Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с снасяне.

Модератори: sandan, христо абаджиев

Проблем с снасяне.

Мнениеот todor471 » Пон Май 21, 2012 10:43 am

Здравейте,нов съм в форума.Имам следния проблем ,имам чифт канари които снесоха три яйца,от тях се излюпиха две пиленца които вече са на 22 дена. Преди няколко дена забелязах че женската си подготвя да прави гнездо в една паничка в която съм сложил пясък,махнах паничката и закачих друг люпилник от другата страна на кафеза като мислих че малките и пречат да влиза в старото гнездо и затова сложих втори.Днес намерих едно яйце снесено на пода на кафеза.Реших да махна малките и сложих яйцето в първото гнездо.Въпроса ми е какво да правя?Моля за вашите мнения.Канарчетата са млади първескини.Благодаря предварително
todor471
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 10:28 am

Re: Проблем с снасяне.

Мнениеот петър » Пон Май 21, 2012 12:17 pm

Постъпил си правилно ,внимавай с малките според мен те трябва да са с бащата за да ги храни,но трябва и да го пускаш при женската да оплоди яйцата от следващото люпило.Най-вероятно следващите яйца тя ще ги снесе в гнездото и ще легне там,но не прави никакви размествания.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Проблем с снасяне.

Мнениеот todor471 » Пон Май 21, 2012 1:07 pm

Кога да върна бащата при женската,как да разбера че малките могат и без родители?
todor471
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 10:28 am

Re: Проблем с снасяне.

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Май 21, 2012 3:29 pm

Малките вече не се ли опитват сами да се хранят?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Проблем с снасяне.

Мнениеот pi4on » Съб Май 26, 2012 7:54 am

Ако женската е в съседна клетка е най добре-ако искаш още малки в смисъл продължаваш с развъдния период пускай мъжкият при женската докато си,,прави ,,второто гнездо от време на време като видиш че е настървен с пеенето.Аз махам бащата след 30 ден независимо че малките се опитват да се хранят.По принцип яйцата са оплодени ,ако условията и птиците са в норма-т.е. възтановени,добре хранени,и да не са болни или възрастни повечко.Например една инфекция може да бъде причина да няма дори яйца поне при мен така се случи,или да стане да не са оплодени .Ми тва е...
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron