Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2012

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот STOCKY » Нед Апр 15, 2012 1:56 pm

Здравейте, женската ми вече седмица, та да не и повече.. свива гнездото, като го погледнах днес видях, че е готово, кога да очаквам да снесе първото яйце? :drinks:
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот georgiev » Нед Апр 15, 2012 2:39 pm

STOCKY написа:Здравейте, женската ми вече седмица, та да не и повече.. свива гнездото, като го погледнах днес видях, че е готово, кога да очаквам да снесе първото яйце? :drinks:


Приятелю, женската ще започне да снася, когато и дойде времето, т.е. след като се оформило яйцето в нея. Това става около една седмица след като мъжкия е започнал да я опложда. Ако си го забелязъл поне веднъж да го прави, брой от тогава 7-8 дни и ще видиш, че тогава ще снесе. Поздрави, Георги. Весели празници.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот angel_72 » Нед Апр 15, 2012 5:42 pm

sandan написа:
angel_72 написа:Здравейте,днес като се прибрах ,гледам че малкото подскача ту по майката ту по бащата да проси храна , но не видях да го хранят, имат мека храна ovomix gold rosso, но не съм виждал да го хранят с нея , варя им яйце и го режа на две и така им го давам бисквитата на половина и те си ядат от нея .хванах маника и ми се струва че гушката му е празна. какво да правя ,имам още два чифта но теса на яйца , да го пусна ли при единият , майката е дного грижовна ,тя миналата година отгледа само двете си пилета .той е на около 20 дни .


В никакъв случай не го пускай при женска която мъти. Остави го при родителите и не променяй нищо.Щом досега са го хранили ще си го хранят. Не се задържай много при тях и ги остави на спокойствие.

Здравей , майката има вече три яйца и малкия влиза при нея в гнездото, оставям ги на мира ,защото не зная какво да ги правя?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот georgiev » Нед Апр 15, 2012 6:20 pm

Приятелю, отделяй го с преграда, таха хем женската ще е на спокойствие, хем малкия ще бъде хранен през нея. Не се безпокой, нормално ще се развият нещата. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот STOCKY » Чет Апр 19, 2012 10:35 am

Женската ми снесе първото яйце, сега какво да спра да и давам и какво да добавя към менюто им?
Забелязах, че когато отида да ги храня тя веднага става от гнездото, дали ще е проблем това за люпенето на яйцата?
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот nikki_76 » Чет Апр 19, 2012 9:46 pm

Давай си смеска за канари и гледай да не се мотаеш много около нея защото явно е по плашлива,колкото по малко притесняваш канарите си толкова по добре.Успех.
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот STOCKY » Чет Май 03, 2012 7:30 pm

Здравейте, на 22 миналия месец канарката ми легна да мъти 3 яйца, остават 3 дни до излюпването им, а днес се слушаше как писукат, но незнам дали е от яйцата или го прави женската, дано да са малките :drinks:
След, като се излюпят, ще започна да ги храня с мека храна, някой, ще ми каже с какво друго мога да хи храня, освен мека храна?
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот krumov » Чет Май 03, 2012 10:33 pm

STOCKY написа:Здравейте, на 22 миналия месец канарката ми легна да мъти 3 яйца, остават 3 дни до излюпването им, а днес се слушаше как писукат, но незнам дали е от яйцата или го прави женската, дано да са малките :drinks:
След, като се излюпят, ще започна да ги храня с мека храна, някой, ще ми каже с какво друго мога да хи храня, освен мека храна?

Няма как да ги чуеш в яйцата :D не бързай всичко с времето си :wink:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот georgiev » Пет Май 04, 2012 9:06 am

Женската издава тези звуци, дори без да си мърда човката.Приятен ден.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот nikki_76 » Пет Май 04, 2012 12:33 pm

STOCKY написа:Здравейте, на 22 миналия месец канарката ми легна да мъти 3 яйца, остават 3 дни до излюпването им, а днес се слушаше как писукат, но незнам дали е от яйцата или го прави женската, дано да са малките :drinks:
След, като се излюпят, ще започна да ги храня с мека храна, някой, ще ми каже с какво друго мога да хи храня, освен мека храна?



Здравей,към меката храна може да добавиш яйце,кус кус,булгур естествено варени :wink: ,покълнали семена, и тн.Някой слагат сухар,бисквита и тн.Успех желая. :wink:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот STOCKY » Съб Май 05, 2012 11:06 am

Здравейте, за сега работата върви на добре, излюпиха се и трите малки, но забелязах, че мъжкия нито храни женската, нито малките... даже гони женската от хранилката, как я е оплодил незнам :lol: . Бихте ли ми дали съвет, какво да го правя..
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Развъден сезон 2012

Мнениеот maratoneca81 » Съб Май 05, 2012 11:44 am

STOCKY написа:Здравейте, за сега работата върви на добре, излюпиха се и трите малки, но забелязах, че мъжкия нито храни женската, нито малките... даже гони женската от хранилката, как я е оплодил незнам :lol: . Бихте ли ми дали съвет, какво да го правя..

Раздели ги с преграда така хем ще се виждат хем женската спокоино ще си изхрани малките
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта