Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2013

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот rookie_gyn » Пон Фев 11, 2013 11:08 pm

Колега georgiev, не е точно така с мелатонина, ама нищо. Важното е, че си го насочил към статията на д-р Велев.
Ако ще използваш изкуствена светлина, остави лампата /осветителното тяло/ да свети през целия ден. В противен случай палейки я само сутрин и само вечер за известно време, интензитета на светлината ти ще се променя, което е не по-малко важно от дължината на светлинния ден. Т.е. ако ще използваш изкуствено осветление, по-добре е помещението в което се отглеждат птиците да е една идея ограничено откъм естествено осветление.
Може и без изкуствена светлина, но трябва да изчакаш дължината на светлата част от денонощието да стигне поне 12,30 -13,00 часа, което моментално ще отложи във времето събирането на птиците. И не забравяй дежурното осветление.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Вто Фев 12, 2013 9:01 am

rookie_gyn, добро утро, като дойда в Царево на море ще обсъдим светлината на по чаша бира. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот kanar4ebs » Вто Фев 12, 2013 12:51 pm

продължителноста на деня тези дни е около 10:30 , изгрева е 07:10 а залеза 17:40. а става ли да направя така :утре да пусна "лампата" в 06:00 да я изкл. в 17:00 другата седмица от 05:30 до 17:00 и да държа така тай като и деня се удължава и така до 7,8 март ще може ли да събера двойките :?:
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Вто Фев 12, 2013 1:54 pm

kanar4ebs написа:продължителноста на деня тези дни е около 10:30 , изгрева е 07:10 а залеза 17:40. а става ли да направя така :утре да пусна "лампата" в 06:00 да я изкл. в 17:00 другата седмица от 05:30 до 17:00 и да държа така тай като и деня се удължава и така до 7,8 март ще може ли да събера двойките :?:


Здрасти, може, важното е до момента на събиране на птиците са имаш около 14 часа ден и след като ги събереш да продължиш да поддържаш тези 14 часа. А Роки ти говореше и за дежурно осветление, което означава и през ноща да имаш слабо осветление, та при евентуално излязла женска от гнездото, да може да си го намери и да продължи с мътенето или топленето на пилетата. Тъй като аз ги гледам мойте в домашни условия, нямам дежурно, но той ги отглежда по професионално и си го е направил така, в което има логика. Постарай се да се доближиш до това което е написано и се коментира от останалите, да си последователен в действията си и ще имаш успех. Питай смело и не се притеснявай, никой не се е родил научен. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот Dr. Velev » Вто Фев 12, 2013 5:59 pm

Колеги 45 дни са нужни за половото съзряване на мъжкия канар . Той маже да скача и по рано женската , но яйцата да са незаплодени . Има един период в който спермазоидите трябва да узряват в надсеменика . Този процес се нарича капацитация .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Вто Фев 12, 2013 11:50 pm

Д-р Велев, аз лично Ви благодаря за всички мнения. Едно време щях да уча за ветеринарен лекар, но станах машинен инжинер. И все пак у мен е останало част от желанието ми и се стремя да си обогатявам общата култура и в тази област. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот kanar4ebs » Сря Фев 13, 2013 12:48 am

georgiev написа:
kanar4ebs написа:продължителноста на деня тези дни е около 10:30 , изгрева е 07:10 а залеза 17:40. а става ли да направя така :утре да пусна "лампата" в 06:00 да я изкл. в 17:00 другата седмица от 05:30 до 17:00 и да държа така тай като и деня се удължава и така до 7,8 март ще може ли да събера двойките :?:


Здрасти, може, важното е до момента на събиране на птиците са имаш около 14 часа ден и след като ги събереш да продължиш да поддържаш тези 14 часа. А Роки ти говореше и за дежурно осветление, което означава и през ноща да имаш слабо осветление, та при евентуално излязла женска от гнездото, да може да си го намери и да продължи с мътенето или топленето на пилетата. Тъй като аз ги гледам мойте в домашни условия, нямам дежурно, но той ги отглежда по професионално и си го е направил така, в което има логика. Постарай се да се доближиш до това което е написано и се коментира от останалите, да си последователен в действията си и ще имаш успех. Питай смело и не се притеснявай, никой не се е родил научен. Поздрави.

чудесен одговор мо мн :|
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот kanar4ebs » Сря Фев 13, 2013 12:50 am

kanar4ebs написа:
georgiev написа:
kanar4ebs написа:продължителноста на деня тези дни е около 10:30 , изгрева е 07:10 а залеза 17:40. а става ли да направя така :утре да пусна "лампата" в 06:00 да я изкл. в 17:00 другата седмица от 05:30 до 17:00 и да държа така тай като и деня се удължава и така до 7,8 март ще може ли да събера двойките :?:


Здрасти, може, важното е до момента на събиране на птиците са имаш около 14 часа ден и след като ги събереш да продължиш да поддържаш тези 14 часа. А Роки ти говореше и за дежурно осветление, което означава и през ноща да имаш слабо осветление, та при евентуално излязла женска от гнездото, да може да си го намери и да продължи с мътенето или топленето на пилетата. Тъй като аз ги гледам мойте в домашни условия, нямам дежурно, но той ги отглежда по професионално и си го е направил така, в което има логика. Постарай се да се доближиш до това което е написано и се коментира от останалите, да си последователен в действията си и ще имаш успех. Питай смело и не се притеснявай, никой не се е родил научен. Поздрави.

чудесен одговор мс мн :|
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 13, 2013 12:57 am

Ветеринарната медицина няма нищо общо с познанията ми . Всеки който иска да знае може да се научи . Маят случай е по-друг . Тук хобито с познанието се покрива и работата ми като изследовател, работил дълги години в БАН е съчетаване на полезното с приятното . Лошото е че тук хората са много неграмотни .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Сря Фев 13, 2013 11:17 am

Д-р Велев, изцяло поддържам мнението Ви, но това е огледало на действителността. Твърдя, че много се изпростя и това продължава, но както казахте, който иска ще намери начин да се ограмоти, сега поне информация има в изобилие. Но да не разсейваме съфорумците ни. Желая на всички успехи. Поздрави.
П.П. За мен ще е удоволствие да се запозная с Вас.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот kanar4ebs » Съб Фев 16, 2013 9:29 pm

здравейте пак. искам да ви кажа до къде стигнах с канарите : от една седмица вече одължавам светлината и вече е около 13 4аса на ден от преди два дена почнах да давам на мъжките витамините за разгонване а от вчера повиших темп. в помещението от 16 градуса до 20-21 (ще мога ли до 10 -11 март да събера двойките )ако може да дадете някои др. съвет :think:

как се справям за сега :?: :?: :?:
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот kanar4ebs » Пон Фев 18, 2013 10:41 pm

може ли някои да качи снимки на развита и не развита канарка и на развит и не развит мъжки канар :?:
аз си имам представа но се пак :think:
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта