Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Как мога да преодолея тъкав проблем

Модератор: sandan

Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот Foxy » Чет Юли 14, 2016 5:03 pm

На канарчетата ми им растът човките но само горната чудя се дали да им ги намалям с нокторизачка или ако има метод споделете благодаря
Аватар
Foxy
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 28, 2015 2:31 pm

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот pi4on » Нед Юли 17, 2016 9:26 pm

Не на всички ,но се случва да прорастнат на някои човките.Може много внимателно да изрежеш с нокторезачка връхчето ,но да се внимава да не се задуши пилето или да му се засегне езичето...Аз държа да имат задължително сепийна кост и пясък в отделна хранилка ,минерали.. хубаво е клечките да са дървени защото в тях си "острят" човките.А може би семената които ядат да са с много твърда обвивка и това да предизква прорастване
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот Foxy » Вто Юли 19, 2016 6:45 am

Аз ги храня само с тази храна Космонавт 11 и се чудя дали да сложа креда
Аватар
Foxy
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 28, 2015 2:31 pm

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот msergiev » Вто Юли 19, 2016 11:59 am

pi4on написа:...А може би семената които ядат да са с много твърда обвивка и това да предизква прорастване


Твърдите семки не могат да предизвикат порастване , и напротив - спомагат за износването на Клюна!
msergiev
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 4:59 pm

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот pi4on » Чет Юли 21, 2016 9:42 pm

храната на Космонавт ,както и други няма да споменавам имена на фирми са с възмущаващо съдържание.Сложи сепийна кост и пясък в хранилка.Най добре направи консултация с лекар за някакви витамини, и разнообрази храната някакви домашни зеленчуци-моркови,ябълка или чушка ,но задължително да не са нитратни.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот nightingale » Съб Юли 23, 2016 11:11 pm

pi4on написа:храната на Космонавт ,както и други няма да споменавам имена на фирми са с възмущаващо съдържание.Сложи сепийна кост и пясък в хранилка.Най добре направи консултация с лекар за някакви витамини, и разнообрази храната някакви домашни зеленчуци-моркови,ябълка или чушка ,но задължително да не са нитратни.



Вместо да се дървите и да се излагате пред хората , като например ''зеленчуци-моркови,ябълка'' или пък ''задължително да не са нитратни'' , що не вземете да попитате къде точно е проблема с човката , защото ако е във върха на горната половина , да ви кажа нито храната нито сепийната кост би оказала благоприятно влияние.
То не ,че сепийната кост оказва влияние на човката,ама айде да не влизаме в подробности.

Към автора на темата - естествено , че само горната връхна половина пораства повече понякога. Това е защото тази част не участва в обелването на зърната.
Свиркай си.
Ако стане като на сокол скитник , тогава алармирай форума , че иначе глей кви простотии се изписват.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот pi4on » Пон Юли 25, 2016 4:03 pm

:D ей този славей ....също е гений
"Ако стане като на сокол скитник , тогава алармирай форума , че иначе глей кви простотии се изписват."
всеки си знае ...това са моите съвети,защото аз пък твърдя че е от лошата храна в която няма нужните витамини,или пък някой са в повече-например някой способстващи за прорастването на клюна .И според мен изобщо няма да му е добре на пилето с този клюн...но човекът ще си вземе решение като най основното е ако канара опита сепийната кост или от минерали които се предлагат има голяма вероятност да му се подобри дори храносмилането....
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот pi4on » Пон Юли 25, 2016 4:18 pm

http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=221&t=18523
една тема сходна на тази :cool:
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот nightingale » Пон Юли 25, 2016 9:15 pm

pi4on написа: аз пък твърдя че е от лошата храна в която няма нужните витамини,или пък някой са в повече-например някой способстващи за прорастването на клюна .....


Aй Ай Ай
pi4on написа: минерали които се предлагат има голяма вероятност да му се подобри дори храносмилането....


Ай Ай Ай.
pi4on написа: .И според мен изобщо няма да му е добре на пилето с този клюн.....


Ай Ай Ай
А Казваш , че аз съм гения ?!
:|















[/quote]
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот pi4on » Сря Юли 27, 2016 3:05 pm

знаеш ли Тихомире,
убеждавам се че не си се променил...ама хич ..и в този форум който,каквото да пита ...ти си най -добрия но без "истинския "отговор.. затова и форумът е полуумъртвен...
понеже детството ми е много далечно нямам намерения да си "играя " с теб
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот pi4on » Сря Юли 27, 2016 3:18 pm

относно това което мисля и от опит съм се убедила: забелязала съм че на светлите "липохромни" канари имат често проблеми с ноктите и човките в смисъл в сравнение с по тъмните "меланинови" .Може да ти е смешно но това съм го забелязала ,другото общо с храната е че канарите си имат "подбор" от смеската всяко си има предпочитание и не всички ядат еднакво от смеската.Също така мога да кажа че тези които имат проблеми с човките поне при мен в повечето случаи са от червен подвид и са затлъстели малко или много .Така че моето е наблюдение а каква е причината кажи ти!
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Как мога да преодолея тъкав проблем

Мнениеот nightingale » Сря Юли 27, 2016 7:11 pm

pi4on написа:знаеш ли Тихомире,
убеждавам се че не си се променил...ама хич ..и в този форум който,каквото да пита ...ти си най -добрия но без "истинския "отговор.. затова и форумът е полуумъртвен...
понеже детството ми е много далечно нямам намерения да си "играя " с теб


Аха , форумът е полумъртъв заради мен .
Извинявай скъпа няма да се обаждам повече за да не го доубия.

Относно ей туй долното ,което си написала в последният си пост , искам съвсем смирено и покорно да ти напомня , че канари с червен цвят има ,както липохромни , така и меланинови.
Червени подвидове има ябълки , круши ...зарзали.
pi4on написа: забелязала съм че на светлите "липохромни" канари имат често проблеми с ноктите и човките в смисъл в сравнение с по тъмните "меланинови" ......Също така мога да кажа че тези които имат проблеми с човките поне при мен в повечето случаи са от червен подвид



pi4on написа:Така че моето е наблюдение а каква е причината кажи ти!

и да ти я кажа причината ти дали ще ме разбереш ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта