Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2013

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Пет Юни 14, 2013 12:06 pm

От второто люпило- 3 здравички пиленца от 5 яйца :D . Още едно пиленце се излюпи от 5-тото яйце с 1 ден закъснение, но беше смачкано. Да споделя от моя скромен 1-годишен опит, че имах оплодено яйце при отделен повече от 60 часа мъжки/ на 2-то яйце отделих мъжкия с малките от предното люпило, а фактически от 5- тото яйце се излюпи пиленце/.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот akademika » Пет Юни 14, 2013 3:45 pm

hiena1 написа:От второто люпило- 3 здравички пиленца от 5 яйца :D . Още едно пиленце се излюпи от 5-тото яйце с 1 ден закъснение, но беше смачкано. Да споделя от моя скромен 1-годишен опит, че имах оплодено яйце при отделен повече от 60 часа мъжки/ на 2-то яйце отделих мъжкия с малките от предното люпило, а фактически от 5- тото яйце се излюпи пиленце/.

:D Колега не си открил топлата вода :D когато пускам 1 мъжки на 2/3 женски отделям мъжкия още на първото яйце и женската снася другите 3/4 яйца без мъжки и всички яйца са пълни . :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Пет Юни 14, 2013 6:17 pm

Сигурен съм, че по-напредналите с развъждането и отглеждането знаят за това, просто го споделям с останалите. Малките ми бяха на 18 дни, когато женската започна да снася следващите яйца направо върху тях в гнездото, затова и ги отделих заедно с бащата..
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Пон Юли 15, 2013 11:51 pm

Изпуснах от клетката едно мъжкарче точно на 1 месец, след известно гонене по терасите го изгубих и направо го отписах..След 24 часа обаче се е върнало на терасата, жена ми го е хванала, направо е било прегладняло като циганче :D Мисля си, че в града е нямало никакъв шанс да си намери вода, храна и въобще да оцелее, имайки предвид, че е самостоятелно само от няколко дни.Даже и да е по-голямо, мислите ли, че едно канарче може да се адаптира към условията навън и да заживее като врабче например :think:
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Сря Юли 17, 2013 5:29 pm

В случая е повече от подходяща латинската сентенция - "Causa perduta" :!:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Сря Юли 17, 2013 10:48 pm

В случая, може да се напише едно голямо Браво, според официалното
изискване, което, може би, следва добрия тон на Форума :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот ivi6te » Пон Авг 05, 2013 9:10 pm

Здравейте,как премина този развъден сезон при вас колеги.При мен птиците вече сменят пера като цяло съм доволен на половина от постигнатото.Имам 44 млади пилета- 20 червени липохромни,16 черен-червен(бакърени) и 8 опала.Първото люпило беше много зле пр мен супер висока ембрионална смъртност,третирах птиците с антибиотици оправиха се ,но на второ люпило снесоха по 2-3 яйца .Опалите се представиха много зле тази година за мое съжаление,тъй като са ми любима порода.Първо от 6 женски който си бях оставил 3 умряха,а друга женска която миналата година извади 6 пилета за сезона тази година нито едно но...така е тази работа,догодина повече.От бакърените питици който съм извадил съм доволен имам добри с много по-черни крака от минлата година,че в този показател изоставх,но вкарах птици за кръв и сега нещата са подобрени.Успех на всички любиели на хобито и ще се видим на изложбите :cool: :drinks:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот emil grozdev » Пон Авг 05, 2013 11:22 pm

Здравейте и от мен , колеги ,реших и аз да се включа в тази интересна тема . Като за начало ,ще започна с това ,че отглеждам и развъждам канарчета от ,,далечната 1989,, година , тогава информация черпех от по стари колеги канаровъди и от една книга на един наш велик човек ,Никола Грудев се казва . Канарчетата отглеждах и размножавах при естесвени условия ,в стая с южно изложение . Сам съм си подготял ,,меката храна,, по рецепти от книгата и всичко това съм го правел до 2007 година , когато трябваше да се преместя в ново жилище.От тогава до ден днешен нещата не вървят . А преди това гнездата се ,,пукаха по шевовете ,, .И всичко това без разни препарати за разгонване ,скъпи медикаменти ,меки храни от чужди фирми. Не казвам ,че преди това не е имало тежки моменти , но като сега никога не е било . И защо ли , ще попитате вие уважаеми колеги ,ами според мен причините са много и тук искам да дам думата на специалистите .Аз като един обикновен любител ,ще кажа , че някои хора комерсиализираха и с това направиха на пух и прах това чудесно хоби .Много колеги се хвалят с кръстоските на канарите си с други породи . Да така найстина са създадени нови породи, но за сметка на това се унищожават старите в сегашно време.Надявам се да бъда разбран правилно ,предварително се извинявам ,ако съм обидил някого ,но това е положението.Очаквам с нетърпение вашите коментари и се надявам да се включите активно с ваши мнения.
Аватар
emil grozdev
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 7:25 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот r_rusev » Нед Сеп 15, 2013 8:27 am

emil grozdev написа:Здравейте и от мен , колеги ,реших и аз да се включа в тази интересна тема . Като за начало ,ще започна с това ,че отглеждам и развъждам канарчета от ,,далечната 1989,, година , тогава информация черпех от по стари колеги канаровъди и от една книга на един наш велик човек ,Никола Грудев се казва . Канарчетата отглеждах и размножавах при естесвени условия ,в стая с южно изложение . Сам съм си подготял ,,меката храна,, по рецепти от книгата и всичко това съм го правел до 2007 година , когато трябваше да се преместя в ново жилище.От тогава до ден днешен нещата не вървят . А преди това гнездата се ,,пукаха по шевовете ,, .И всичко това без разни препарати за разгонване ,скъпи медикаменти ,меки храни от чужди фирми. Не казвам ,че преди това не е имало тежки моменти , но като сега никога не е било . И защо ли , ще попитате вие уважаеми колеги ,ами според мен причините са много и тук искам да дам думата на специалистите .Аз като един обикновен любител ,ще кажа , че някои хора комерсиализираха и с това направиха на пух и прах това чудесно хоби .Много колеги се хвалят с кръстоските на канарите си с други породи . Да така найстина са създадени нови породи, но за сметка на това се унищожават старите в сегашно време.Надявам се да бъда разбран правилно ,предварително се извинявам ,ако съм обидил някого ,но това е положението.Очаквам с нетърпение вашите коментари и се надявам да се включите активно с ваши мнения.

Според мен търсите вината за своите неуспехи в други хора!По добре да се опитате,да разберете какво сте променили,и тогава ще ви стане ясно, защо сега гнездата ви не се пукат по шевовете!??
r_rusev
потребител
потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 8:54 pm
Местоположение: гр.ВАРНА

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот emil grozdev » Пон Сеп 16, 2013 12:04 pm

Здравейте колеги ,най - после чудо , след около месец чакане , кратък отговор . Благодаря ви все пак господин rusew ,но не смятам ,че ,, обвинявам някого за свойте грешки ,, , според много други колеги това си е самата истина . Този ваш отговор категорично потвърждава тезата ,че целта оправдава средствата. А сега един въпрос към колегите , каква е равносметката от развъдната кампания , какъв е процента на успешно отгледани канарчета . Поздрави и успехи .
Аватар
emil grozdev
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 7:25 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Пет Окт 11, 2013 9:11 pm

Пак допускам същата грешка и не знам защо. Миналата година женската ми започна да се развива веднага след линеенето и в началото на ноември имах вече яйца- неоплодени естествено. Сега я прибрах само за 2 вечери от терасата вътре/ в най-студените нощи миналата седмица/, и от вчера вече разнася перца с човката и не спира да търси мъжкия. Само на смеска е, даже не можа да си възстанови цялата перушина при смяната около врата, но явно мерака яко я гони. Дали топлото време вън я обърква, макар че пък светлината е от 7"30 до около 18"15. Нямам възможност да я отделя с клетката й далече от мъжкия, така че очаквам да споделите дали имате подобен проблем и как се справяте с него.Благодаря!
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Съб Окт 12, 2013 7:30 pm

Има една eдин фрагмент от песен на Веатles-"When I find myself in times of trouble Mother Marry comes to me speaking words of wisdom "Let it be" :wink:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron