Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2013

Модератори: sandan, христо абаджиев

Развъден сезон 2013

Мнениеот kanar4ebs » Съб Яну 26, 2013 12:36 pm

здравейте трябва ми някакви съвети относно храната , витамините и още някои тънкости при подготовката . мерси предварително :wink:
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

Re: подготовка

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 26, 2013 5:29 pm

Емо , аз започвам . Тази година по-късно с по-малко птичи ,но само качествени . Всяка показала симптоми на болест се отстранява . Успех на всички колеги и един съвет от мен НЕ СЕ ПРЕСТАРАВАЙТЕ :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: подготовка

Мнениеот rookie_gyn » Съб Яну 26, 2013 6:14 pm

Ами дайте направо да открием нова тема "Развъден сезон 2013", или тази да я преместим в подходящия раздел. Аз стартирах подготовката на моите на 30.12. и така като гледам до две седмици ще събирам птиците. Засега няма да правя някакви генерални промени в подготовката. Някой да каже нещо ново?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: подготовка

Мнениеот ivi6te » Съб Яну 26, 2013 9:14 pm

Успех на всички и от мен през този сезон,аз съм в началото още. Подкрепям идеята на Жоро относно темата :cool:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот Lora » Нед Фев 03, 2013 9:27 pm

Да се запиша и аз тук. То не, че имам много канари и се занимавам с развъждане, но имаме вече две бебета и искам да се похваля (беше ми мечта). Излюпиха се на 31-ви Януари. Знам, че сега е рано, но вината си е само в мен. Не съм развивала канарите, просто защото не съм ги разделяла- живеят с отворени клетки. Един ден в началото на януари чух, че мъжкия пищи и влязох в стаята. Той имаше кръв на едното крилце, а на пода лежаха 2 негови перца. Женската носеше трето перце и го мушна в едната хранилка, след което легна върху него. Реших да й сложа гнездо преди момчето да е заприличало на бройлер. След това няколко дни тя разнасяше къде ли не конци, памуци и какво ли не... прави гнездо после го разваля... Накрая в основата й поставих две памучни тампончета за почистване на грим и тя изглежда ги одобри, понеже не ги изхвърли, както направи с всичко останало. Добави малко памук колкото да има нещо и от нея сложено вътре и легна. На другия ден имаше вече едно яйце. Не съм махала яйцето, понеже тя въобще не стана. В кратките моменти, когато се къпеше или хапваше успявах да погледна в гнездото (въпреки, че и за храна ставаше рядко, то мъжкия я храни постоянно и сега, докато топли бебетата). Стигнахме до 3 яйца. Благодарение на безценните съвети и помощ на Ники (много ти благодаря), установихме, че и трите са заполодени. За жалост, първото яйце не успя да се излюпи (ембрионална смърт), но другите две се излюпиха едновременно. Майката е много добра (Ники ни подари прекрасна канарка)- храни малките на всеки 10-15 минути и постоянно ги топли, а когато стане да се изкъпе мъжкия веднага отива при малките да ги нахрани и после ляга много внимателно да ги топли, докато мама се изсуши (женската не пропуска и ден без баня, а ако реша да не й слагам ваничката при по-студено време, отива в аквариума при костенурките и се изкъпва там, та вече не решавам такива работи). :D
Мога само да се надявам, че всичко ще е ок с малките, а дали ще имаме още бебета, не знам. Нямам идея какво предстои и кога, какво трябва да направя, но имам един безценен приятел и съветник, който съм сигурна, че няма да ме изостави и балгодарение на всичко, което съм изчела от тук, както и Ники, който продължава да вдига телфона въпреки многобройните ми и не до там умни въпроси.... може да имаме и още няколко мъника. :)

Пожелавам на всички ви успешен сезон и прекрасни птици! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Вто Фев 05, 2013 11:13 am

Браво Лора, само така, смело напред, видя, че стават нещата. Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот nikki_76 » Вто Фев 05, 2013 2:14 pm

Поздравления Лорче,господ награждава добрите хора и аз съм не по малко щастлив от теб че имаш прекрасни мъници и с удоволствие ще помагам винаги когато имате нужда.
При мен подготовката също протича добре и сигурно в края на тази или началото на другата седмица ще събера птиците.
Желая на всички колеги много плодотворна година и да са живи и здрави.Успех. :drinks:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот RENI3 » Вто Фев 05, 2013 7:48 pm

Здравейте. Време е да се включа и аз. Имам един странен въпрос. Започвам подготовката на канарите. Кога се дава АД3Е и за какъв период от време, колко време се почива, защото за първи път ще давам от него. От конопа възможно ли е да затлъстеят пттиците? Освен това миналата година давах на воля нигер, а сега един познат ми каза , че е възможно и да им навреди. Има ли нещо вярно в това.Мерси предварително. Успех на всички през новия сезон ----- само пълни гнезда.
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот rookie_gyn » Вто Фев 05, 2013 8:45 pm

Всяко прекомерно даване на една или друга храна не е добре. При мен съдържанието на нигер в смеската по време на подготвителния и размножителния период е 15 %, на конопа - 4 %. Като цяло птиците ми са по-пълнички, но според мен това не би се отразило на репродуктивните им способности. Всичко е до правилно проведената подготовка.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот rookie_gyn » Вто Фев 05, 2013 8:53 pm

kanae4ebs, птиците се събират когато са готови. Някой хора вече са ги събрали и имат яйца или пиленца, други тепърва ще го правят, а пък трети едва сега започват подготовката им. Подготовката е 42 дни за мъжките птици, 21 за женските. И все пак нещата са комплексни - храна, температура, и не на последно място - осветление. Освен това, не без значение е и здравословното състояние на птиците и правилно проведената профилактика.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Сря Фев 06, 2013 11:19 am

RENI3 написа:Здравейте. Време е да се включа и аз. Имам един странен въпрос. Започвам подготовката на канарите. Кога се дава АД3Е и за какъв период от време, колко време се почива, защото за първи път ще давам от него. От конопа възможно ли е да затлъстеят пттиците? Освен това миналата година давах на воля нигер, а сега един познат ми каза , че е възможно и да им навреди. Има ли нещо вярно в това.Мерси предварително. Успех на всички през новия сезон ----- само пълни гнезда.


Здрасти, да споделя какво съм прочел, имам "Домашна зоология" - тап пише, че AD3E се редува като се дава 2 дни, а на 3-тия се дава сок от лимон и така отново, но не пише продължителност. При други витамини пише, че се дават 5-7-10 дни, след което се почива 10 и отново веднъж, в зависимост от сезона. Но тук във форума има информация за AD3E, виж http://forum.pernati.com/viewtopic.php?t=581
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот RENI3 » Сря Фев 06, 2013 9:51 pm

Здравей Georgiev. Благодаря, че толкова бързо се отзова. Малко не разбрах колко дни да давам АД3Е и колко да почивам,, ама нищо. Защо обаче не писа нищо за нигера и конопа. Аз храня канарите с готова канарена смеска, отделно смятам да предложа мека храна, нигер и коноп за да ги подготвя. Какво ще кажеш? Дай малко съвет.. Твоята схема каква е? Издай малко , щото май всички тук отговарят с недомлъвки...... Поздрави и от мен. :cool:
RENI3
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 4:27 pm

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта