Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Някой може ли да ми помогне .. ?

Модератор: sandan

Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот zarko » Пон Ное 03, 2014 1:04 am

Здравейте,голям мерак имах за канарче,купих клетка от двойните развъдни за канарчета, за да му е по широко, хранилки, поилки, яйчарки, медарки,къпалки минерални блокчета, пясъци, абе вс което продаваха като глезотии за канари в магазина .. И ето, че взех та си взех и канарче на доверие, и за съжаление ме изпързаляха :evil: .. Канарчето е миналогодишно, дори и поколение е имало пролетта, поне така ми казаха, но вече се съмнява дали е вярно и това .. От два дни е вече при мен, и днес се опитва да пее, но нещо не е както трябва работата, има мн тиха и кратка песен, няма и 4-5 секунди, докато го наблюдавах как издува гуша докато пее, ми се стори че си чурулика нещо, но звук не произлиза и чак на края излезе нещо като песен, такива са моите наблюдения.. Другото което е, одеве докато се мъчех да го щракна, че да кача и снимка в темата, установих че има и хрипове .. Бихте ли ми казали как да му помогна за хриповете, и дали му пречат на песента или толкова си може . Не съм за 25-те лева който дадох за него, и нищо да не става като певец от канареца, поне да го излекувам, да не ми ръмжи такъв :D . Ще търся друг който да радва ухото на семейството ..

Ето и негови снимки : [album]http://media.snimka.bg/s1/4032/034307351.jpg?r=0[/album] [album]http://media.snimka.bg/s1/4032/034307350.jpg?r=0[/album] [album]http://media.snimka.bg/s1/4032/034307352.jpg?r=0[/album] [album]http://media.snimka.bg/s1/4032/034307349.jpg?r=0[/album]
Аватар
zarko
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 04, 2012 11:55 pm

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот zarko » Пон Ное 03, 2014 1:09 am

Аватар
zarko
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 04, 2012 11:55 pm

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот akademika » Пон Ное 03, 2014 11:30 am

От снимката се вижда че птицата е с червена халка 2012 година се ползваха червени халки . За хриповете забрави лечение няма в 90% от случаите те са хронични и няма смисъл да тровиш птицата с лекарства . Ако все пак искаш да пробваш с лекарства пробвай с Чевимулин - Т или Авиосан . А и още нещо хубаво е когато пишете за закупени проблени птици да казвате от къде сте ги купили по този начин ще помогнете на други хора да не е бъдат лъгани .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот zarko » Пон Ное 03, 2014 8:32 pm

akademika написа:От снимката се вижда че птицата е с червена халка 2012 година се ползваха червени халки . За хриповете забрави лечение няма в 90% от случаите те са хронични и няма смисъл да тровиш птицата с лекарства . Ако все пак искаш да пробваш с лекарства пробвай с Чевимулин - Т или Авиосан . А и още нещо хубаво е когато пишете за закупени проблени птици да казвате от къде сте ги купили по този начин ще помогнете на други хора да не е бъдат лъгани .


Благодаря за бързият отговор.. Каквото трябва от мен ще опитам, иначе канарчето е закупено от пазара за птици който беше сега в съботата.. Накарах мой познат да провери за канар, понеже каза че ще ходи на пазара, и това са му предложили като вариант ( развит, пеещ канар) :D , но както и да е ..
Аватар
zarko
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 04, 2012 11:55 pm

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Пон Ное 03, 2014 9:34 pm

akademika написа:От снимката се вижда че птицата е с червена халка 2012 година се ползваха червени халки . За хриповете забрави лечение няма в 90% от случаите те са хронични и няма смисъл да тровиш птицата с лекарства . Ако все пак искаш да пробваш с лекарства пробвай с Чевимулин - Т или Авиосан . А и още нещо хубаво е когато пишете за закупени проблени птици да казвате от къде сте ги купили по този начин ще помогнете на други хора да не е бъдат лъгани .


Добре, че не коментирахте канарчето...като се има в предвид цената/ 25 лева/ и вашите критерии......щях да ви "захапя"..... :twisted:
Ся, за хриповете и че са хронични в голям процент, съм съгласен, но, че НЯМА лечение НЕ СЪМ.Или поне според вас остават 10 процента.....
Аз съм лекувал ХРБ успешно при гълъби и гугутки, НО се иска постоянство, дълго лечение и смяна на лекарства/антибиотици, не родотиум за 5 дена/.
Чевимулина съм го ползвал, много добър препарат, но при нас го има само на капсули 1к/гълъб дневно за канари не знам как ще стане.
Аз съм най-доволен от тиловет на прах, 5-7 дни, след това поне 5 дни доксициклин/много го харесвам тоя антибиотик/ и така след 14 дни пак, задължително с подходящи витамини във водата.Тровене или не, птиците ми се оправят, но говоря за големи птици, за канари не знам........
Щото един вет.доктор ме караше хапче което трудно давам на гълъб, да го дам на канарче цяло. :shock:
А едно време беше друга работа....тилозин... и не се налагаше да повтарям.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот akademika » Вто Ное 04, 2014 6:21 pm

zarko написа:
akademika написа:От снимката се вижда че птицата е с червена халка 2012 година се ползваха червени халки . За хриповете забрави лечение няма в 90% от случаите те са хронични и няма смисъл да тровиш птицата с лекарства . Ако все пак искаш да пробваш с лекарства пробвай с Чевимулин - Т или Авиосан . А и още нещо хубаво е когато пишете за закупени проблени птици да казвате от къде сте ги купили по този начин ще помогнете на други хора да не е бъдат лъгани .


Благодаря за бързият отговор.. Каквото трябва от мен ще опитам, иначе канарчето е закупено от пазара за птици който беше сега в съботата.. Накарах мой познат да провери за канар, понеже каза че ще ходи на пазара, и това са му предложили като вариант ( развит, пеещ канар) :D , но както и да е ..

Сега в събота и аз бях на пазара и имаше доста млади и здрави безпородни канарчета . Вашият познат ви е купил възможно най-старата птица която се е продавала на пазара. Вината е изцяло на вашия познат след като е направил този лош избор на птица .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Вто Ное 04, 2014 9:21 pm

akademika написа:Сега в събота и аз бях на пазара и имаше доста млади и здрави безпородни канарчета . Вашият познат ви е купил възможно най-старата птица която се е продавала на пазара. Вината е изцяло на вашия познат след като е направил този лош избор на птица .


Ааа, не така.Не всички като вас разбират от канари.Толкова е разбирал момчето, не вярвам да набута приятел. :think:
Това е все едно да ви пратя да ми изберете кола втора ръка... от горубляне... дали няма да стане същата работа?Щото там всички коли са джиджини, а пък продавачите са...... :D и после :cry:
zarko се виновен сам, че не е отишъл той.Нищо другия път ще знае, и според мен ще е скоро...

Според вас на колко години е птицата?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот akademika » Сря Ное 05, 2014 4:14 pm

Ако ме пратите да ви избирам кола ще ви откажа :D Нито имам книжка нито мога да карам, от коли не разбирам нищичко :oops: И още нещо сам казахте : "Тровене или не, птиците ми се оправят, но говоря за големи птици, за канари не знам......." като не знаете за канари защо пишете изобщо ? Има си раздел за гълъби, гугутки, кокошки и други пернати любимци там вашите знания ще бъдат много полезни . Каква е тази тенденция когато човек зададе въпрос за канарчета да почнат да му се дават примери с гълъби, рибки, мечки и други . Хроничните заболявания защо се наричат хронични :?: След като не разбирате от канари не ги коментирайте . Сам казвате че не разбирате от канари а правите коментари за лекуване на канарчета и давате мнения за "певчески" птици . Както виждате никой от канаровъдите във форума не дава мнения в разделите за: финки ,папагали, кокошки, гълъби и други . Няма смисъл да давате съвети и да правите коментари по теми които не разбирате . Ако имам питане за гълъби и гугутки с радост ще се обърна към вас явно знаете много за тези птици .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Сря Ное 05, 2014 9:13 pm

akademika написа:Ако ме пратите да ви избирам кола ще ви откажа :D Нито имам книжка нито мога да карам, от коли не разбирам нищичко :oops: И още нещо сам казахте : "Тровене или не, птиците ми се оправят, но говоря за големи птици, за канари не знам......." като не знаете за канари защо пишете изобщо ? Има си раздел за гълъби, гугутки, кокошки и други пернати любимци там вашите знания ще бъдат много полезни . Каква е тази тенденция когато човек зададе въпрос за канарчета да почнат да му се дават примери с гълъби, рибки, мечки и други . Хроничните заболявания защо се наричат хронични :?: След като не разбирате от канари не ги коментирайте . Сам казвате че не разбирате от канари а правите коментари за лекуване на канарчета и давате мнения за "певчески" птици . Както виждате никой от канаровъдите във форума не дава мнения в разделите за: финки ,папагали, кокошки, гълъби и други . Няма смисъл да давате съвети и да правите коментари по теми които не разбирате . Ако имам питане за гълъби и гугутки с радост ще се обърна към вас явно знаете много за тези птици .

Такааа, не сте ме разбрали правилно.Фактът, че за няколко години гледане на канари, имам само две умрели/възрастна женска и едно младо/, прави ли ме разбирач?А не е да не съм имал проблеми, и да не съм вадил малки.Може да нямам вашия опит, но поназнайвам туй-онуй за тези птици. :cool:
Също така, все се мисля за доктор Хаус, и се мъча да лекувам разни птици/не мои/, и съм използвал много лекарства и имам наблюдения.
Тука работата беше, че не се наемам да кажа точните дози за антибиотиците, защото съм виждал лоши последствия от предозирването им.
А пиша в този раздел щото....тука е най интересно, при кокошките е скука.ОБАЧЕ не съм тръгнал да казвам за птиците които гледам, че са боклуци, пумияри и др.И не съм тръгнал да отчайвам "новобранците", че няма смисъл от лечение или че един канар трябва да струва повече от 30 лева за да е хубав.

И така искам да кажа, че АЗ като българин, гордо заявявам, че разбирам от всичко, от коли/най-много/,от жени, от гълъби, гугутки, кокошки,канари, мечки, и други за които се сетите....да няма после неразбрали.........ко да праи`ш българска работа.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :lol:
:drinks:

пп.Не ми отговорихте, за възрастта на канара?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот akademika » Чет Ное 06, 2014 6:35 pm

За годините на птицата мисля че написах още веднага да бяхте прочели какво пиша . Птицата е с червена халка а последно с червени халки се работеше 2012 година . Явно не знаете че СОМ определя цвят на халките за всяка година поне така е при канарите за гугутките и кокошките не знам как стоят нещата . Относно цената на породистите канари мога да кажа само едно повечето колеги които гледат породисти канари без значение "цветни" или "певчески" почти всяка година купуват птици от международните изложби за опресняване на кръвта и дават минимум от 30 до 150 Евро за птица . За това когато говорим за породиста птица цената винаги е един от определящите фактори за качество не може да си купиш качествена Малинуа или Парижко къдраво за 25 или 50 лева. Та ако ми се наложи съвет за гугутки с радост ще се обърна към вас .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Чет Ное 06, 2014 10:01 pm

akademika написа:За годините на птицата мисля че написах още веднага да бяхте прочели какво пиша . Птицата е с червена халка а последно с червени халки се работеше 2012 година . Явно не знаете че СОМ определя цвят на халките за всяка година поне така е при канарите за гугутките и кокошките не знам как стоят нещата . Относно цената на породистите канари мога да кажа само едно повечето колеги които гледат породисти канари без значение "цветни" или "певчески" почти всяка година купуват птици от международните изложби за опресняване на кръвта и дават минимум от 30 до 150 Евро за птица . За това когато говорим за породиста птица цената винаги е един от определящите фактори за качество не може да си купиш качествена Малинуа или Парижко къдраво за 25 или 50 лева. Та ако ми се наложи съвет за гугутки с радост ще се обърна към вас .

:think: :think:
Е тва не ви харесвам на вас големите канаровъди, гледате първо халката, тя е по важна от самата птица.
Ся, за СОМ съм чувал, ама не е идвал в нащо село,нищо не мога да кажа, ама няма как някой да ми определя къв цвят пръстени да слагам.Ще слагам каквито на мен ми е кеф. :cool:
А за кокошките да ви светна, ние ги кръщаваме с човешки имена и там пръстените отпадат. :wink:
А относно цената, породистите птици и еврото, нали се сещате, че сме в България?И колко от тези ваши колеги са/останаха/ във форума?
Тук масово става въпрос за канари купени от пазара за 25-30 лева, или ако могат да излъжат някой и малко повече.Аз качествено Малиноа съм виждал, само на снимка, а къдрави при нас няма, има само рошави. :D Ама така е, все пак ние сме в провинцията, в центъра на София нещата може да са други.
пп.Ако ви се наложи, да ви трябва съвет за гугутки, аз с радост ще ви дам, дет се вика ако ви тряа акъл, аз съм човека. :D
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот akademika » Пет Ное 07, 2014 8:38 am

Сега разбрах защо толкова хора вече не посещават форума . Вие сте първия човек който може да определи дали едно канарче Малиноа е качествено по снимка :lol: Факта че сте от провинцията не извинява вашето невежество :nono: Спрете да пишете по теми които не разбирате по този начин отблъсквате все повече хора от форума . Не пишете в раздела за канарчета само защото ви е скучно в раздела за гугутки :nono: не вижда те ли че се излагате с вашите бисери . На някои хора може да им е смешно и да се забавляват с вашите писания но все пак форума не е за вицове :nono: Смятам че форума е сериозен и е създаден за да е в полза на любителите ,хората да споделят своя опит да си помагат и да следват правилника на СОМ . България членува в Световната организация вече над 15 години и хората които се занимават с породисти птици следват правилата на СОМ .Това че СОМ "не е идвала във вашето село" нямаше нужда да го казвате то се разбира от вашите писания . Вие имате пълно право да гледате вашите птици както намерите за добре но не налагайте вашето не компетентно мнение на другите хора . : "Е тва не ви харесвам на вас големите канаровъди, гледате първо халката, тя е по важна от самата птица." Първо си задай въпроса защо гледаме халката :?: Защо аджеба се слага тази халка :?: На тези въпроси си отговорете сам и спрете да натоварвате хората с вашите виждания за отглеждането на канарчета . С вас бях до тук повече няма да се занимавам с вашата персона :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Следваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron