Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпросче

Модератори: sandan, христо абаджиев

Въпросче

Мнениеот itodoroff » Пон Мар 22, 2010 12:59 pm

Здравейте,преминавам направо към въпроса.По стечение на обстоятелствата ми останаха само 3 птички(канари де),една двойка,с която малко закъснях но вече влиза в час и един самотен мъжки на когото по ред причини не мога да предоставя женска.Та въпроса ми е:Проблем ли е самотникът да е близо до клетката с чифта(имам предвид една до друга клетките без да се виждат),дали няма да смущава по някакъв начин семейството?И като допълнение ще кажа,че самотният мъжкар като е близо до тях постоянно пищи(ужасно е).Дано не ми се смеете много :).Предварително благодаря и успешен сезон на всички.
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот shikata » Пон Мар 22, 2010 10:37 pm

Чувал съм че канар който е сам и гледа женска от превъзбуда спира и да се храни, само се напъва да пее и може и наистина да хвърли топа.Това разбира се не мога да го потвърдя, но има логика.Ако имаш възможност дръж ги по надалеч, иначе на семейството няма да попречи.Не се виждат, но пък се чуват
А какво е "пищенето" нещо не те разбирам
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот krasko_vliza » Вто Мар 23, 2010 3:45 am

Ами според мен няма никакъв проблем да го оставиш до тях.Ако искаш им сложи преграда между клетките да не се виждат само. Когато излюпят малки и станат на 22-23 дни ги отдели и пусни женската на другия мъжки да изкараш и от него малки.Но пусни женската при мъжкия а не обратното и (заедно с гнездо) това е моето мнение!!! Успех :drinks:
Аватар
krasko_vliza
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 3:59 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот itodoroff » Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Благодаря за отзивчивостта и отговорите.Най-важното е че няма да поречи на двойката,но е ужасно превъзбуден и май наистина се храни доста по-малко.Знам че е доста късно,но ще трябва да му търся другарче май.Притеснявам се за него.Относно пищенето,ще го опиша така:силен пронизителен и краткотраен звук(за мен силно дразнещ:)Предполагам ви е познат на всички (когато например са уплашени пилетата).
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот sandan » Вто Мар 23, 2010 3:36 pm

krasko_vliza написа:Ами според мен няма никакъв проблем да го оставиш до тях.Ако искаш им сложи преграда между клетките да не се виждат само. Когато излюпят малки и станат на 22-23 дни ги отдели и пусни женската на другия мъжки да изкараш и от него малки.Но пусни женската при мъжкия а не обратното и (заедно с гнездо) това е моето мнение!!! Успех :drinks:

Ако пусне женската при другия мъжки когато малките са на 22 дни ,вероятно тя вече ще е оплодена .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Вто Мар 23, 2010 10:11 pm

sandan написа:
krasko_vliza написа:Ами според мен няма никакъв проблем да го оставиш до тях.Ако искаш им сложи преграда между клетките да не се виждат само. Когато излюпят малки и станат на 22-23 дни ги отдели и пусни женската на другия мъжки да изкараш и от него малки.Но пусни женската при мъжкия а не обратното и (заедно с гнездо) това е моето мнение!!! Успех :drinks:

Ако пусне женската при другия мъжки когато малките са на 22 дни ,вероятно тя вече ще е оплодена .
По принцип когато женски, които са в близост до такива самотни силно развити мъжки ,започват да игнорират а дори понякога стават агресивни към своите мъжки. Песента при пойните птици е критерий за здравословното състояние на мъжките. Женските истинктивно търсят собствениците на тази песен ,която е най- силна и най -продължителна. В случаят това е песента на нечифтосалият се все още самец. Това си е просто заложено. В природата е различно. Там всеки чифт има обособен гнездов ареал, който яростно се брани от птиците. Относно подмяната на мъжките- това също не е толкова просто. Ако все пак се случи така ,че такава ''подхвърлена'' женска снесе от друг мъжки, за първият просто забравяме за този развъден период.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот itodoroff » Сря Мар 24, 2010 10:36 am

[/quote] По принцип когато женски, които са в близост до такива самотни силно развити мъжки ,започват да игнорират а дори понякога стават агресивни към своите мъжки. Песента при пойните птици е критерий за здравословното състояние на мъжките. Женските истинктивно търсят собствениците на тази песен ,която е най- силна и най -продължителна. В случаят това е песента на нечифтосалият се все още самец. Това си е просто заложено. В природата е различно. Там всеки чифт има обособен гнездов ареал, който яростно се брани от птиците. Относно подмяната на мъжките- това също не е толкова просто. Ако все пак се случи така ,че такава ''подхвърлена'' женска снесе от друг мъжки, за първият просто забравяме за този развъден период.[/quote]

От това мнение разбрам че евентуано ще попречи на двойката,направо се обърках вече.Накрая ще го пусна да си отлети и...мир,колкото и да ми се свиди.Все пак повече искам да видя поколение от другите 2 пилета.Абе кофти работа ама пусти мерак.
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот krasko_vliza » Сря Мар 24, 2010 1:03 pm

Ако го пуснеш да отлети ,го обричаш на сигурна смърт!
Аватар
krasko_vliza
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 3:59 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот itodoroff » Сря Мар 24, 2010 2:17 pm

Не бих го пуснал просто много ме изнерви.Нали не ми повярва,как бих могъл да направя нещо такова.Проблема е решен,дадох го на един приятел със свободна женска(според него мъжкия трябва да отиде при женската?).
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот krasko_vliza » Сря Мар 24, 2010 3:10 pm

Ами по-възрастните канаровъди са ми казвали, че когато и двата канара са готови за размножение, се пуска женската при мъжкия и след няколко дни им се предоставя гнездо.Аз досега все така действам и съм нямал проблем! Тази година, обаче имам две млади двойки и явно не са ми добре развити женските, та се позбиват и съм ги отделил само да се гледат и се надявам,когато ги събера отново да не се бият. През това време разбира се продължавам с покълналите семена и другите лакомства.
Аватар
krasko_vliza
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 3:59 pm
Местоположение: Варна


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта