Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот nightingale » Съб Апр 16, 2011 11:39 pm

eagle007 написа:това наистина е силно вероятна причина, обясняваща проблема

Отвори неизлюпените яйца и вероятностите ще станат факти.Всичко друго е гадаене.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Force_kr » Нед Апр 17, 2011 9:11 pm

И какво ще разбера ако счупя яицето , с какво ще ми помогне това по моя проблем ???
Force_kr
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Ное 18, 2010 9:12 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот krumov » Нед Апр 17, 2011 9:57 pm

Force_kr написа:И какво ще разбера ако счупя яицето , с какво ще ми помогне това по моя проблем ???

Обясни състоянието на яйцето и ако може и снимка.Тогава е много вероятно да се даде обяснение на ситуацията. :wink:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот krumov » Нед Апр 17, 2011 9:58 pm

krumov написа:
Force_kr написа:И какво ще разбера ако счупя яицето , с какво ще ми помогне това по моя проблем ???

Обясни състоянието на яйцето и ако може и снимка.Тогава е много вероятно да се даде обяснение на ситуацията. :wink:

Става въпрос за счупеното яйце.
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот slona67 » Пон Апр 18, 2011 11:50 am

И какво ще разбера ако счупя яицето , с какво ще ми помогне това по моя проблем ???

Как какво ще разбереш-ще разбереш всичко това за което,сме писали до сега!А именно какво се случва със зародишите!Между другото, какви канари гледаш, да не са бяли или...............?
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот rookie_gyn » Пон Апр 18, 2011 1:51 pm

slona67 струва ми се, че уреда ти не е много точен. По принцип повишаването на температурата води до увеличаване на относителната влажност на въздуха и обратно. Ако зимно време отворим прозореца на едно отопляемо помещение студените кислородни атоми се свържат с намиращите се във въздуха топли такива на водорода, падат под формата на водна молекула. След като затворим прозореца и температурата неимоверно започне да се вдига наново, водата се изпарява и отново повишава влажността на въздуха.
Пък и не ми е известно в България да има град с толкова ниска относителна влажност на въздуха или пък греша :?:
Това за обща информация.
А иначе щом имаш добра оплодяемост и люпимост останалото почти няма значение. Успех.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот slona67 » Пон Апр 18, 2011 3:38 pm

slona67 струва ми се, че уреда ти не е много точен

Ще го проверя по един много прост начин.Днес се поразрових и научих нещо просто но ефикасно, а именно;
Празна стъклена чаша се поставя в хладилника за една нощ, на сутринта се вади и се слага на равна повърхност.След пет минути ако е исъхнала, това означава че влажноста е ниска.Ако по нея се образуват капки, нормална.И висока влажност, ако се стича вода по чашата.
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Чет Апр 21, 2011 1:43 pm

Здравейте, след като се поинтерасувах от тая тема, реших да ви попитам нещо. В моето гнездо канарката ми си има малко прежда, която топли доста по принцип и не е влажна. Та, въпроса ми е: да им сложа ли ваничка да може женската да се топка от време на време или нищо да не слагам. По принцип в нас температурата е 20/1/2 градуса. Сега имам 3 яйца, които й подложих вече за това питам. И още нещо. Кога да сложа евентуално ваничка и трябва ли да оставям женската много да се мокри или след като влезе веднъж да изкарам ваничката, за да не прекали с овлажняването на яйцата? Благодаря предварително. :D
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот sandan » Чет Апр 21, 2011 2:41 pm

Когато мъти женската не трябва да се притеснява. Давай и зърнена смеска и не се доближавай до клетката без основателна причина. Имам чувството че по сякакъв начин се опитваш да затрудниш птицата с всевъзможни "полезни" манипулации.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Чет Апр 21, 2011 6:33 pm

Ами не не се опитвам това да направя. Просто като по опитни от мен мисля че ще ми дадете добър съвет, а и при доста хора дори и при опитните се получава проблем, така че защо да не може и при мен да се получи. Изчела съм абсолютно всички теми във форума е не всичко съм запомнила за това се ровя непрекъснато,но просто искам най-доброто за птиците си. Бих искала да са ми здрави и малките. З това се итерасувам по от рано, за да не се вайкам последния момент какво да правя. Мисля че така е редно. Много съм привързана към тях.
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот refab » Чет Апр 21, 2011 9:29 pm

Bella написа:Здравейте, след като се поинтерасувах от тая тема, реших да ви попитам нещо. В моето гнездо канарката ми си има малко прежда, която топли доста по принцип и не е влажна. Та, въпроса ми е: да им сложа ли ваничка да може женската да се топка от време на време или нищо да не слагам. По принцип в нас температурата е 20/1/2 градуса. Сега имам 3 яйца, които й подложих вече за това питам. И още нещо. Кога да сложа евентуално ваничка и трябва ли да оставям женската много да се мокри или след като влезе веднъж да изкарам ваничката, за да не прекали с овлажняването на яйцата? Благодаря предварително. :D


Може да си купиш от специалните ванички, които се слагат на вратичката на клетката. Слагай я всеки ден за половин-един(повече?) час. Ако вратичката е спускаща се отгоре надолу може да я откачиш от едната страна ( "пантите" на българските клетки обикновено не са свити докрай, така че се натискат теловете, по които се плъзгат, и се откача вратичката). Ваничките са по 3 лв. Ако си взела мерки външното(?) гнездо да е покрито (затъмнено) отгоре, отстрани и отзад, канарката обикновено не се травмира от манипулации в близост до клетката и в нея.
Чух, че някои пръскат с вода канарката и яйцата - по малко, с пулверизатор (да не е държан в него препарат).
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Пет Апр 22, 2011 2:40 am

Моето гнездо е външно по принцип но стои вътре в клетката защото нямам отвор за въшно. но е покрито от страните които трябва. добре ли ще е ако пръскам канарката и яйцата на 7-ми ден веднъж и вече чак на 11 ден?
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта