Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Размножителен период 2010г

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот shikata » Чет Юни 17, 2010 8:53 pm

Забелязал съм че при мен това явление се случва само при липохромните канари, при меланинови птици не съм имал случай на скубане.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот rookie_gyn » Пет Юни 18, 2010 9:43 am

Аз имам само меланинови птици и при две от двойките забелязах, че женската много скубеше малките. И най-интересното, че женската която най-много скубеше е най-добрата ми майка. :shock: Донякъде го реших проблема като им предоставих много голямо количество материал и тя има толкова много работа по него, че спря да скубе.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот greta i neli » Пет Юни 18, 2010 10:54 pm

При мен почти всички двойки са във волиери,но тази която посяга на перата на малките е в клетка.Явно и това е от значение,а са много добри родители :o .
greta i neli
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 7:43 pm

Мнениеот greta i neli » Пон Юни 21, 2010 10:42 pm

Здравейте,бях обещала на Петър да попитам за имената на лекарствата.Е,ето ги:coliterravet,rodotium и френски витамини"vitamino".Надявам се да ти бъда полезна :oops: .
greta i neli
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 7:43 pm

Мнениеот петър » Сря Юни 23, 2010 10:22 pm

Благодаря за информацията.Правя си едно проучване как по клиничната картина да направим диференциална диагноза между салмонелоза и кокцидиоза,всъщност в съответния раздел ще задам този въпрос.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот RENI3 » Пон Юни 28, 2010 7:14 pm

по какво разбирате, че един мъжки е добре подготвен . има ли някакви външни белези по които да се прецени , че е готов ( надува ли му се половия орган или няма значение) моля да не се базикате с нвовобранците. може ли да се мести при една и после при друга женска, без да има интервал на допълнително засилване.имам два мъжки. храня ги с еднаква храна , но единият е по- надут и по- зачервен от другия . какво значи яйцето да е запъртък. оплодено ли е или не. едните са си като току що снесени ,а едно имам направо замътено. женската ме вече мъти втори път. ако вземе да прави гнездо отново да я събирам ли с мъжки.
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Мнениеот greta i neli » Чет Юли 01, 2010 10:54 pm

Най-добре е да почетеш малко повече информация,относно размножителния период(а,и попринцип). :o Когате е развит,мъжкият е по неспокоен,енергичен,пее повече от обикновеното и играе любовни танци около женската.Когато са развити,и мъжките и женските са с доста''подути''дупета :lol: .По въпроса с яйцата,това което е затъмнено има шанс да се излюпи,дугите ако са на повече от 5-7 дни и са все така бистри ги отпиши.Когато на 5ят ден погледнеш яйцето на лампа и в него се виждат тънки кръвоносни съдчета това означава,че е замътено(не е запъртък).Всичко се научава с много четене,практика и най-вече търпение и постоянство :cool: .
greta i neli
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 7:43 pm

Мнениеот sandan » Вто Юли 27, 2010 3:18 pm

Толкова малко яйце малко хора са виждали :cool:

Изображение
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Станислав » Вто Юли 27, 2010 3:59 pm

sandan написа:Толкова малко яйце малко хора са виждали :cool:

:D хе-хе, ако от там излезе пиле, то ще трябва да му слагаш пръстена на врата :lol: :lol: :lol:
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Мнениеот Paulina » Вто Юли 27, 2010 10:00 pm

sandan написа:Толкова малко яйце малко хора са виждали :cool:


Случвало ми се е при амадините , но с изваждането го счупих - прекалено крехко беше :oops:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Юли 28, 2010 12:11 pm

Тези толкова малки яйца не съдържат жълтък.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Здравейте

Мнениеот manev912 » Пет Авг 06, 2010 10:16 pm

Аз съм любител на птиците,но досега не съм гледал канари.Мисля сега да си взема.Какъв съвет ще дадете на един любител,какви канари да си взема?Благодаря предварително на тези,които ще обърнат внимание на въпроса ми и ще ми отговорят!!!
manev912
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 10:06 pm
Местоположение: Кърджали

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта