Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2013

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ceci_73 » Пон Юни 10, 2013 4:07 pm

Белите мелези на какви мъжкари ги пускаш. Че имам три четири пилета такива от жълт мъжки :drinks:
ceci_73
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 12:59 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот akademika » Пон Юни 10, 2013 4:45 pm

ceci_73 написа:Белите мелези на какви мъжкари ги пускаш. Че имам три четири пилета такива от жълт мъжки :drinks:

Само на фигурни канари и излизат много добри приплоди :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ivi6te » Пон Юни 10, 2013 6:46 pm

akademika написа:
ceci_73 написа:До akademika. Нямам чист крест.Тази женска е взех от един градски slona67 го знае. А пък той я има от Краси Стойчев и каза че е кръстоска от крест и норвич, поне така е записал. Женската е бяла със черено петно на гърба /самар/. А иначе имам само един мъжки /жълт с келебе/пак от него, от баща крест/ виждал съм го при него/ и шарена орфеева женска. :drinks:

:D и аз имах точно такава женска от краси :D от нея си оставих една женска , чисто бял мелез и миналата година ми даде 9 пилета но аз работя по друга линия с тях :D

Малее вие какво направихте,мелези по крест,по норвич...манджа с грозде!
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ivi6te » Пон Юни 10, 2013 7:33 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Част от пилетата от тази година.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот akademika » Пон Юни 10, 2013 7:57 pm

Колега развъждат се птици които се търсят и лесно се продават :D Какъв е смисъла цяла година да си продавам птичките по обяви и то на безценица по 20/30 лева :D От тази манджа с грозде както се изказа съм продал всичките приплоди без проблем и то на добра цена . Трябваше да скрия 2 женски които си ги бях заделил за мен защото и те щяха да заминат :D Хората които са купували мелези от мен много добре знаят от какво излизат птиците и никога не съм ги заблуждавал че им продавам породисти птици . За всеки влак си има пътници когато човек не може да си позволи да гледа истински норвич или крест който струва над 100 лева си купува някой красив и плодовит мелез за 50 лева :D Явно хората предпочитат белите и жълтите по-едри канарчета и защо човек да не се възползва от това . Все пак ние сме производители и когато извадим повече птици трябва да ги продаваме не виждам нищо лошо в това . :D При мен винаги има такива бъркани птици защото задължително дублирам бордерите и без да искам се получават тези мелези които се продават много добре . :D :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот akademika » Пон Юни 10, 2013 7:57 pm

Колега развъждат се птици които се търсят и лесно се продават :D Какъв е смисъла цяла година да си продавам птичките по обяви и то на безценица по 20/30 лева :D От тази манджа с грозде както се изказа съм продал всичките приплоди без проблем и то на добра цена . Трябваше да скрия 2 женски които си ги бях заделил за мен защото и те щяха да заминат :D Хората които са купували мелези от мен много добре знаят от какво излизат птиците и никога не съм ги заблуждавал че им продавам породисти птици . За всеки влак си има пътници когато човек не може да си позволи да гледа истински норвич или крест който струва над 100 лева си купува някой красив и плодовит мелез за 50 лева :D Явно хората предпочитат белите и жълтите по-едри канарчета и защо човек да не се възползва от това . Все пак ние сме производители и когато извадим повече птици трябва да ги продаваме не виждам нищо лошо в това . :D При мен винаги има такива бъркани птици защото задължително дублирам бордерите и без да искам се получават тези мелези които се продават много добре . :D :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Пон Юни 10, 2013 8:39 pm

Важното е да търсим, каквото и да е било, а дали.., или надали , това е коренно друга тема :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ivi6te » Вто Юни 11, 2013 12:00 am

akademika написа:Колега развъждат се птици които се търсят и лесно се продават :D Какъв е смисъла цяла година да си продавам птичките по обяви и то на безценица по 20/30 лева :D От тази манджа с грозде както се изказа съм продал всичките приплоди без проблем и то на добра цена . Трябваше да скрия 2 женски които си ги бях заделил за мен защото и те щяха да заминат :D Хората които са купували мелези от мен много добре знаят от какво излизат птиците и никога не съм ги заблуждавал че им продавам породисти птици . За всеки влак си има пътници когато човек не може да си позволи да гледа истински норвич или крест който струва над 100 лева си купува някой красив и плодовит мелез за 50 лева :D Явно хората предпочитат белите и жълтите по-едри канарчета и защо човек да не се възползва от това . Все пак ние сме производители и когато извадим повече птици трябва да ги продаваме не виждам нищо лошо в това . :D При мен винаги има такива бъркани птици защото задължително дублирам бордерите и без да искам се получават тези мелези които се продават много добре . :D :drinks:

Не се познаваме с теб,ама ако обичаш не ми реди мебелите аз къде да си продавам птиците и по колко.Ако искам може и да ги подарявам моя си работа.А относно това,че тая порода нова дето си измислил вървяла много и много пари се давали за текива птици..."Докато има балъци ще има и тарикати".Няма лошо да се гледаът каквито и да било птички,вайно е хобито.Но от човек дето тук минава за разбирач е малко смешно и тъпо да коментира,че "извадил много хубави мелези"- полу-норвич,една четварт крест или незнам си там още какви.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот akademika » Вто Юни 11, 2013 8:07 am

Колега станала е грешка аз не съм визирал вас че си продавате птиците по обяви за 20/30 лева и никога не съм продавал мелезите си за "нова порода" . Просто човек когато използва мелези за да подлага по-расовите си птици в края на сезона освен породистите канари ти остава и някой друг мелез . Та след като има търсене за такива птици и хората много ги харесват и са готови да ги платят на добра цена да не съм луд да се дърпам или да ги подарявам . :cool: После нито аз съм тарикат нито хората които са купили тези мелези са балъци . В събота се видях с двама от "балъците " и хората се радваха на малките които са извадили от така наречената от вас манджа с грозде . За да поправим недоразумението не искам да оставате с впечатление че тука се говори за "измислена порода" никога не съм казвал че тези птици са еди каква си порода . Става въпрос за по -едри бели и жълти птици които хората ги взимат за да оправят размера на техните птички или просто защото им харесват :cool: Свят голя хора разни ако всички хора гледаха само червени или само къдрави други канари нямаше да има а нашето хоби е известно с многото породи :D
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ivi6te » Вто Юни 11, 2013 2:11 pm

akademika написа:Колега станала е грешка аз не съм визирал вас че си продавате птиците по обяви за 20/30 лева и никога не съм продавал мелезите си за "нова порода" . Просто човек когато използва мелези за да подлага по-расовите си птици в края на сезона освен породистите канари ти остава и някой друг мелез . Та след като има търсене за такива птици и хората много ги харесват и са готови да ги платят на добра цена да не съм луд да се дърпам или да ги подарявам . :cool: После нито аз съм тарикат нито хората които са купили тези мелези са балъци . В събота се видях с двама от "балъците " и хората се радваха на малките които са извадили от така наречената от вас манджа с грозде . За да поправим недоразумението не искам да оставате с впечатление че тука се говори за "измислена порода" никога не съм казвал че тези птици са еди каква си порода . Става въпрос за по -едри бели и жълти птици които хората ги взимат за да оправят размера на техните птички или просто защото им харесват :cool: Свят голя хора разни ако всички хора гледаха само червени или само къдрави други канари нямаше да има а нашето хоби е известно с многото породи :D

Така вече съм съгласен,не сме се разбрали първоначално явно :cool: .Успех на всички независимо кой какви птици гледа и харесва,важното е да се увеличават хората занимаващи се с това хоби.Радвам се,че се уточнихме :drinks: Още веднъж успех!
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот akademika » Вто Юни 11, 2013 3:22 pm

ivi6te написа:
akademika написа:Колега станала е грешка аз не съм визирал вас че си продавате птиците по обяви за 20/30 лева и никога не съм продавал мелезите си за "нова порода" . Просто човек когато използва мелези за да подлага по-расовите си птици в края на сезона освен породистите канари ти остава и някой друг мелез . Та след като има търсене за такива птици и хората много ги харесват и са готови да ги платят на добра цена да не съм луд да се дърпам или да ги подарявам . :cool: После нито аз съм тарикат нито хората които са купили тези мелези са балъци . В събота се видях с двама от "балъците " и хората се радваха на малките които са извадили от така наречената от вас манджа с грозде . За да поправим недоразумението не искам да оставате с впечатление че тука се говори за "измислена порода" никога не съм казвал че тези птици са еди каква си порода . Става въпрос за по -едри бели и жълти птици които хората ги взимат за да оправят размера на техните птички или просто защото им харесват :cool: Свят голя хора разни ако всички хора гледаха само червени или само къдрави други канари нямаше да има а нашето хоби е известно с многото породи :D

Така вече съм съгласен,не сме се разбрали първоначално явно :cool: .Успех на всички независимо кой какви птици гледа и харесва,важното е да се увеличават хората занимаващи се с това хоби.Радвам се,че се уточнихме :drinks: Още веднъж успех!

:drinks: и аз се радвам че си изяснихме недоразумението :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ceci_73 » Вто Юни 11, 2013 4:53 pm

:| колеги така трябва да бъде :drinks:
ceci_73
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 12:59 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта