Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Подготовка на птиците за размножаване

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот Dr. Velev » Чет Яну 15, 2009 11:35 pm

Напълно си прав . Ще споделя /дано не ме накажат/ че чернодробните заболявания при моите пациенти котки и кучета са с 40 % по високи при тези животни които се хранят с консерви . Прави ли си някй труда да поверява нивото на нитратите в консервите за животни .
По тези причини зададох въпроса на колегата дали знае рецепта за кус-кус за съжалени моите баби са покойници и няма кого да питам.
Аз бих си направил труда да си направя домашен кус кус с яца и други истински добавки , защото за да имаш хубави и здрави канарчета трябва да ги гледаш. Като спомена козунаци се сетих за нашият колега Стефан Цолов -сега известен рибар пишещ пот ЛЕВАКА , която има цех за сладки в НДК. Тя ни прави истински кузонаци от досот време . Много от колегите ги знаят . Та на въпроса . Тази американка Линд Хоган дава някакви рецепти , но за кус кус няма
Поздрави на всички :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот sandan » Чет Яну 15, 2009 11:49 pm

А дали в този яйчен прах се съдържа лутеин " виновник " за жълтите крила при червените мозайки?

Докторе дали при при удвоения брой на чифтовете ще имаш време да си правиш и домашен кус -кус :shock:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Пет Яну 16, 2009 12:20 am

Май енергията ми е много и трябва да намеря отдушник . Точно там е въпроса и откъде се пръкна толкова интелигентен и защо няма повече като теб.
Е. строгия режим ,кото ще се опитаме да наложим при отглеждането на мозайките , тази година може да бъде компреметиран от най-малки неща . Сега се радвам ,че канарчетат с охота плюскат кус-кус и с него им пробутвам всякакви невкусни магии,ами ако там има каротиноиди от яйцата /макар,че колегата ме успокои/ затова не всеки ден смятам да си правя нещо като кус-кус което да не съдържа каротиноиди .Ще ми оставо по-малковреме да се ядосвам .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот sandan » Пет Яну 16, 2009 12:25 am

Dr. Velev написа:Май енергията ми е много и трябва да намеря отдушник . Точно там е въпроса и откъде се пръкна толкова интелигентен и защо няма повече като теб.
Е. строгия режим ,кото ще се опитаме да наложим при отглеждането на мозайките , тази година може да бъде компреметиран от най-малки неща . Сега се радвам ,че канарчетат с охота плюскат кус-кус и с него им пробутвам всякакви невкусни магии,ами ако там има каротиноиди от яйцата /макар,че колегата ме успокои/ затова не всеки ден смятам да си правя нещо като кус-кус което да не съдържа каротиноиди .Ще ми оставо по-малковреме да се ядосвам .

Строгия режим ще наложи и спирането на спирулината .И в нея имало жълто . От това най - щасливи ще бъдат канарите ,те и без това хич не я обичат тази спирулина. Измъчихме ги с нея. :D :D :D
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Пет Яну 16, 2009 12:42 am

И моите ,таман посвикнаха ще им спирам горчилката миризлива ,само на мозайките , в нея има много каротиноиди . Не мога да си намеря зарядното на канарджийския телефон и засега по- добре защото ми надуха главата орфийчетата . Съжалявам , че въобще се намесих , но от това има и щастливи хора .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот topazo » Пет Яну 16, 2009 12:50 am

Zdraveite nese pritesnivaite ot cus cusa ot nego nepojaltiavat perata,polzvam go pove4e ot osem godini .Problemite pri mozaikite sa ot rapitsata sadarja beta karotin.

Админ: Моля, използвайте кирилица.
Ако нямате инсталирана на компютъра си, можете да ползвате тази на форума. Бутонът за смяна на регистрите се намира точно под прозореца за писане на мнение.
KOITO SE BORI MOJE DA ZAGUBI NO KOITO NESE BORI BE4E E ZAGUBIL
topazo
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 12:38 am
Местоположение: ИСПАНИЯ

Мнениеот Dr. Velev » Пет Яну 16, 2009 1:05 am

Много благодаря , спестихте ми много работа , ще черпа . Ти дане си моят стар приятел от Стара Загора ?
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nightingale » Пет Яну 16, 2009 1:41 am

Май доста има да уча за цветните канари.Не знаех че ги храните и с водорасли. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Пет Яну 16, 2009 1:51 am

nightingale написа:Май доста има да уча за цветните канари.Не знаех че ги храните и с водорасли. :D

Когато човек напредне с хобито и започва да се вманиачава на тема задоволеност на птиците.Като ходим в чужбина се връщаме с една торба" новости " и глезотии за птиците.Мен ме зарази Велев с тези глезотии.Преди година си донесохме спирулината от Белгия и една добавка за водата която май си е чист ябълков оцет :D .Но птиците като видят тая спирулина и не искат да докоснат храната.

А най-лошо е като звънна на doktora (Х .Христов )да го шашна с някоя новост и той ми отговори -ти не го ли знаеш това, аз това го ползвам от години :evil:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Пет Яну 16, 2009 2:04 am

Не знам дали знаеш,но спирулина се внася от няколко години и в България за целите на акваристиката.Не казвам ,че може да е по-евтина но все пак е ''под ръка''. Не знаех,наистина че може да се използва и при птиците. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Пет Яну 16, 2009 2:09 am

nightingale написа:Не знам дали знаеш,но спирулина се внася от няколко години и в България за целите на акваристиката.Не казвам ,че може да е по-евтина но все пак е ''под ръка''. Не знаех,наистина че може да се използва и при птиците. :D

Оставаше и да не знам :D
Продавам я в магазина :wink:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Пет Яну 16, 2009 2:12 am

:D :D Вярно забравих. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта