Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канари

Модератор: sandan

Re: Канари

Мнениеот nightingale » Нед Дек 08, 2013 8:35 pm

Aми.......

Кво дати кажа ?
Белият дроб при птиците не може да се разширява.
Примерът ти с цитатът на Евгени Нестеренко е неподходящ
Техника при птиците няма.
Има обаче инстинкт.
Резонаторът акумулира енергията и придава силата.
Не знам дали е недомлъвка , но с горният въпрос исках да се убедя дали си наясно с нещата , които пишеш.
Чат със сигурност няма да има.
Дай да забравим последните постове и толкоз.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари

Мнениеот stoianov » Нед Дек 08, 2013 9:27 pm

refab написа:..... те доразвиват и тренират - макар и може би не в чак толкова(?) голяма степен, белите си дробове и гръден кош.

:shock: :shock: :shock:

refab написа:Принципно, при всяко по-интензивно пеене има степен, макар и относително миминална, на напрегнатост на и на гръдния кош, предполагам. ...
Ето например един цитат (на Евг. Нестеренко - бас) относно техниката на пеенето при хората:

""Не можеш да станеш изкусен певец ,ако не си овладял изкуството да управляваш дишането си.
За да получат въздух отвън,белите дробове се нуждаят от образувалата се от разширяването на гръдния кош кухина,в която те също биха могли свободно да се разширяват.На това увеличаване на вместимостта съдействува при отпущането си диафрагмата - широк и изпъкнал към гърдите мускул,който,служейки за тяхна основа,ги отделя от коремната кухина."

Подчертаните процеси са въпрос на нервно-мускулна дейност, която подлежи на управление и упражнение.
Сега някой глупак да не ми обърне внимание, че тук не е сайт за оперна музика, а за птици! :o :wink:


refab написа:.....Лично аз не съм любител на недомлъвки, много е енергоемко за мен.
:lol: :lol:

Аз да коментирам ли...... или няма смисъл?И без това колегата достатъчно си изложи...
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Канари

Мнениеот refab » Нед Дек 08, 2013 11:14 pm

Наистина не знаех, че диафрагмата при птиците е рудиментарен орган (съответно няма изрично разделяне на телесната кухина), и че белият им дроб не се разтяга.

Намерих цитат относно дишането на птиците и отчасти за пеенето:

"дихателна система: за птиците е характерно т.нар.двойно дишане;при вдишване въздухът навлиза през ноздрите по трахеята и нейните разклонения и изпълва въздушните мехури/разположени са между вътрешните органи на птицата;свързани са с белите дробове; участват в дишането,охлаждането и летенето на птицата/;осъществява се обмен на кислород и въглероден диоксид между вдишания въздух и кръвта;при издишване въздуха се изтласква по обратния път,при което повторно се осъществява обмен на газовете; в долния край на трахеята е разположен звуковият орган на птиците-сиринкс;благодарение на него,различните птици издават разнообразни звуци;звукът се образува в резултат на преминаването през сиринкса на въздушна струя при вдишване и издишване."

Така или иначе, за да се произведе звук от звуковия орган, трябва през него да премине въздух, което става чрез вдишване и издишване (активно). Това вдишване и издишване се осъществява чрез напрягане на мускулатура, т.е. когато една птица активира съществено пеенето си, поне малко интензифицира напрягането на мускулатурата, свързана с дишането. Такова напрягане на мускулатурата отговаря и на упражняване и пак - поне малко, засилване на същата, особено при млади птици.
Примерът с мнението на оперния певец наистина е частично неподходящ ( птиците имат рудиментарна диафрагма). Освен това действително въпросът с "трениране на белите дробове" чрез пеенето наистина е неактуален, доколкото те не се разтягат.

П.п Нямам мегаломанията за абсолютно познание за каквото и да е, а още по-малко за птици, както се и вижда (че нямам достатъчно познания) сега, напр. :wink:
Все пак, използвам случая да отбележа, че определено не съм привърженик на половинчати полузадявки ( особено когато са почти безкрайни!?) като отговори на въпроси и представяне на информация, и гледам аз лично да не нагазвам в този "стил", и ако имам информация за нещо да я представя максимално коректно, иначе ми е досадно от мен си, така да се каже. :-| :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот pumpkin » Пон Дек 09, 2013 10:39 pm

Eй, ти булка Спасов ден - туй не знаех, и даже и ОНУЙ, а и"Намерих цитат относно дишането на птиците и отчасти за пеенето :drinks:
pumpkin
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:10 pm

Re: Канари

Мнениеот pumpkin » Пон Дек 09, 2013 10:48 pm

Възбуждаш ми некои рудиментарни органи,миличък :D
pumpkin
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:10 pm

Re: Канари

Мнениеот refab » Пон Дек 09, 2013 11:07 pm

pumpkin написа:Възбуждаш ми некои рудиментарни органи,миличък :D


Мозъка си ли имаш предвид?... Е, чак пък рудиментарен орган да ти е мозъка!?? :o :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот pumpkin » Пон Дек 09, 2013 11:15 pm

Миличък, то от мозъка човешки тръгва ТУЙ И ОНУЙ :drinks:
pumpkin
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:10 pm

Re: Канари

Мнениеот refab » Пон Дек 09, 2013 11:31 pm

pumpkin написа:Миличък, то от мозъка човешки тръгва ТУЙ И ОНУЙ :drinks:


:D Бе, ти да не си педерунгел лигльо на градус? Айде бегай да търсиш напр. йеромонаха, дето беше в Троянския манастир.

Админ: 7 дни бан
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Канари

Мнениеот pumpkin » Пон Дек 09, 2013 11:32 pm

refab, ай напиши нещо, че ми писна от ЧАТ ЛИ, ЧАД ЛИ, ИЛИ ЦАР - в Африка са :drinks: и двете последни :D
pumpkin
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:10 pm

Re: Канари

Мнениеот pumpkin » Пон Дек 09, 2013 11:40 pm

"ПЕДЕРУНГЕЛ, ЛИГЛЬО НА ГРАДУС" - ти подхожда на пърформанса дотук идеално да знайш, миличък :D
pumpkin
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:10 pm

Re: Канари

Мнениеот TK3C-74 » Вто Дек 10, 2013 9:16 am

айдееее, чучулигата стана тиква :D
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Канари

Мнениеот akademika » Вто Дек 10, 2013 9:36 am

TK3C-74 написа:айдееее, чучулигата стана тиква :D

:lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron