Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Запитване на новобранец

Модератор: sandan

Запитване на новобранец

Мнениеот surfistche » Нед Апр 03, 2016 9:17 pm

Здравейте приятели!

Преди няколко дена си купих канарче (първо пиле ми е) и понеже продавача в магазина заместваше и не можа да отговори на всичките ми въпроси, реших да пробвам с ветераните по форумите :).

Първото ми запитване е следното - Канарчето ми е червено на около годинка (миналогодишно излюпено по думите на продавача), но можете ли да ми кажете каква порода се води?
http://prikachi.com/images.php?images/982/8727982s.jpg
Взех го за мъжко, и по силните песни предполагам че е такова.

На второ място искам да попитам следното - Понеже изчетох доста информация относно това как следят дължината на деня за да различават периодите за размножаване, смяна на перушина и почивка, изпаднах пред следната дилема: Карначето ми е в спалнята при мене и гледам да не използвам изкуствена светлина за да не се обърква. Обаче понеже лягам късно и ставам късно (не може да се избегне) канарчето се буди на развиделяване и почва да оглася стаята със доста силни и продължителни песни. Страхотно е това да ти е будилник, но в 6:30, след едва 2-3 часа сън само е малко неприятно. Та стигнахме до запитването: Ако вечерно време покривам клетката, ще му объркам ли много режима ако свалям покривалото към 10 сутринта да речем? Притеснява ме, че така може да му се обърка представата за дължината на дните и да настъпи преждевременна смяна на перата.

И едно трето запитване - братовчедка ми има канарче на 17 години и ми предложи да му сложа едно CD (вместо огледалце) да се оглежда там и да се забавлява. Днеска пробвах и ми направи впечатление че прекарва изключително голяма част от времето седейки до диска, като го побутва периодично с човчица и е доста по-мълчалив от вчера благодарение на това (пак пее, но по-рядко). Иначе като му пусна някое тракче от youtube с песни на канарчета за тренировка пее 1 към 1 с тях. Издава доста дълги феерии от доста различни звуци. Страхотен певец със силно гласче. Та въпроса ми е това със CD дискът противопоказно ли е да е в клетката, или няма проблем и да си му го оставя за занимавка. Пак да спомена, на братовчедка ми канарчето си има от години.

Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително на всеки, който стигна до тук, но тези три въпросчета ме интересуват защото искам да му е комфортно на пилето най-вече, а и за допълнителна информация за мене.

Поздрави! :)
surfistche
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 8:39 pm

Re: Запитване на новобранец

Мнениеот pi4on » Вто Апр 05, 2016 1:20 pm

Вероятноста да му объркаш режима си е вярна със завиването .Диска мисля няма да му пречи освен ако не го плаши понякога и да се разхвърчи и нарани.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Запитване на новобранец

Мнениеот surfistche » Сря Апр 06, 2016 11:20 am

pi4on написа:Вероятноста да му объркаш режима си е вярна със завиването .Диска мисля няма да му пречи освен ако не го плаши понякога и да се разхвърчи и нарани.


Благодаря за мнението. :) Ами не, не се плаши, дори като му доскучее да подскача каца и почва да го ближе и бута с човка, понякога го захапва отстрани и го повдига :lol:
surfistche
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 8:39 pm

Re: Запитване на новобранец

Мнениеот pi4on » Съб Апр 09, 2016 9:37 pm

а може това да е освен признак на любопитство към диска и да показва че му трябва пясък или минерали, сепийна кост които му са необходими за храносмилане ,или може да се счупи диска и да глътне стъкълце но вие си решавате.Аз бих си взела още едно канрче където едно там и две :D
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Запитване на новобранец

Мнениеот pi4on » Съб Апр 09, 2016 9:39 pm

а вероятноста да се нарани е ако се уплаши от светлинното отражение в диска и вземе да се блъска в стените на клетката....също е и най допустим вариант за уплах ...това е мое мнение
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Запитване на новобранец

Мнениеот surfistche » Съб Апр 23, 2016 6:52 pm

Благодаря ви за мненията. Взел съм му пясък с минерали, а сепийната кост въобще не я докосва (пробвах и с лимон и с ябълка, но грам не я отразява х)). Иначе диска май ще му го оставя понеже доста си играе с него, ближе го и го повдига напред назад. Няма пряка слънчева светлина към клетката, и мисля че няма как да попадне слънчев лъч там. Благодаря все пак за отзивите :)
surfistche
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 8:39 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта