Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Чифт или "на скок"

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот RENI3 » Чет Апр 07, 2011 3:01 pm

Моля кажете след като един мъжки е бил при една женска , тя е снесла 4 яйчица, колко време е необходима на мъжкия да е отделен , за да е добре развит да оплоди яйцата на друга женска :?:
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот rookie_gyn » Чет Апр 07, 2011 3:48 pm

Зависи от много фактори - възраст, подготовка, функционално състояние на птицата. Според мен спокойно след второто яйце мъжкият може да се отдели от женската и да се пусне при друга. Ако е млад излюпен 2010 год. спокойно може и да не бъде отделян в самостоятелна клетка, а ако е "на години" дай му 4-5 дни. Но като цяло не е желателно, когато работиш на скок, да държиш постоянно мъжкия при женската доката си снесе вичките яйца /женската де :lol: /
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот slona67 » Пет Апр 08, 2011 1:52 pm

Без претенций, за голям капацитет по мой лични наблюденая, като предварително се оредели мъжкия който ще се пуска на скок, не трябва да му се дава възможност да се чивтоса с някоя от женските.Това е при положение че се пуска на повече от две.Друг хубав вариант, когато женските са две е, волиерка с преграда като мъжкия се пуска ту при едната ту при другата.Но както е споменавано, всеки сам трябва да стигне до истината за себеси!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот nightingale » Пет Апр 08, 2011 4:17 pm

Друг хубав вариант, когато женските са две е, волиерка с преграда като мъжкия се пуска ту при едната ту при другата....!

Това не е много добър вариянт. Мъжкият е добре да не вижда женските когато се работи на скок, освен разбира се в скучаите при волиерно размножаване, с три и повече мъжки.
Разделени само с преграда и в близост с женските той отдава предпочитанията си към едната. Ако тя е първата при ,която се пусне и след това я вижда когато е при втората, стават такива свади с нея ,че оплождането е трудно.Не казвам че е невъзможно ,но при такива методи се работи безкомпромисно и прецизно защото и без допълнителните трудности такова размножаване си е тънкост и няма смисъл от доусложняване
Изпробвано и гарантирам за резултата.
Но все пак прав си ,всеки сам да си избира начините.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот sandan » Съб Апр 09, 2011 2:21 pm

Аз също от опит съм установил че е по добре клетките да са една под друга ,или още по-добре през една.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот vladimirov » Пет Апр 22, 2011 6:58 pm

Темата е интересна и за да стане още по интересно след приключване на сезона ще ви информирам колко малки имам от един мъжки.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот slona67 » Съб Апр 23, 2011 3:44 pm

Поздравления-ще чакаме с интерес! :drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот vladimirov » Чет Юни 16, 2011 8:27 pm

Сезона за мен привършва и мога да дам вече данни за един мой "скокливец".Пуснат е на 7 женски .На 2 от тях два пъти.Резултат-33(трийсет и три малки)Не съм искал да правя рекорд,а сигурно съм и далеч от такъв,просто канара е ценен и исках да го пусна на повечко добри женски.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот paboev » Пет Юни 17, 2011 12:31 am

Ас пък с 5 женски и 3 мъжки които ги тормозих доста имам 48 малки Малиноа тази година и съм доволен.Разбирасе на скок това е истината за мен поне.
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот nightingale » Пет Юни 17, 2011 12:56 am

Поздравявам и двамата. :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот slona67 » Пет Юни 17, 2011 12:52 pm

Поздравления и от мен на колегите, мисля че това са прекрасни резултати!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Чифт или "на скок"

Мнениеот rookie_gyn » Пет Юни 17, 2011 2:12 pm

Тази година за пръв път работих "на скок" с повечето си от птиците. Най - добри резултати имам от 1 мъжки с три женски - на две люпила - 22 птици. И най-интересното е че даде само 2 празни яйца. Не го пуснах на трето.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron