Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


червена мозайка, въпроси

Модератор: sandan

червена мозайка, въпроси

Мнениеот coker » Пон Дек 23, 2013 11:13 am

Здравейте мили и не толкова мили хора :)

Преди около месец вземах чифт червена мозайка. В деня на вземането имах и уговорка да взема и 2 клетки от частно лице, но човека се обади и каза, че спешно е заминал за Ханофер за няколко дена.
Наложи се чифта да остане тези дни в една клетка, за мое съжаление мъжкия покри женската. Пилетата са ми от 2012 година, за първи път снася (2 айчица снесе). Снощи беше 13-стият ден, излюпиха се пилетата - живи и в добро здраве :)

Сега започват вече въпросите:

1.След като покри женската увеличих деня с изкуствена светлина. Сега как да нормализирам нещата? Искам да ги разделя и както според мен е нормално да ги събера в началото на март.
- Как да направя така, че да ги върна към нормалната продължителност на деня? В 16:00 е тъмно, а аз ги държах до 21:00 на светло.
- Ако махна мъжкия на 12-тият ден след излюпването няма пак да е покрил женската нали? (доколко съм прочел я покрива на 15-тия ден).

2.Разбрах, че след 45 дена се почва с оцветяването. Преди малко ми писа човек от сайта на чието мнение много държа, че само с яервена храна не става оцветяването.
- С какво е най-добре да оцветя пилетата си?
- До кога се дава оцветителя?
- Успоредно с червената храна ли се дава?
- Може ли да ми дадете сайт от който да поръчат въпросният оцветител?

3.Да махна ли черупките от гнездото?

Моля хората, който разбират от оцветяването при червените мозайки да помогнат :)
Ще се радвам на всеки отговор :)

Благодаря предварително
Иван Гинчев
Докато не вършиш нещо с голяма любов, с голямо отдаване, с голямо обвързване, с искреност, с истинност, с цялото си същество, нищо няма да се случи.
Аватар
coker
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 3:20 pm
Местоположение: Берлин, Германия

Re: червена мозайка, въпроси

Мнениеот петър » Вто Дек 24, 2013 8:14 am

Здравей Иване,
поздравявам те,че си се захванал с това хубаво хоби.Първото,което трябва да направиш за да нямаш разочарования е да подложиш още две яйца в гнездото естествени или изкуствени иначе има опасност женската да смачка малките.Черупките майката сигурно вече ги е изхвърлила.Веднъж започнал размножителния сезон не може да бъде спрян и после пак продължен,така че продължавай напред.Оцветяването на мозайките е много специфично,още от гнездото има храни,които трябва да се избягват за да не ти се оцветят маховите пера,това са всички храни съдържащи пигменти включително и жълтъка от яйцето.Има някои специфични особености като това кои перца кога да отстраниш за да оправиш фризурата на маската и раменете,но за това ще научиш по късно.Оцветител можеш да си поръчаш в повечето зоомагазини,в малката опаковка,закупен от сайт ще ти струва много пари.
Желая те успех.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта