Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гнездилки, гнездови основи и материал

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот Валентин » Сря Май 06, 2009 4:53 pm

todpetrov написа:малко сухо сено и калчището на 2-3 см мисля че няма да имаш проблем след това като го по оформят от една дамска превръзка за бременни вадиш от вътрешното а за едно глездо и обикновенна тънка превръзка ще ти свърши работа

Отностно сеното и калчищата къде да ги оставя на пода в клетката или отгоре или в гнездото?
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот петър » Сря Май 06, 2009 5:16 pm

Здравей,
моите гнезда са по-различни от горепоказаните-те са телени кошници и са външни,но ако твоето гнездо е вътрешно и пластмасово може да да ползваш горните илюстрации как да го направиш.Общо взето принципа е следния-от сено за зайчета или морски свинчета от магазина трябва да изградиш скелета на гнездото или от показаната подложка-това го слагаш вътре в гнездото ти самия,предпочиташ ли сено го свий като венец и го сложи вътре после с обикновена ел.крушка оформи вътрешността.кълчищата нарязваш на 2см и разчепкваш и ги слагаш между пръчките на клетката,тях птиците сами ще поставят в гнездото и ще оформят вътрешността.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Валентин » Сря Май 06, 2009 5:25 pm

Ето това е гнездото ми.То си има някаква вътрешна постелка,която ми дадоха към гнездото.
Изображение
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот петър » Сря Май 06, 2009 5:55 pm

идеално е.трябва да стои хоризонтално,слагай кълчищата и се моли женската да е наред.над гнездото върху клетката е добре да поставиш вестник или парче паркет а самото гнездо да е в ъгъла към стената така птиците ще се чувстват по-защитени.желая ти успех.Мъжкият наистина не е червен,но с малко кантаксантин по време на линеенето и това ще направиш.Кога купи птиците.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Валентин » Сря Май 06, 2009 6:22 pm

Женската е взех не много отдава тази година.А мъжкият е от отдавна 4 годишен е.Преди да го взема е гледан във волейра само с щиглеци и пее като тях сега от време на време :).Гнездото е до стената в ъгъла то се вижда от снимката,сложих калчищата но нямат интерес,мъжкия ги издърпа всичките и ги сабори на пода.Дано да е наред,първата скачка бе на 02.05.2009 г. в 21:25 минути :)
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот nightingale » Чет Май 07, 2009 12:23 am

Дано да не познавам,но ще имаш проблем с този мъжки.Ти запита ли се защо някой ти продава 4 годишен канар?
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Валентин » Чет Май 07, 2009 8:41 am

Не не съм се запитвал.А за сега се развиха нещата много добре.Женската тази сутринта започна да влиза в гнездото и да го "развива" отново е скочена.Се пак ще ми е за 1-ви път и съм зле.Но за сега уж пилетата се развиват както трябва.Казаха ми че ще имам проблеми а също така и неоплодени яйца.Нека хората който разбират да кажата какво да очаквам няма смисъл да задаваме само въпроси,нека да знам за какво да се подготвя.Можеби няма да стане от 1-вия път сичко но както се казва "За всичко си има първи път" и ще продължавам да опитвам докато не стане :).Моля споделете какво да очаквам.Се пак се надявам за това с яйцата да има поне 1 оплодено и да го изкарат :think:
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот Валентин » Чет Май 07, 2009 8:45 am

nightingale написа:Дано да не познавам,но ще имаш проблем с този мъжки.Ти запита ли се защо някой ти продава 4 годишен канар?

Как да го разбирам това колега ако може така да ви нареча.Че канара е стар и не става за разплод?Вие какво правите със старите си канари не ги ли ползвате?Може да имам късмет на начинаещ се пак :)
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот Валентин » Чет Май 07, 2009 8:51 am

Също така мъжкият започна да е храни,макар че не е легнала в гнездото още.Кажете си мнението по тези мой въпроси.
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот todpetrov » Чет Май 07, 2009 11:05 am

Няма проблем ,че е стар канара ! Проблем ще е ако не са вадели от него пилета :) , но според мен няма себе уважаващ се канаровъд , който би държал толкова време канар който не работи :) затова какво да очакваш никой неможе да ти каже само времето. Сега за гнездото ще бъде разваляно и правено няколко пъти не се притеснявай от това нормално е има го това при много двойки канари :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Валентин » Чет Май 07, 2009 11:32 am

todpetrov написа:Няма проблем ,че е стар канара ! Проблем ще е ако не са вадели от него пилета :) , но според мен няма себе уважаващ се канаровъд , който би държал толкова време канар който не работи :) затова какво да очакваш никой неможе да ти каже само времето. Сега за гнездото ще бъде разваляно и правено няколко пъти не се притеснявай от това нормално е има го това при много двойки канари :)

Благодаря за изчерпателният отговор :drinks:
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот стоил динев » Пон Мар 22, 2010 3:52 pm

Сложих гнездилката с гнездови материал(калчища нарязани на по 2 см.)оформих гнездото с ел.крушка,абе изобщо всичко както беше описано във форума.Канарите започнаха да мъкнат гнездовия материал и го разнасят из цялата клетка.Нормално ли е това и какво да правя ако не е .В прочем не съм много сигурен , но като че ли го складират в едната хранилка.Благодаря предварително.
стоил динев
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 3:57 pm
Местоположение: Ямбол

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron