Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с канарчетата ми - бият се!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот todpetrov » Пет Юли 18, 2008 3:13 am

Ами няма проблем то сега е сезона на смяна на перата и напълно е нормалко да опадат малко пера и много скоро ще е с нови :) .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот hetfield » Пет Мар 19, 2010 3:36 pm

И аз да се намеся в темата.Значи имам ги от 3 седмици,в началото бяха ок дори ядяха от едно място,даваха си в устата всичко ок.Но от 3-4 дни ги гледам супер агресивни като мъжкия постоянно я напада.Всъщност ако има някой от Пловдив ще се радвам да ми помогне малко докато свикна с тези птички.Мерси
hetfield
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 05, 2010 4:46 pm

Мнениеот tihomir4o » Съб Апр 03, 2010 9:10 am

Здравейте,да попита и аз ,май това е точната тема :?:
Събрах двойка канари в размножителен кафез преди 7-8 дни,сложих им гнездо и материал,няма свади и признаци на агресия,обаче няма и признаци за чифтосване.Птиците ми ги продадоха за мъжка и женска ,но като им погледнах днес "дупетата"ми изглеждат еднакви. Възможно ли е да са от един пол при положение че мъжкия , преди да ги събера, пееше като щур,а женската само си свиркаше .Дупетата и на двете птици са оградени от ореолче от перца ошормящи нещо като тръбичка.
Благодаря предварително и весел празник :drinks:
tihomir4o
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 7:02 am
Местоположение: plovdiv

Мнениеот perta » Съб Апр 03, 2010 9:56 am

Ако птиците не са били чифт, когато си ги взел, а тепърва почват да се опознават, за 7-8 дни не можеш да очакваш да започнат да се чифтосват според мен! :think:
Да не говорим, че трябва да опознаят и новата "територия"! :cool:
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот tihomir4o » Съб Апр 03, 2010 2:57 pm

На птичките им е за първи път, и на двете-тоест не са били чифт.Благодаря за бързият отговор . Явно трябва повече търпение :oops:
tihomir4o
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 7:02 am
Местоположение: plovdiv

Мнениеот nightingale » Съб Апр 03, 2010 8:18 pm

tihomir4o написа:На птичките им е за първи път, и на двете-тоест не са били чифт.Благодаря за бързият отговор . Явно трябва повече търпение :oops:
Това е най-важното
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот tihomir4o » Пон Апр 05, 2010 8:23 am

Здравейте,поредния, можеби глупав, въпрос:мъжкия канар от чифта събран в размножителен кафез пее от време на време 10-15 сек.и млъква.Нормално ли е :think: .
tihomir4o
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 7:02 am
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем с канарчетата ми - бият се!

Мнениеот oppaaa » Пет Май 09, 2014 2:32 am

Може ли малко помощ и по моя случай :?:
Преди около три месеца си взех мъжко канарче което се оказа уникален певец които пее по цял ден без да спре,имало е случаи когото покривам клетката към осем,девет часа но на него му се пее и продължава да пее на покрита клетка,тъка до преди месец когато реших да му взема женска и тогава той спря да пее.От тогава се опитвам на няколко пъти да ги събера но женската много го бие.В момента са в една двойна клетка с преграда по средата и женската обикновено над вечер е кацнала на преградата и иска да го кълве през решетките.Междувременно на мъжкия му опадаха перата на опашката но гледам че отново му поникнаха нови.Обикновено като ги събера и оставя няколко дни заедно като се сбият женската е винаги отгоре и яко го кълве.
От магазина който ги купих разбрах че женската е била в чифт с мъжкар и са продали мъжкия няколко дни преди да купя женската.Женската ми се струва малко по едра от моя мъжки.
А въпросите са ми ,дали мъжкия ще почне отново да пее до като са в тази двойната клетка и има ли възможност да станат двойка или да се разделям с женската ?
oppaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 10:40 pm

Re: Проблем с канарчетата ми - бият се!

Мнениеот nightingale » Съб Май 10, 2014 9:31 pm

oppaaa написа:Може ли малко помощ и по моя случай :?:
Преди около три месеца си взех мъжко канарче което се оказа уникален певец които пее по цял ден без да спре,имало е случаи когото покривам клетката към осем,девет часа но на него му се пее и продължава да пее на покрита клетка,тъка до преди месец когато реших да му взема женска и тогава той спря да пее.От тогава се опитвам на няколко пъти да ги събера но женската много го бие.В момента са в една двойна клетка с преграда по средата и женската обикновено над вечер е кацнала на преградата и иска да го кълве през решетките.Междувременно на мъжкия му опадаха перата на опашката но гледам че отново му поникнаха нови.Обикновено като ги събера и оставя няколко дни заедно като се сбият женската е винаги отгоре и яко го кълве.
От магазина който ги купих разбрах че женската е била в чифт с мъжкар и са продали мъжкия няколко дни преди да купя женската.Женската ми се струва малко по едра от моя мъжки.
А въпросите са ми ,дали мъжкия ще почне отново да пее до като са в тази двойната клетка и има ли възможност да станат двойка или да се разделям с женската ?


Явно женската ти не е готова за размножаване.
Причини за това колкото искаш.
Докато го гони , тя го подтиска и е нормално да не пее.
Раздели ги в отделни кафези , но така , че да се виждат.
Сложи при женската гнездо.
След десетина дена ги събери.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Проблем с канарчетата ми - бият се!

Мнениеот oppaaa » Пон Май 12, 2014 2:48 am

Това го опитах и за около час само го гонеше и след това отново започна боя.Сега са от няколко дни разделени в отделни стаи и мъжкия от време на време започна да попява.
oppaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 10:40 pm

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта