Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гнездилки, гнездови основи и материал

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот стоил динев » Пон Мар 22, 2010 6:10 pm

Да попитам също по на високо или по на ниско да сложа гнездовата основа.Гледам канарите във волиера около 80 см висока .
стоил динев
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 3:57 pm
Местоположение: Ямбол

Мнениеот shikata » Пон Мар 22, 2010 10:45 pm

стоил динев написа:Сложих гнездилката с гнездови материал(калчища нарязани на по 2 см.)оформих гнездото с ел.крушка,абе изобщо всичко както беше описано във форума.Канарите започнаха да мъкнат гнездовия материал и го разнасят из цялата клетка.Нормално ли е това и какво да правя ако не е .В прочем не съм много сигурен , но като че ли го складират в едната хранилка.Благодаря предварително.


За мъкненето :D да, ще има доста да го разнасят докато направят гнездото(разбира се има значение докъде е с развитието си женската).За хранилката, следи ако наистина са я харесали, вземи им я и ще се насочат към "резервния вариант" :cool:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот петър » Пон Мар 22, 2010 10:45 pm

Здравей,
гнездото и гнездовата основа са различни неща,нали?Гнездо наричаме самата купичка-телена или пластмасова,а гнездова основа парчето плат или друг материал или пък тревата,които слагаме вътре и гнездови материал в твоя случай кълчищата.Тогава трябва основата да сложиш в гнездото,а него да фиксираш на подходящо място по-високо от средата на височината на клетката и в ъгъла на най-защитената страна.това,че птиците ти носят материала из клетката е нормално,но това,че го събират в хранилката означава,че май са я харесали нея за гнездо-тогава хранилката трябва или да я махнеш или да я сложиш на неудобно за гнездене място.ако качиш снимки ще ти отговоря по-подробно.
аз събирам птиците си късно и имам проблем с много женски,които не знаят какво е това гнездо и правят гнезда в ъглите на клетката или в хранилките и затова постоянно имам подобни проблеми.днес например хвърлих 4 яйца , снесени на земята от женски без мъжки.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот стоил динев » Пон Мар 22, 2010 11:15 pm

Да грешката е моя,става въпрос за гнездото разбира се.За съжаление в момента нямам техническа възможност да го покажа.Благодаря на всички за мненията, ще следя положението и ако има нещо притеснително ще прося за помощ :oops: (мисля ,че женската е развита ,разбират се чудесно с мъжкия ,общо взето взаимоотношенията са им както го пише из форума и по книгите)
стоил динев
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 3:57 pm
Местоположение: Ямбол

Мнениеот blabe » Вто Май 11, 2010 11:21 am

и при мен е така канарката ми сваля от гнездилката и свива долу във ъглите аз ги качвам горе ,тя пак ги сваля не може да се разберем нещо :D незнам какда я отуча от това ако имате идея кажете :D
Аватар
blabe
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 1:02 am

Re: Гнездилки, гнездови основи и материал

Мнениеот gelius » Сря Яну 04, 2012 12:37 pm

Здравейте колеги искам да попитам от каде мога да закупя матерял за гнездилка за канарчета в софия мерси предварително
Аватар
gelius
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 12:56 pm

Re: Гнездилки, гнездови основи и материал

Мнениеот ivi6te » Сря Яну 04, 2012 12:46 pm

gelius написа:Здравейте колеги искам да попитам от каде мога да закупя матерял за гнездилка за канарчета в софия мерси предварително

Здравей,борсата на Горнобански път има.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Гнездилки, гнездови основи и материал

Мнениеот nikki_76 » Чет Яну 05, 2012 9:07 pm

Излизат и на сергия всяка събота на подуенския пазар така че от където ти е удобно. :cool:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Гнездилки, гнездови основи и материал

Мнениеот gelius » Сря Май 02, 2012 7:13 pm

Благодаря ви колеги
Аватар
gelius
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 12:56 pm

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта