Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Относно яйцата

Модератори: sandan, христо абаджиев

Относно яйцата

Мнениеот Drum & Bass » Нед Мар 11, 2012 10:41 pm

Здравейте,
Имам едно питане?Фатално ли ще се окаже за яйчицата,ако женската през деня лежи от време на време за по 10 минути с доста дълги паузи от по 40 минути,че и повече,но въпреки това през ноща си спи върху тях.Само да вметна,че яйцата са на трети ден след залагането им под нея?Нека по опитните да кажат,чакам мнения за да знам какво да правя?!

Благодаря Ви предварително! :(
Drum & Bass
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 10:36 pm

Re: Относно яйцата

Мнениеот Drum & Bass » Нед Мар 11, 2012 10:43 pm

Забрих да напиша,че първите два дни си ги лежеше непрекъснато с къси паузи за ядене,а от днес само яде!
Drum & Bass
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 10:36 pm

Re: Относно яйцата

Мнениеот nikki_76 » Нед Мар 11, 2012 11:00 pm

Здравей колега.Погледни в гнездото на дъното под материала от който е направено дали няма кокошинки,това може да е една от причините женската да стане от гнездото.Друго може просто да е истощена и да има нужда от храна,виж мъжкият дали я храни докато тя мъти (предполагам има такъв при нея),това са част от причините които може да я накарат да стане но коя е правилната потърси.Желая ти успех и дано не са кокошинки че това е страшна гат. :wink:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Относно яйцата

Мнениеот КИРО » Нед Мар 11, 2012 11:22 pm

Абе хора,поне пишете от къде сте,че много въпросителни да отпаднат.
Сега - това с кокошинките си е наистина голяма напаст.
Ама ако говорим за кокоши яйца - колегата не спомена за какви пита.
Другото,в моя край няма как още да легнат кокошките,че макс температурата тука е 8*
И няма как кокошинки да има в този период.

Иначе за кокошинките - има ли дървени неща,зимата там се крият,
и като им дойде времето нападат яко.И най-лютата зима не ги мори.
Има си и за тях лек - напролет се къпят кокошките,после с препарата се мият
помещенията.
А селския начин е - като се покаже бъзака,хвърлете в курника една добра връзка бъзак.
КИРО
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 8:57 pm
Местоположение: до Варна

Re: Относно яйцата

Мнениеот Paulina » Пон Мар 12, 2012 12:46 pm

КИРО написа:Абе хора,поне пишете от къде сте,че много въпросителни да отпаднат.
Сега - това с кокошинките си е наистина голяма напаст.
Ама ако говорим за кокоши яйца - колегата не спомена за какви пита.
Другото,в моя край няма как още да легнат кокошките,че макс температурата тука е 8*
И няма как кокошинки да има в този период.

Иначе за кокошинките - има ли дървени неща,зимата там се крият,
и като им дойде времето нападат яко.И най-лютата зима не ги мори.
Има си и за тях лек - напролет се къпят кокошките,после с препарата се мият
помещенията.
А селския начин е - като се покаже бъзака,хвърлете в курника една добра връзка бъзак.

Нещо грешиш Киро - кокошките "лягат" и в най-студеното време ! Суматранката ми реши да мъти при -15 , а при кеманките първото разквацване е края на декември , началото на януари ! Кокошинки има винаги , защото тялото на кокошките е топло и успее ли някоя и друга да се загнездят там спасението се вижда през крив макарон , друг е въпросът , че под дървении и разни подобни могат да се загнездят цели рояци . Лошото е , че има различни видове паразити по кокошките и не всички се унищожават еднакво лесно !

Каквито и да са яйцата ( канарски , кокоши ...) мисля , че те са замътени щом птицата спи върху тях , но паузи по 40 минути и повече не "говорят" никак добре за зародиша !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Относно яйцата

Мнениеот nightingale » Пон Мар 12, 2012 2:16 pm

Paulina написа: Кокошинки има винаги , защото тялото на кокошките е топло и успее ли някоя и друга да се загнездят там спасението се вижда през крив макарон

Кокошинките нападат тялото на госоприемника си единствено за да се нахранят.
Това става през ноща поради една много проста причина -обектът не се движи.
След като се нахранят те напускат птицата.
През останалото време се крият в близост до местата където пернатите обитават ,като се ориентирват отлично по излъчваната телесна температура..
Дори снасянето на яйцата и излюпването на ларвите им става извън гостоприемника.
Една от ''силните страни'' на този паразит е ,че издържа дълго време без храна и като отчетем факта че е студенокръвен организъм ,трябва да се знае ,че ниските температури допълнително могат да удължат този период. Но в никакъв случай не се заблуждавайте че кокошинките са активни зимно време.
Не знам на кого макарона е крив ,но твоят определено е даже без дупка.
:wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Относно яйцата

Мнениеот Paulina » Пон Мар 12, 2012 3:07 pm

nightingale написа:Кокошинките нападат тялото на госоприемника си единствено за да се нахранят.
Това става през ноща поради една много проста причина -обектът не се движи.
След като се нахранят те напускат птицата.
През останалото време се крият в близост до местата където пернатите обитават ,като се ориентирват отлично по излъчваната телесна температура..
Дори снасянето на яйцата и излюпването на ларвите им става извън гостоприемника.
Една от ''силните страни'' на този паразит е ,че издържа дълго време без храна и като отчетем факта че е студенокръвен организъм ,трябва да се знае ,че ниските температури допълнително могат да удължат този период. Но в никакъв случай не се заблуждавайте че кокошинките са активни зимно време.
Не знам на кого макарона е крив ,но твоят определено е даже без дупка.
:wink:

О , тогава ще ни обясниш и другите паразити , дето така си щъкат по птиците , разрушават структурата на перата , снасят яйцата си в основата на перото , пък и останалите ....дето не им знам името на български и ги слагам под един общ знаменател с кокошинките .... :think: та така , развий малко темичка за това , че и ние да прочетем нещо ефективно .....!

И още нещо , към темата - птицата спи върху яйцата си , какви ли кокошинки ще я нападат нощно време и това няма да и пречи да стои спокойно в гнездото ...... :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Относно яйцата

Мнениеот nightingale » Пон Мар 12, 2012 4:07 pm

Paulina написа:О , тогава ще ни обясниш и другите паразити , дето така си щъкат по птиците , разрушават структурата на перата , снасят яйцата си в основата на перото , пък и останалите ....дето не им знам името на български и ги слагам под един общ знаменател с кокошинките .... :think: та така , развий малко темичка за това , че и ние да прочетем нещо ефективно .....!

Ааааа ... извинявам се.
Не мисля да ти обеснявам каквото и да било.
Просто те завърнах защото пишеш абсолютни дивотии.
И понеже ти си човек ,който трудно осъзнава невежеството си и забележките към него... взема ,че изобрети ето това оправдание
дето не им знам името на български и ги слагам под един общ знаменател с кокошинките


Карай си работата и ограмотявай хората.. а пък аз само ще ти се наслаждавам :wink: :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Относно яйцата

Мнениеот miroki » Пон Мар 12, 2012 10:21 pm

Щом се говори за женска и мъжка си мисля, че не става въпрос за кокошка, или петел.
(при кокошка ако много хойка една касетка отгоре решава проблемът)
Но в случаят мисля не мога да помогна, както и двамата, които се включиха преди мене си мериха ... кокошинките.
Освен бачо Киро.
Идеята е помощта.
Нека него забравяме.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Относно яйцата

Мнениеот nightingale » Пон Мар 12, 2012 11:14 pm

Tи пък от къде си сигурен, че нито един от двамата дето си ги мерят не може да помогне ?
Пауза от 40 минути може да е фатална, но може и да не е .
Всичко зависи от околната температура и от това в кой период от своето развитие се намира ембрионът.
Когато се заговори за такъв проблем трябва да се имат в пред вид условията на отглеждане, състоянието на птицата и други косвени и преки фактори оказващи влияние на истинктът на мътачката, без значение каква е тя.
Щом автора не е уважил хората към, които задава въпросът си, как хората пък могат да му отговорят адекватно.
Идеата наистина е в помоща , но както в случая с твърдението на паулина относно кокошинките , така и в твоят случай с помощната касетка е толкова помощ ,колкото когато подаваш ръка на слепец.
:evil:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Относно яйцата

Мнениеот Paulina » Вто Мар 13, 2012 3:44 am

miroki написа:Щом се говори за женска и мъжка си мисля, че не става въпрос за кокошка, или петел.
(при кокошка ако много хойка една касетка отгоре решава проблемът)
Но в случаят мисля не мога да помогна, както и двамата, които се включиха преди мене си мериха ... кокошинките.
Освен бачо Киро.
Идеята е помощта.
Нека него забравяме.

То хубаво и твоята помощ де , но във въпроса на питащият въобще не става ясно за каква птица пита , пък и никъде не пише нещо за мъжка птица - тя беше "вмъкната" от друг , дето също реши да помогне със съвет .....
тихомир пък отказа да развие темичка за кокошинки , кърлежи и пухоперояди ( защо ли не се учудвам ) и какво остана ? ами факта , че само кокошката знае защо не ѝ се лежи на яйцата ...
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Относно яйцата

Мнениеот КИРО » Вто Мар 13, 2012 8:26 am

Аз си пиша каквото ми е минало през главата.
За кокошинките,отивам при ветеринара,и он ми дава един бял прах,
разреждам го в една кофа 10л вода.Сутринта преди да пусна кокошките навън,
всяка една поотделно я потапям в кофата,като я хващам за крилата.
Така че,да се намокри под крилата и около краката.
Абе цяло къпане си е де.
После каквото е останало от разтвора,го прецеждам в лозарската машина,
и обилно пръскам вътре в курника,затварям го до вечерта.
Това поне през година си го правя - като усетя гадинките де.

Квачката има ли кокошинки,прекъсва с люпенето.
Не и дават мира тези гадинки.
КИРО
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 8:57 pm
Местоположение: до Варна


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта