Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2013

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот nightingale » Съб Окт 12, 2013 9:24 pm

Парчето на Веатles е наистина готино.
Колега хиена 1 -......'......бах маа му - имам за колега - хиена :D
Има един лаф - ''след всяка зима идва пролет''
На около 11- 12 часа светлинен ден и около 0-5 гр. , съвсем лекичко да се ''заиграеш'' с условията на отглеждане и птицата ти е ''излъгана''.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Пон Окт 14, 2013 10:02 pm

Еми то не са останали свободни никове на пернати :D А иначе греша явно с храненето през линеенето, все щипвам по малко слънчоглед, нигер,плодове и докато се усетя, женската е "тръгнала" вече.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот georgiev » Сря Окт 16, 2013 8:19 pm

hiena1 написа:Еми то не са останали свободни никове на пернати :D А иначе греша явно с храненето през линеенето, все щипвам по малко слънчоглед, нигер,плодове и докато се усетя, женската е "тръгнала" вече.


Здрасти, не грешиш в храненето. Проблема е в топлината и повишаването и. Внимавай със светлината също. Двата фактора заедно лъжат женските. Имитират запролетяване.
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Сря Окт 16, 2013 8:21 pm

Миналата година, hiena 1, махна ли гнездилките и гнездовия материал, навреме :?: Пишеш,че женската ти тази година все още не е завършила с линеенето, а пък се готви да снася, разнасяйки перца, и търсейки мъжки да я "покрие". :think: В края на краищата - Let it be :!: A, бе, то на хиените винаги им е "вървя" :wink: "ло" :!:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Сря Окт 16, 2013 8:57 pm

hiena1, канарчето "от студ не се бои", а от излагане на въздушно течение, прекомерна температурна амплитуда при отглеждане и ОТ ПРЕКОМЕРНИ ГРИЖИ :( Специално моите канарчета, които имат минимално трицифрено изражение като "борсова цена" в лева, са преживявали при замръзнали поилки по цял ден :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот nightingale » Сря Окт 16, 2013 10:01 pm

hiena1 написа:Еми то не са останали свободни никове на пернати :D

Дай да ти викаме лешояд - пернатия еквивалент на хиена.
А иначе храненето ти е добро , не е от това.
Другу шъй кондоре - или канарките ти нощем крадат от виаграта на кумшията или ги бъркаш с факторите (светлина топлина).
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Чет Окт 17, 2013 10:50 pm

Не знам за виагра, но допреди няколко дни пусках запис от нета да обучавам едното ми мъжкарче от тая година, та възможно ли е това също да я обърква допълнително? То малкото нищо не поема, ама аз направо я научих наизуст мелодията,тъй че може и да не ми я пее :D
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот nightingale » Чет Окт 17, 2013 11:33 pm

hiena1 написа:Не знам за виагра, но допреди няколко дни пусках запис от нета да обучавам едното ми мъжкарче от тая година, та възможно ли е това също да я обърква допълнително? То малкото нищо не поема, ама аз направо я научих наизуст мелодията,тъй че може и да не ми я пее :D

С риск да се започни спор с някой от колегите тук - да , песента е също дразнител.
Но не е ключовият и най - важния такъв.
А иначе малкото трябва да започне да оформя песента си и чак тогава ще чуеш резултата от записа .
Пойните птици дават всичко от себе си що се отнася до репертоара им , било то вроден или заучен чааааааак когато ги подгони хормона.
И понеже дават всичко от себе си , има едни канари от така наречената линия Орфей , та те започват тогава да перат едни рулади , едни щракаци ... мъли мъли . Но това е друга тема . :D :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот hiena1 » Пет Окт 18, 2013 6:44 pm

Засега малкото пее едно към едно като баща си, не толкова изчистено и силно обаче. Дано да възприеме и нещо от записа, макар, че започнах да го обучавам доста късно- около 50-ия ден- и по всичко изглежда, че ще си пее каквото си знае.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2013

Мнениеот woodlark » Пет Окт 18, 2013 8:10 pm

nightingale написа:
hiena1 написа:Не знам за виагра, но допреди няколко дни пусках запис от нета да обучавам едното ми мъжкарче от тая година, та възможно ли е това също да я обърква допълнително? То малкото нищо не поема, ама аз направо я научих наизуст мелодията,тъй че може и да не ми я пее :D

Твоят случай е точно като кокошката, която снася и без петел. А колкото до научения от теб запис наизуст - даскала като не си знае урока, който ще държи да знаят учениците му за 'къв чеп е там :lol:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта