, 2013 11:41 pm

nightingale написа:
refab написа: Друг въпрос е, че като са заедно мъжкият по-няма да пее (или никак няма да пее?), защото ще има женската на разположение, т.е. за него ще отсъства по-силен мотив да пее.

Това обаче поражда следния въпрос -
Защо мъжкият би пял повече или по-малко в присъствие на женска при положение, че в момента не се намира в период на размножаване , т.е нейното присъствие няма значение :think:

И съответно следващия въпрос би бил следния -
''Защо пеят птиците''. :D

В този ред намисли - кои би отговорил най-точно ?
Тези, които си чешат езиците за Стоичков и ''храната като основен оцветител на брашнените червеи'' ... ''оцета и древните Римски обичаи'' ....

или... ?


Резонно се разширява въпросът в критична насока!... И аз се чудех - за пеенето, и продължавам да се чудя, всъщност. Давам си сметка, че имам степен на невежество по въпроса, още повече, че за сравнително кратко гледах канарчета, а и пеенето им не стана за мен нещо с висока стойност. :(
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот refab » Съб Дек 07, 2013 11:54 pm

Все пак, в неточния ми и непълен първи коментар по темата се произнесох по начин, от който се подразбира, че не считам любовния зов за единствен мотив като причина за пеенето...

Та да се оправдая малко, де. :oops: :wink: :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот nightingale » Нед Дек 08, 2013 2:05 am

refab написа:
Резонно се разширява въпросът в критична насока!... :(

Не !
Във вярната.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари

Мнениеот refab » Нед Дек 08, 2013 1:51 pm

nightingale написа:
refab написа:
Резонно се разширява въпросът в критична насока!... :(

Не !
Във вярната.
:drinks:


:D Даа, явно уважаемият nightingale знае вярната насока, но досега не показва тук, че знае и отговорите, до които стига тя! :D :wink:

П.п. Като добавка към причините за пеене на птиците, освен любовен призив и "реклама", може да посочи и звуково маркиране на територия (на която да си почиват , да търсят и консумират храна и пр.), а също така и "отвеждане" на тяхна напираща жизнена енергия на общо (т.е. не само на либидинозно?) основание. При последната причина, впрочем, те доразвиват и тренират - макар и може би не в чак толкова(?) голяма степен, белите си дробове и гръден кош.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот nightingale » Нед Дек 08, 2013 4:02 pm

refab написа: те доразвиват и тренират - макар и може би не в чак толкова(?) голяма степен, белите си дробове и гръден кош.


Резонно темата отива към научната фантастика.
Чувал съм какви ли не истории ... но за гръден кош при птиците.... !?
Младите мъжки птици в първите си стъпки като вокалисти започват да развиват един орган , но той май беше съвсем друг. :think:

Резонно явно се очаква отговор в стил различен от жанра на Стивън Спилбърг'.
Ако колегата отглежда заедно в един кафез мъжкото и женското канарче ще се получи следното:

В малък и тесен кафез птиците просто ще се бият.
Ако мъжкият се окаже в по-долното стъпало на създалата се ерархия , той ще може да покаже вокалните си възможности в много малка степен или няма да ги покаже въобще.
Тоест нещата , които спомена по-горе ( които са верни , без изцепката за гръдния кош) ще бъдат подтиснати.
Ако кафеза е достатъчно просторен този проблем ще се сведе до минимум .

В извън размножителния период при птици като канарчетата, отделните индивиди се възприемат като конкуренти.
При моногамните не е така.
Ама за жерави друг път ще си бъбрим. :cool:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари

Мнениеот refab » Нед Дек 08, 2013 4:31 pm

Принципно, при всяко по-интензивно пеене има степен, макар и относително миминална, на напрегнатост на и на гръдния кош, предполагам. Подчертавам - относително минимална, но все пак съществуваща. И в предишния ми коментар това съм го съобщил като условност, при това с въпросителен знак.
Ето например един цитат (на Евг. Нестеренко - бас) относно техниката на пеенето при хората:

""Не можеш да станеш изкусен певец ,ако не си овладял изкуството да управляваш дишането си.
За да получат въздух отвън,белите дробове се нуждаят от образувалата се от разширяването на гръдния кош кухина,в която те също биха могли свободно да се разширяват.На това увеличаване на вместимостта съдействува при отпущането си диафрагмата - широк и изпъкнал към гърдите мускул,който,служейки за тяхна основа,ги отделя от коремната кухина."

Подчертаните процеси са въпрос на нервно-мускулна дейност, която подлежи на управление и упражнение.
Сега някой глупак да не ми обърне внимание, че тук не е сайт за оперна музика, а за птици! :o :wink:
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот nightingale » Нед Дек 08, 2013 4:52 pm

Refab !

Знаеш ли какво е птичи резонатор и за какво служи ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари

Мнениеот refab » Нед Дек 08, 2013 7:48 pm

nightingale написа:Refab !

Знаеш ли какво е птичи резонатор и за какво служи ?


Но по този начин нещата вървят към нещо като чат, струва ми се!?... Ако имаш да казваш нещо го направи и то в някакъв минимум цялост, ако желаеш, де. Лично аз не съм любител на недомлъвки, много е енергоемко за мен.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron