Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Профилактика на птиците преди сезона!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Профилактика на птиците преди сезона!

Мнениеот Serinus » Сря Фев 24, 2010 12:26 pm

Пускам темата, защото мисля, че е интересна! Става въпрос за медикаменти, витамини и т.н.т. Нека споделим кой, как го прави! С какво го прави? Как редува? Мисля, че ще е полезно и ще се радвам, ако развием темата!
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

Мнениеот etov » Сря Фев 24, 2010 3:59 pm

Да наистина ще е полезна темата поне намен , надявам се по опитните да споделят какви медикаменти използват в почистването ....
etov
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 4:27 pm

Мнениеот Dr. Velev » Чет Фев 25, 2010 12:50 am

Има ли начин да кача презентации направени на паур пойнт. :?:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот etov » Чет Фев 25, 2010 11:25 am

Ще бъде интересно :wink:
etov
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 4:27 pm

Мнениеот Serinus » Чет Фев 25, 2010 1:33 pm

Както и предположих, от 130 души видяли темата, никой не прави профилактика на птиците си? :think:
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

Мнениеот nightingale » Чет Фев 25, 2010 2:35 pm

Mоже би хората не са разбрали добре въпроса. Лично аз правя профилактиките преди зимният период, след окончателното приключване на линеенето. Смятам че успешно презимувалите птици не се нуждаят от профилактични мероприятия (говоря за профилактика в истинският смисъл на думата) Виж кафезите ,волиерите и въобще помещенията където ще се проведе размножителният период трябва да се почистят третират за ектопаразити и други агенти. Ако има някакво правило ,което се отнася за всички птици то е допълнителното предоставяне на АД3Е ,както и елементите калций и фосфор. Всичко друго си е мероприятия за подготвянето на птиците за размножаване, които мероприятия рязко се различават в зависимост от вида на птицата.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 25, 2010 2:51 pm

Хайде нека аз съм първият. Против вътрешни паразити третирам с Vermicida на Tabernil еднократно. Направих го преди четири седмици. Сега в момента им давам антибиотик Cria отново на Tabernil. Прибегнах до него защото миналата година много си изпатих от неоонтална смъртност. И го използвам като превенция срещу бактерии в стомашно чревния тракт. Ще го прилагам 5 дни. След което в пет последователни дни в меката храна ще добавям Probi Zyme и Oro digest на Orlux. Във водата ще им добавям мултивитаминен комплекс. Избрах сега момента да дам антибиотиците, защото ми предстои подготовка на женските птици и даването на мека храна и мултивитамини ще е в точния момент, според мен де. Даже витамините които ще им добавям ще са направо FertiVit. Против кокцидия още се двоумя кога да приложа препарата. Най-вероятно ще е седмицата преди събирането на птците. Ще използвам или ESB3 или Baycox. Външно обезпаразитяване ще направя тази неделя и неделята преди събирането на птиците. За него използвам Tabernil spray. За останалите медикаменти които използвам и моя начин на подготовка съм описал подробно мисля в темата "Размножителен сезон 2010 год." Последна дезинфекция на поилки и херанилки ще извърша в деня преди събирането на птиците.
Държа да кажа, че сигурно избраните от мен препарати не са най-добрите и ефикасните, но просто много ми е трудно да намирам /даже и в Бургас не става без предварителна заявка/ точно това което искам. Най-вериоятно следващата година ще се опитам отрано да се снабдя с медикамети на Virbac. Когато имах куче /за съжаелние почина на 24.01.2010 год./ останах много доволен от техните продукти.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 25, 2010 2:53 pm

Забравих да кажа, че поста ми се отнася за канарчета.Както правилно отбеляза Nightingale за всеки вид птица е различно.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот sandan » Чет Фев 25, 2010 3:42 pm

Преди започването на подготовката на мъжките (около Коледа ) боядисвам развъдното помещение ,измивам целия инвентар и клетките .За дезинфекция пръскам еднократно с INS 15 ,след което вкарвам в помещението мъжките птици . Третирам всички птици с Екомектин за вътрешни паразити .Седмица преди пускане (около 1 февруари ) пускам на птиците 3-4 дни Ветакокс и с това завършва всякаква профилактика .
През всички сезони давам на птиците калции ,фосфор ,витамини ,оцет ,чесън , пробиотици ,билкови отвари .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 25, 2010 4:00 pm

Виж дезинфекцията на помещението и на клетките го пропуснах. Най-вероятно защото моето помещение го пуснах тази година за пръв път и преди да поставя клетките за птици съм го варосал. И клетките са ми чисто нови. Но сигурно за следващия сезон ще го правя волю неволю и аз.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот shikata » Чет Фев 25, 2010 9:10 pm

Dr. Velev написа:Има ли начин да кача презентации направени на паур пойнт. :?:


Когато се пуска мнение по надолу има прикачи файл пробвай от там да ли ще ти даде, ако не стане пратете ми я на мен аз ще я кача
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот etov » Съб Фев 27, 2010 9:47 am

Доста изчерпателни отговори, мерси че споделихте опит и медикаментите използвани от вас .
:| :|
etov
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 4:27 pm

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта