Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Размножителен период 2010г

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот todpetrov » Съб Май 08, 2010 9:19 am

Браво и аз мечтая да съм като вас поне , както казвате при неиспех просто мога да гадая ,колко пилета сте вадели :) Браво. е това 13 чифта 13 пълни гнезда с пилета разкош :) е виждал съм и 25 и всики пълни и то по 3 и 4 пилета че и повече , но човекът вече не гледа канари .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот петър » Съб Май 08, 2010 12:31 pm

Тоше, в интерес на истината имам 18 чифта и 4женски храначки.Тук две от гнездата се дублират,а други не съм снимал.Аз пускам късно и от първо люпило до сега имам около 40 малки и чакам 30 яйца да се излюпят тези дни.
Имал съм и по-добри постижения,но тази година снасят по-малко яйца.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот todpetrov » Нед Май 09, 2010 1:31 am

Браво доста пилета имаш браво само така дано да се умножат по три :) . За яйцата мисля ,че има една такава работа макар ,че мойте женски се развиха много по рано и си снасяха във волиерите и незнам коя по колко път аз чак сега имам пилета иначе мъжките са ми супер равносметката до сега ,но е рано да се каже защото са голи мъниците още но все пак една женска от 5 яйца 5 пилета другата от 6 яйца 5 пилета третата от 4 яйца 3 пилета едното обаче умря беше два дена по малко и нямаше къде да го подложа ;( и сега имам две женски ама те само по две яйца снесоха и днес едната счупела едното ;( та остана с едно .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот RENI3 » Чет Май 13, 2010 7:58 pm

искам да ви питам нещо. имам двойка, която преди една седмица взе да мъти яйцата. женската само от време на време става от гнездото, но вече няколко пъти забелязвам , че мъжкия отново я скача . какво означава това .има ли значение за следващото люпило, или просто и досажда.
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Мнениеот vladimirov » Чет Май 13, 2010 8:48 pm

Мъжкият досажда и ако е много напорист може да счупи яйцата.За следващото люпило няма връзка.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот RENI3 » Пон Май 24, 2010 8:36 pm

здравейте. имам отново един въпрос. малките ми са на 4 дни. за сега всичко е наред с тях. кога обаче мога да поставя второ гнездо. искам да я пробвам за още едно люпило. има ли някакъв период в дни или трябва тя да покаже че е готова. как да разбера че и трябва ново гнездо. да каква възраст се дава мека храна на малките и как се преминава на друга зърнена храна.

:think:
От друга двойка имам три снесени яйца. едното обаче е леко наранено. да го отстраня ли или да го остявя пък квото ще да става. може би е настъпано. ципата му не е наранена. :think:
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Мнениеот canabina » Пон Май 24, 2010 11:58 pm

Майката ще храни малките до 18-20 ден.Едва когато излязат от гнездото ще помисли за следващо снасяне.А пък пукнатото яйце няма смисъл да го пазиш.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, от толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищото!!!
Аватар
canabina
потребител
потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:49 pm
Местоположение: бургас

Мнениеот RENI3 » Вто Май 25, 2010 8:54 pm

днес на 5-тия ден малките внезапно умряха. до снощи всичко беше наред. днес следобед женската стана да яде и погледнахме да ги видим, а те и четирите все едно бяха смачкани. в гушите нямаха нищо. но снощи си бяха нахранени. моля според вас какво се е случило. четохме за кокошинки, но не открихме следи от такива паразити. те на цвят черни ли са или червени. като тези по кокошките ли са по-различни.
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Мнениеот nightingale » Вто Май 25, 2010 10:11 pm

Случва се женската да бъде притеснена от нещо или от някого и да стане от малките .На такава възраст те са още доста неукрепнали и ако това се случи непосредствено преди смрачаване или угасяне на лампата , това за тях може да бъде фатално. Ако малкото вечерта е добре нахрнено и се чуства ОК. а на сутринта е мъртво , процентът това да е причината е голям. Ако се случи с всички малки ,процентът е огромен. При температура 15-17 гр. те се нуждаят от топлината на родителите си.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот tihomir4o » Чет Май 27, 2010 5:50 pm

Здравейте, имам проблем ; канарката, както си мътеше най прилежно ,подгони мъжкия из кафеза.Стана голяма олелия,четох във форума че женската може и сама да си ги изгледа и ги разделих.Интересува ме да ги оставя ли наблизо един до друг ели да местя някоя от птиците в друго помещение.
tihomir4o
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 7:02 am
Местоположение: plovdiv

Мнениеот петър » Пет Май 28, 2010 8:12 am

Здравей,
в никакъв случай не трябва да местиш женската в друго помещение защото няма да легне яйцата,мъжкия може да го оставиш в същото помещение в отделна клетка и наблюдавай дали женската не става прекалено често от гнездото-ако го прави трябва или да и върнеш мъжкия или да го преместиш другаде.Имаш ли други канари в същото помещение?
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот tihomir4o » Пет Май 28, 2010 6:02 pm

петър написа:Здравей,
в никакъв случай не трябва да местиш женската в друго помещение защото няма да легне яйцата,мъжкия може да го оставиш в същото помещение в отделна клетка и наблюдавай дали женската не става прекалено често от гнездото-ако го прави трябва или да и върнеш мъжкия или да го преместиш другаде.Имаш ли други канари в същото помещение?


Благодаря за отговора. Други канари няма ,има скатия и кардарина.Стана точно това за което пишеш да внимавам,бяха в съседни клитки и се гледаха непрекъснато.Бяха разделени около 24 ч.
дано женската да нее била прекалено дълго извън гнездото . Сега са спокоини и женската си лежи.
tihomir4o
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 7:02 am
Местоположение: plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта