Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Женската спря да мъти?

Модератори: sandan, христо абаджиев

Женската спря да мъти?

Мнениеот ivi6te » Пон Мар 28, 2011 1:45 pm

Здравейте.Женската ми канарка снесе 3 яйца,мъти ги 2 дни и стана,като разбута и гнездото.На какво се дължи?ЗА първи път се занимавам с размножаване на канари,благодаря за всеки савет.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот slona67 » Пон Мар 28, 2011 4:24 pm

Ти пак си добре, на мен миналата година една женска ми стана от яйцата на 12 ден, без видима причина. В момента нямах на коя друга да ги сложа и.............! За това е хубаво да се пускат повече чифтове, по едно и също време.Според мен причините женската да стане на втория ден ,или независимо кой ден преди излюпването са; не оплодени яйца, кокошинки, преразвита женска, мъжкия да я тормози, да не й допада мястото на кафеза или гнездото, възможно е още липса калций.Имал съм случай, след снасянето женската да се изтощи до степен, че да не може да стигне до гнездото.За други причини не мога да се сетя в момента.
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот ivi6te » Вто Мар 29, 2011 7:11 pm

От всичко изброено освен да не и харесва мястото на гнездото или яйцата да не са оплодени,другите отпадат по мои наблудения ама знам ли???Живи и здрави ще чакаме да видим кво ще се случи и други чифтове сега чакам да снасят дано успеем;)
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот rookie_gyn » Сря Мар 30, 2011 9:03 am

Интересно ми е как си забелязал, че проблема не е в преразвиването на птицата.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот sandan » Сря Мар 30, 2011 10:55 am

ivi6te написа:От всичко изброено освен да не и харесва мястото на гнездото или яйцата да не са оплодени,другите отпадат по мои наблудения ама знам ли???Живи и здрави ще чакаме да видим кво ще се случи и други чифтове сега чакам да снасят дано успеем;)


Търси причина в тези неща които са отпаднали от твоите наблюдения. Женската няма как да знае, че яйцата са и неоплодени,а ако не хареса гнездото няма да снесе в него.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот elena763 » Пет Апр 20, 2012 9:25 pm

Здравейте,от 2 седмици имам двойка канарчета,женската снесе 4 яйца и започна да ги мъти.Първите два дни лежеше постоянно,а вчера и днес почти не влиза в гнездото. Да отделя ли мъжкия или това е нормално?
Аватар
elena763
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 7:44 pm

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот петър » Пет Апр 20, 2012 9:44 pm

Това не е нормално.Мъжкият едва ли има отношение към това женската да стане от яйцата.Най-честата причина за това е промяна,която правите на околната обстановка или на мястото на гнездото и клетката.Ако сте направили нещо го върнете по старому,но май е късно да легне отново.Ще трябва да им осигурите повече спокойствие и да се надявате на второто люпило.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот slona67 » Пет Апр 20, 2012 10:23 pm

Здравейте,от 2 седмици имам двойка канарчета,женската снесе 4 яйца и започна да ги мъти.Първите два дни лежеше постоянно,а вчера и днес почти не влиза в гнездото. Да отделя ли мъжкия или това е нормално?

Както е споменал и колегата Петър-стреса е голям проблем!Но се съмнявам,че именно това е проблема!Дайте повече инфирмация,за храната,условията и т.н.!Абе с две думи, се старайте да сте по-подробни, така по-бързо ще стигнем до истината!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот elena763 » Съб Апр 21, 2012 9:09 am

Нищо не е променяно,просто тя като излезе от гнездото забравя да се прибере-около час-час и половина не влиза обратно.В момента им давам само смеска за канари и вода :D .Не са ли дълги тези интервали,при вас как е?
Аватар
elena763
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 7:44 pm

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот петър » Съб Апр 21, 2012 9:31 am

Ако вечер спи в гнездото значи не е спряла да мъти.Излиза ли за час два и после пак ляга също не значи,че е спряла да мъти.Просто има птици,които се страхуват от човешкото присъствие и усетят ли човек в помещението стават от гнездото.От моите женски също има една която влеза ли при тях веднага напуска гнездото и заради нея не мога да остана при птиците повече от 30мин,но миналата година успешно отгледа три люпила.Мислех,че тази няма да е такава дива,но нещата се повтарят и съм решил като станат малките и от първо люпило на 20 дни да я скрия зад някои параван и там да продължи сезона.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот elena763 » Съб Апр 21, 2012 11:20 am

Благодаря за успокоението,значи е нормално.Нямах представа през какви интервали е нормално женската да лежи в/у яйцата.Сега ще чакам пиленца :D
Аватар
elena763
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 7:44 pm

Re: Женската спря да мъти?

Мнениеот shikata » Съб Апр 21, 2012 10:05 pm

Много често и мъжите тормозят женските докато мътят или им дърпат постелката и развалят гнездото.Следете и ако това е причината вадете мъжкия.При мен това е голям проблем тази година.
Друга основна причина може да е кокошинки, както и преразвиването на женските.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron