Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


заседнало яйце

Модератори: sandan, христо абаджиев

заседнало яйце

Мнениеот хилгеро » Вто Яну 27, 2009 8:35 am

Скоро запо4ва размножителния период и съпътстващите го проблеми.Един от тези проблеми е когато яцето застане на криво или яцето е по-голямо(среща се при млади канарки)и женската не може да го снесе.Когато това се слу4и женското канар4е стои неподвижно на дъното на кафеза.Много 4есто е нужно само да намажем клоаката обилно с олио и канарката ще го снесе сама ,но има слу4аи когато и ние трябва да и помогнем:

Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот nEpOTo_ » Вто Яну 27, 2009 8:56 am

Много хубаво и полезно видео!Браво! :)

Приятен ден! :)
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот lovealf » Вто Фев 10, 2009 9:19 pm

Найстина много полезно,но после как се оправя това което излезе(кожата)?
Изображение
Аватар
lovealf
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 4:09 pm

Мнениеот AleSio » Вто Фев 10, 2009 10:39 pm

както казва моята баба без плюнка работа не се върши.и аз го практикувах този метод на моята амадина ,но и излязоха всичките карантии барабар с яйцето .умря ,//....уби я господ
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Neda22 » Сря Фев 18, 2009 9:53 am

Малко късно и аз да се обадя по темата. На моята астрилда същото и се беше случило с третото яйце, лежа ни жива ни умряла, като я хранехме и й давахме яода буквално в устата, но това продължи около 10 часа, снес го сама без наша помощ, мисля че природата си знае най-добре. Може и да е добър този метод, но по-добре да си я оставя самичка :lol: :roll: Успех
Аватар
Neda22
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 10:05 am
Местоположение: Пловдив, Graz(Австрия)

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Фев 18, 2009 10:21 am

Понякога се налага и човешка намеса!Случвало ми се е досега 1-2 пъти да "вадя" аз яйце от канарка,а точно поради причината,че се е запекла и неможе да го снесе сама!А ако го оставя,надува се и умира! :? :(
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот lgdani » Чет Мар 05, 2009 4:37 pm

Моята канарка има подобен проблем, но не съм сигурна каквъв точно. Започнах да захранвам мъжките канари в началото на януари, а женските 4 седмици по-късно. До момента общо 9 седмици, като вече в едното гнездо имам 5 бр. яйца и от днес съм ги сложила канарката да мъти. В другата двойка канари само женският е мой, мъжкото е на познат, който съм предупредила и също е захранвал достатъчно дълго време. При тази двойка, обаче нещата не вървят не се бият и първоначално всичко си беше нормално, но сега женската не иска да снася. Лежи в гнездото вече около пет дни и не е снесла нито едно яйце досега. Миналата година тя ни беше най-плодовитата и не сме имали никакъв проблем, но сега не знам какво й става. Отзад е зачервена и подута, но не е твърда т.е. не напипвам яйце, не че и смея да натисна кой знае колко де. Снощи я намазах с чиста свинска мас и се надявах, че до тази сутрин ще снесе, но уви яйце няма. След като снощи я намазах с маста много пъти си изпразни съдържанието на стомаха и не смея да повторя процедурата, защото ме е страх да не се обезводни. Тя упорито си лежи в гнездото и не мърда от там, а на практика под нея яйца няма. Просто не знам какво да правя. Много, много съм притеснена и ви моля за съвет.
Аватар
lgdani
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:22 pm
Местоположение: гр.София

Мнениеот sandan » Чет Мар 05, 2009 5:30 pm

Остави женската на спокойствие ,когато е готова ще си снесе сама.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот lgdani » Чет Мар 05, 2009 5:56 pm

Много благодаря, sandan. Наистина много ме успокои :) , защото предполагам, че това означава, че всичко е наред и просто трябва малко търпение от моя страна. Бях сигурна, че тя ще снесе първа и може би затова така се уплаших - все пак в другите гнезда вече има по няколко яйца, но още веднъж ти благодаря!
Аватар
lgdani
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:22 pm
Местоположение: гр.София

Мнениеот doctora » Чет Мар 05, 2009 9:48 pm

Какво значи най плодовитата?
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот lgdani » Чет Мар 05, 2009 10:35 pm

doctora написа:Какво значи най плодовитата?
Миналата година за първ път развъждахме канари и нямахме никакъв опит. Канарите не бяха захранени както трябва и въпреки, че имаше много неоплодени яйца тя и двата пъти когато я събирахме с мъжки снесе по 5 яйца. Толкова яйца не снесе нито една от другите две женски. Предполагам, че затова очакванията ми бяха други за тази година - доста дълго ги захранвах и им давам много разнообразна и качествена храна, температурата е постоянна и равномерна, осветлението също не им е малко. Просто не очаквах проблем точно с нея, но ... това имам впредвид като казвам най-плодовита, ако пак нещо не съм обяснила питайте ще пиша.
Аватар
lgdani
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:22 pm
Местоположение: гр.София

Мнениеот sandan » Чет Мар 05, 2009 11:02 pm

lgdani написа:Много благодаря, sandan. Наистина много ме успокои :) , защото предполагам, че това означава, че всичко е наред и просто трябва малко търпение от моя страна. Бях сигурна, че тя ще снесе първа и може би затова така се уплаших - все пак в другите гнезда вече има по няколко яйца, но още веднъж ти благодаря!

Извинявай за краткия отговор ,спешно се наложи да стана от компютъра.
Често женски птици доста се забавят преди да снесат яйцата ,макар че гнездото е готово.В този момент е важно да не се безпокоят птиците и да не се притесняват излишно.
Симптомите при невъзможност за снасяне ги е обяснил хилгеро няколко мнения по-нагоре.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron