Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помощ за кокошинки!

Модератор: sandan

Помощ за кокошинки!

Мнениеот Merlin » Вто Авг 25, 2015 8:34 pm

Здравейте! Преди 2 дена открих че канарчето ми има "буби", и е малко неспокойно а и губи много пера. Видях едни миниатюрни червени и черни буболечки навсякъде по клетката, особено по ъглите ( добре че е бяла ), и предполагам са кокошинки. Как да ги изчистя, незнам нищо все още за канарчета, имам го от едва 3 месеца подарък. Чистя клетката всяка сутрин, но тези гадинки са в сглобките на клетката (тя се разглобява) ,и там са яйцата им, попарих я под горещ душ я изчистих добре, ама трябва да "изкъпя" и канарчето с нещо, иначе ефект няма от чистене, все пак от него идва всичко. Предполагам как се мъчи милото, :( само на около година е, спря и да чурулика, защото още е малко за красиви песни :) ...... Моля ви дайде име на лекарство с което да го третирам против тези кокошинки! Благодаря!
Аватар
Merlin
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 11:27 pm
Местоположение: England

Re: Помощ за кокошинки!

Мнениеот vladimirov » Сря Авг 26, 2015 11:43 am

Има различни препарати за пръскане.Вземи си Биокил от аптеката и пръскай смело и канарчето и местата където може да има кокошинки.Внимавай-може да не са само в кафеза а и около него.След седмица пак пръскане.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за кокошинки!

Мнениеот Merlin » Сря Авг 26, 2015 6:52 pm

vladimirov написа:Има различни препарати за пръскане.Вземи си Биокил от аптеката и пръскай смело и канарчето и местата където може да има кокошинки.Внимавай-може да не са само в кафеза а и около него.След седмица пак пръскане.




Благодаря много, ще опитам с това, дано проработи и да отърва канарчето си от тези гадинки.
Аватар
Merlin
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 11:27 pm
Местоположение: England

Re: Помощ за кокошинки!

Мнениеот Sparrow the canary » Пет Авг 23, 2019 10:56 pm

Знам, че темата е много стара, но тъй като сега и моето канарче има кокошинки и търсех тема за да видя съвети за това как да му помогна, и реших че още хора може да искат да четат за препарати и лекарства и т.н. И да, аз използвам Фипронил. Не знам дали помага, но скоро ще видим резултата. :mrgreen:
Canary bird
Sparrow the canary
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 01, 2019 11:36 pm

Re: Помощ за кокошинки!

Мнениеот Sparrow the canary » Пет Авг 23, 2019 11:00 pm

И забравих да напиша горе, че трябва да се пази главата. В никакъв случай не допускай препарата да стигне до главата му. Трябва да се пръска главно под крилцата, така че ще трябва да го хванеш в ръката си, ама е по-добре двама да го правят- единия държи и пази главата с ръка, другия пръска. :wink:
Canary bird
Sparrow the canary
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 01, 2019 11:36 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта