Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канарката не храни малкото...

Модератор: sandan

Канарката не храни малкото...

Мнениеот zlatttka » Вто Сеп 20, 2016 5:32 pm

Канарката ми снесе 3 яйца.Едното изчезна безследно преди 3 дни.Не е изпаднало,подът на клетката е чист.Какво би могло да се е случило? Отделно едното яйце се излюпи,но канарката не храни малкото.Става,храни се и пак ляга върху другото яйце и върху канарчето.Вече трети ден не го храни.Мъжкият пък храни нея,а малкото не.Какво да правя? Мисля,че последното яйце няма да се излюпи,защото има малка черна пукнатина в черупката и няма признаци на живот.Дали да не го махна?
zlatttka
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 2:24 pm

Re: Канарката не храни малкото...

Мнениеот zlatttka » Сря Сеп 21, 2016 5:15 pm

Всъщност другото яйце се оказа кухо.Махнах го.Гледам внимателно вече трети ден,но майката определено не го храни.Нито бащата.Той храни нея докато тя лежи в гнездото и дотам.Кажете какво да правя,преди да е станало фатално за малкото.Как да го храня и с какво?
zlatttka
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 2:24 pm

Re: Канарката не храни малкото...

Мнениеот marinradkov » Чет Сеп 22, 2016 5:06 pm

Гушичката му празна ли е? Щом мъжкият я храни и тя трябва да храни.
marinradkov
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 12:29 pm

Re: Канарката не храни малкото...

Мнениеот петър » Чет Сеп 22, 2016 8:50 pm

Здравей,
за съжаление нищо не можеш да направиш ако майката не иска да храни малкото. Ако все пак имаш някакъв шанс трябва освен малкото да сложиш в гнездото 2-3 яйца,може и изкуствени иначе майката ще го смачка.Поставяй им прясно сварено яйце сутрин,малко бисквита и обичайната храна за канарчета и се похвали ако имаш успех.Предполагам, знаеш ,че месец септември не е подходящ за размножаване.
Успех!
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Канарката не храни малкото...

Мнениеот zlatttka » Пон Ное 07, 2016 4:09 pm

Канарчето умря,просто не го храниха и го намерих една сутрин паднало от гнездото...За съжаление преди 2 дни изхубих и майката.Не знам какво се случи.В четвъртък й нямаше нищо.В петък забелязах,че не се храни и не пие вода,беше много накокошинена и криеше главичка под крилото.ззНяколко часа по-късно беше умряла...Не съм давала нищо нова като храна.Според мен много се изтощи.Снесе 3 пъти яйца от август насам.Не знам защо започна да снася по това време на годината...Ако някой има мнение,нека сподели.
zlatttka
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 2:24 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron