Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Не излюпени яйца ?

Модератор: sandan

Не излюпени яйца ?

Мнениеот dstoilow » Сря Мар 19, 2014 11:25 pm

Нов съм и искам да попитам . Преди 1 ден се излюпи едно от 4-те яйца който имам останаха още 3 не излюпени до колко дена горе долу трябва да се илюпи следващото яйце ако има пиленце в него и до колко дена да ги държа до новоизлюпеното в гнездото тези яйца? Имам друга двойка канари но още женската там не е готова и няма смисъл да ги местя до нея ? Колко време да изчакам?
Аватар
dstoilow
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 10:59 pm

Re: Не излюпени яйца ?

Мнениеот dstoilow » Сря Мар 19, 2014 11:30 pm

И от кой ден след отбиването на малките канарчета е хубаво да взема да пускам записи със певчески канари и т.н ?
Аватар
dstoilow
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 10:59 pm

Re: Не излюпени яйца ?

Мнениеот stoianov » Чет Мар 20, 2014 12:45 am

dstoilow написа:Нов съм и искам да попитам . Преди 1 ден се излюпи едно от 4-те яйца който имам останаха още 3 не излюпени до колко дена горе долу трябва да се илюпи следващото яйце ако има пиленце в него и до колко дена да ги държа до новоизлюпеното в гнездото тези яйца? Имам друга двойка канари но още женската там не е готова и няма смисъл да ги местя до нея ? Колко време да изчакам?


Колко да изчакаш :think: ..... до догодина мисля че е добре.....хем и ти ще си готов...
Аз пък не мога да разбера....що ги мъчите тия птици? :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Не излюпени яйца ?

Мнениеот dstoilow » Чет Мар 20, 2014 1:00 am

Колега мисля че затова са тези форуми като нещо не ти е ясно да споделиш и да събереш различни мнения за да се научиш, не всеки е длъжен да разбира от всичко нали знаеш че човек се учи докато е жив , така че въпроса не съм го отправил точно към теб , а и към хора който ще споделят мнение.Така че ако не ти е приятна темата или ти звучи глуповата ако обичаш не коментирай :-|
Аватар
dstoilow
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 10:59 pm

Re: Не излюпени яйца ?

Мнениеот stoianov » Чет Мар 20, 2014 1:43 am

dstoilow написа:Колега мисля че затова са тези форуми като нещо не ти е ясно да споделиш и да събереш различни мнения за да се научиш, не всеки е длъжен да разбира от всичко нали знаеш че човек се учи докато е жив , така че въпроса не съм го отправил точно към теб , а и към хора който ще споделят мнение.Така че ако не ти е приятна темата или ти звучи глуповата ако обичаш не коментирай :-|


Колега, не съм искал да те обидя или да се заяждам.
Прав си за форумите, но нещата не са такива каквито бяха преди.....или хората...Аз съм научил много от този форум за птиците.Но хората които даваха съвети, настина разбираха от птици и помагаха.За съжаление те спряха да пишат.....и останахме само ние ...зевзеците/идиоти, сейрджии и т.н/ и само чакаме такъв като теб "нов".......да му "помогнем"....

Сега сериозно, всички сме почнали от някъде, но първо трябва да прочетеш малко /във форума има почти всичко обяснено подробно/ и чак тогава да питаш, каквото не ти е ясно.Ама вие младите все бързате и искате всичко на готово да ви се даде, без усилия.
Първата ти тема беше "неоплодени яйца", казахме ти къде са грешките и какво да направиш.
Втора тема "не излюпени яйца"........

"Обикновено малките се излюпват на 13-я или 14-я ден. Яйцата, които не са се излюпили могат да бъдат проверени за признаци на живот. Когато се постави срещу силна светлина едно неплодоносно яйце ще изглежда прозрачно, понякога може да се види жълтъка. Плодоносните яйца загубват блясъка на черупката си и стават плътно тъмни след една седмица инкубация. Ако едно яйце, което изглежда плодоносно, не се излюпи на 14-я ден, поставете го в малък съд с топла вода. Ако пиленцето е живо, яйцето ще се раздвижи или разлюлее във водата. Плодоносните яйца, които не се излюпят на 14-я ден трябва да се преместят при друга женска, която люпи."
Размножаване при канарчетата Д-р Б. Велев кбн

Предварително се извинявам на Д-р Б. Велев, че публикувам негов материал, но е много добре обяснено.

Това с един клик на мишката, но нека да изчакаме да се съберат и другите различни мнения......
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Не излюпени яйца ?

Мнениеот петър » Чет Мар 20, 2014 8:04 am

Според мен изобщо не е необходимо да махаш неизлюпените яйца.Те помагат в случая майката да не смачка малкото.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта