Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с канарчетата ми - бият се!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Проблем с канарчетата ми - бият се!

Мнениеот DeizYyY » Пет Юни 13, 2008 1:51 pm

Здравейте! Искам да ви попитам нещо за мойте канарчета.. Имам 2, мъжко и женско, в момента са в отделни клетки. Като ги пусна заедно започват да се карат и да се бият. Казаха ми да ги отделя и да ги оставя 1 месец без да се виждат, оставих ги и пак е същото, продължават да се бият. Ако някой може да ми каже как да ги събера без да се бият, моля да ми каже :?
DeizYyY
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 1:49 pm
Местоположение: Перник

Re: Проблем с канарчетата ми - бият се!

Мнениеот fridolina » Пет Юни 13, 2008 2:57 pm

За колко време бяха заедно? Случва се, като се събере чифт отначало да се бият известно време, а после да се успокоят и чифта да заработи. Но се случва и да не стане. Тогава се сменят партньорите, но доколкото разбрах имаш само една двойка.
Ще ти препоръчам, да сложиш за три-четири дни клетките им долепени една до друга, за да се виждат и да свикнат с партньора. След това ги събери. А ако през тези три-четири дни видиш, да се хранят през решетките, можеш веднага да ги събереш. Може, за да провокираш у женската желание за размножаване, че по-охотно да приеме мъжкия, още като са разделени, да сложиш в нейната клетка гнездо и материал. За целта тя трябва да е в развъдната клетка.
Хвърли едно око на тази тема: http://pernati.com/phpBB2/viewtopic.php?t=44

Ще преместя темата в раздел "Развъждане" и леко ще променя заглавието.
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот shikata » Пет Юни 13, 2008 8:06 pm

Аз също имам такъв чифт, откакто съм ги събрал непрекъснато се бият и въпреки това, женската си направи гнездо, снесе, излюпи и отгледа малки, като продължават да си се бият на почивки с мъжкия :) .Разделях ги какво ли не го правих, но няма разлика.Разделях ги с решетка, хранеха се през нея, но щом ги събера, пак започват.С други партньори като ги пробвах даже беше по лошо и накрая си ги оставих да са си заедно.Изглежда си е до темперамент :D .
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот DeizYyY » Пет Юни 13, 2008 11:01 pm

fridolina.. Дали ако ти пратя снимка на каранчетата ми ще можеш да ми отговориш дали женската е стара, че нещо и това започна да ме съмнява :?:
DeizYyY
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 1:49 pm
Местоположение: Перник

Мнениеот fridolina » Пет Юни 13, 2008 11:40 pm

Аз на живо няма да мога, да определя възрастта и, камо ли по снимка. :lol: Кое те навежда на мисълта, че е стара?
Все пак опитай това, което те посъветвах по-горе. А и Румен ти е дал пример със своите биещи се птици...
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот DeizYyY » Съб Юни 14, 2008 9:12 am

Ми на места няма перца женската по главичката, или е от старост, или от боя с мъжкият :| Ще направя това, дето ми казахте. Благодаря много, дано помогне :)
DeizYyY
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 1:49 pm
Местоположение: Перник

Мнениеот todpetrov » Нед Юни 15, 2008 9:21 am

И аз имам две двойки такива и едната женска също няма пера вече по главата си но са заедно все още изкараха 1 пиле а сега чакам да снесе пак а от другата двойка имам 3 пилета мисля ,че може да послужи за пример! Но все пак зависи , как се бият ,ако се бият и САМО единят бие другия и в повечето случай другото канарче е на пода и е под другото просто няма да стане нищо :(
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот DeizYyY » Нед Юни 15, 2008 9:54 am

Не, те даже само се нападат и се бутнат по 1/2 пъти.. не съм виждала никога канарче паднало долу :roll: Благодаря за примера :wink:
DeizYyY
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 1:49 pm
Местоположение: Перник

Мнениеот fridolina » Сря Юни 25, 2008 11:49 am

DeizYyY, какво стана с канарчетата ти? Има ли някакво развитие?
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот elisaveta37 » Пет Юли 11, 2008 7:33 pm

Храната е силен мотив при животните, дори когато са брачни партньори. За да има мир и спокойствие, от вичко, което им давате като храна, трябва да има в две съдчета (щом канарчетата са две), на две места, колкото се може по-раздалечени едно от друго. Когато елиминирате и храната като причина, им осигурете кътче, където вие няма да присъствате, т.е., помещение, в което вие ще влизате за малко, само за да ги обслужите набързо. Друга причина може да бъде, че една от птиците още не е готова за съещаване. Този проблем се отстранява чрез храната и чрез летенето. Пускайте ги да летят свободно из помещението, това се отразява добре на здравето, нервното им състояние и, въобще, на общата им кондиция, нещо, което е важно за брачното ухажване. Когато отстраните всички пречки, а проблемът остава, добре е да си зададете въпроса: Възможно ли е да имам две мъжки или две женски канарчета? Стават грешки. Доколкото разбрах, вашата двойка е нова и все още не е проверена с потомство. Нищо чудно да са от един пол. При канарчетата полът трудно се определя, особено когато са млади птици.
Обичам те, Животно!
Аватар
elisaveta37
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 11, 2008 4:07 pm
Местоположение: гр. Кърджали

Мнениеот nightingale » Съб Юли 12, 2008 10:56 pm

Мнението е добро :D .
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот DeizYyY » Чет Юли 17, 2008 11:12 am

Ми още се бият, имам една приятелка ветеринар и ми каза, че са мъжко и женско.. Храната им е в две хранилки, само че няма как да им осигуря такова кътче, стоят във възможно най тихото и най не посещаваното мясно в нас, само че пак се влиза. Единственото от нещата, в което не съм сигурна е това, че може би женската ми е по-стара, защото и поопаднаха перцата, но не знам от това, че се бият или от старост.. Мерси за мнението :)
DeizYyY
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 1:49 pm
Местоположение: Перник

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта