Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2012

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот Bella » Чет Май 24, 2012 12:01 am

Здравйте и от мен аз искам да се похваля за сега едната ми двойка вече е си е направиля гнездото и женската лежи вътре мисля че този път ще се получат нещата защото са развити добре а и видях мъжкия да скача женската. Стискайте палци. Ако тази година постигна успех ще пратя снимки на малките. :D
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот angel_72 » Чет Май 24, 2012 4:22 pm

здравейте , имам един въпрос три от малките които са на повече от месец още нямат опашки?другите са по-малки от тях но имат големи опашки, пилетата са различни родители .това нормално ли е да нямат още опашки?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот rookie_gyn » Пет Май 25, 2012 10:41 am

Най-вероятно родителите им са ги изкълвали. Хвани пиленцата и виж дали нямат наболи перца.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот STOCKY » Пет Май 25, 2012 4:48 pm

Здравейте, забелязах, че женската ми често става от гнездото и започна да се сърби с човката, което ме навежда на мисълта, че сигурно има кокошинки. След малко, ще звънна на вет. лекар да дойде, дано помогне. :think:
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот georgiev » Пет Май 25, 2012 8:03 pm

Здрасти, женската ги е оскубала. Потготвя се отново за яйца.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот pavel ivanov » Пет Май 25, 2012 8:17 pm

В повечето случай ги скубе, защото не и стига гнездовия материал .Слагай да има материал колкото си иска.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Развъждане на диамантени гугутки

Мнениеот stoqnlikov » Чет Май 31, 2012 9:15 pm

Имам чифт диамантени гугутки.От 6.01.12 снасят четери пъти но немогат да измътат нито едно пиле,какво ли не опитах но нищо.Сега пак имат яйца,яйцата имат зародиш ама неможе да се излюпат.
stoqnlikov
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:22 pm

Re: Развъждане на диамантени гугутки

Мнениеот georgiev » Чет Май 31, 2012 10:49 pm

stoqnlikov написа:Имам чифт диамантени гугутки.От 6.01.12 снасят четери пъти но немогат да измътат нито едно пиле,какво ли не опитах но нищо.Сега пак имат яйца,яйцата имат зародиш ама неможе да се излюпат.


Приятелю, прочетох, че неонатална смъртност, ембрионална смъртност и голям брой безплодни яйца е вследствие инфекциозни процеси. Лечението е с тетрациклин, неомицин, фуралтадон + витамини комплекс.
Надявм се да съм бил полезен. Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот elena763 » Чет Юни 28, 2012 11:02 pm

Да попитам колко пъти за сезон е желателно женската да снася? До сега три пъти снесе,но нищо не се получи-първият път неоплодени,вторият-едно пиле(но умря-раздра си гушката на клетката,понеже гнездото беше външно),третия-пак нищо.Сега пак е готова за оплождане,но се чудя да ги разделя ли вече или още веднъж да пробвам,мъжкия май линее..
Аватар
elena763
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 7:44 pm

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот georgiev » Чет Юни 28, 2012 11:29 pm

Не ги мъчи, остави ги да си починат + калорична храна. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот Атанас Матански » Сря Юли 18, 2012 11:23 am

Развъдния сезон при мен приключи.При мен 50 процента от хибридите ми умряха в зародиш, смачкани от канарки и няколко големи отбити хибрида по незнаини за мен причини.Но все пак съм доволен 21 живи и здрави хибрида от органел и щиглец.За съжаление нямах успех с чифтовете ми щиглици.Женската ми мутация снесе веднъж неоплодени яица и повече не снесе.Догодина ще процедирам по друг начин и се надявам да постигна успехи.Нека и колегите споделят как мина този сезон и при тях.В Холандия хората също казват,че тази година е била не успешна и за тях.Птиците много късно са се развили и много малко хора са успяли да изкарат по две люпила (говоря за диваци).Но ще се надявам догодина да не допускаме грешките от тази и да е по добра.Поздрав
Аватар
Атанас Матански
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 4:12 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот krumov » Сря Юли 18, 2012 2:15 pm

Общо взето келява година,късно заработиха птиците,то пък хванаха жегите....Както казват старите хора,берекет версин :wink: В момента на пръчка имам 19 хибрида от щиглец,14 канара,1 щиглец и 1 конопар,с дивите още не сам приключил.Има време,пилците се брояли на есен :drinks:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron