Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


заседнало яйце

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот pi4on » Пон Яну 10, 2011 7:48 pm

здравейте,доколкото разбрах от написаното по горе това вадене с помощ е рисковано за птицата-например ако го прави някой неопитен като мен.Искам да питам ако само се намаже с мазнинка отзад горе-долу за колко време може да снесе?Имам женска която от 2 дена е малко по кротка от обикновеното ,но яде ,храни я мъжкият гнездо направиха ,но не снася.Отначало лежеше в гнездото но от 2 дена не влиза и даже постоянно седи издута отдолу и в гушката.Няма запек .
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот петър » Пон Яну 10, 2011 10:30 pm

По принцип ако само намажеш клоаката с мазнина няма да постигнеш нищо,защото стопа за яйцето обикновено е по-горе.Много е важно да се знае,че това -женската да не може да снесе се случва много рядко.За да не се случва е необходимо да не прекаляваме с калциеви препарати при подготовката на птиците и птиците да снасят когато околната температура е висока-поне 20 градуса.Много важна е точната диагноза-ако имаме заседнало яйце то се опипва в яйцепровода,подуто коремче не означава заседнало яйце.Птицата със заседнало яйце се мъчи със снасянето-обикновено сутрин около час в гнездото,а после излиза извън него.Ако яйцето не се снесе до вечерта птицата ще е мъртва-така,че подуто коремче 2-3 дни не означава заседнало яйце.Ако все пак това се случи най-добре е да загреем в една капачка олио до около 40градуса и с капкомер от старите да го вкараме през клоаката на птицата-количество около 0.5мл.Лек масаж отгоре надолу също може да помогне,това,което се вижда на клипчето е много смело и драстично.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: заседнало яйце

Мнениеот rusen pd » Пет Мар 09, 2012 10:36 am

това на клипа е много опасно със сигурност тая птичка няма дя е добре после не правете така аз на гълъби със такъв проблем съм взимал инсулинова стринцовка от старите дето са тънки или капкомер и съм вкарвал топло олио във дупето ама това е много драстично на тая малка тпичка леле ще стане както каза колегата излезоха чердата господ си я уби ли нещо такова
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Re: заседнало яйце

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Мар 09, 2012 3:28 pm

А да умре след дълги мъки на дъното на клетката по добре ли е?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: заседнало яйце

Мнениеот rusen pd » Нед Мар 18, 2012 3:13 pm

и ти си прав , но мисълта ми е , че трябва да го прави човек дето знае какво прави и как да го направи а не да и счупи яйцето вътре и да умре от сепсис , или да я изцвъка като гнойна пъпка т.е. господ я уби ха ха ха .
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта