Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Чифт или "на скок"

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот slona67 » Пет Юни 17, 2011 5:50 pm

rookie_gyn - Тая работа, като оная работа-апетита идва с яденето. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот kami_zamfirova » Пон Яну 30, 2012 1:11 pm

Здравейте имам въпрос,прочетох цялата тема много внимателно,научих много полезни неща,имам 5 чифта канарчета 5 мъжки и 5 женски,как да процедирам на чифтове или на скок,в момента са във волиера,разделена на две,от едната страна са мъжките от другата женските,чуват се но не се виждат,през март мисля да ги събера,но се чудя дали да ги разделя в клетки по чифтове или да ги пусна всички заедно във волиерата.В момента нито мъжките,нито женските се бият помежду си,добре се разбират.
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот slona67 » Пон Яну 30, 2012 2:26 pm

kami_zamfirova-попита
Здравейте имам въпрос,прочетох цялата тема много внимателно,научих много полезни неща,имам 5 чифта канарчета 5 мъжки и 5 женски,как да процедирам на чифтове или на скок,в момента са във волиера,разделена на две,от едната страна са мъжките от другата женските,чуват се но не се виждат,през март мисля да ги събера,но се чудя дали да ги разделя в клетки по чифтове или да ги пусна всички заедно във волиерата.В момента нито мъжките,нито женските се бият помежду си,добре се разбират.

Щом са пет на пет-най добре е да си ги пуснеш по-чифтове.На скок се работи по-трудно,изисква се повече време и наблюдения,и се гонят определени резултати.Примерно, ако имаш ценна птица(независимо мъжка или женска),и трябва да извадиш максимален брой малки от различни партньори.Обикновенно(при повечето колеги), мъжките са по-малко от женските и затова пибягваме до пускането на скок.Когато пускаш на скок,трябва да си убедена ,че женските са добри майка.Иначе рискуваш (от два стола-та на земята).Мога да ти дам още примери,защо се работи на скок,но за сега няма да се впускам в повече подробноси.Направи си хубаво сметката,какво печелиш и какво губиш с пускането на скок.Пожелавам ти успех, пез този развъден сезон!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта