Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


смърт при снасяне

Модератори: sandan, христо абаджиев

смърт при снасяне

Мнениеот pi4on » Съб Май 25, 2013 10:12 am

Имах една канарка която не е снасяла никога досега.Забелязах че лежи в хранилката си и носи хартийки,напоследък си лежеше вътре,но и другите правят така понеже вече не им давам да мътят в смисъл изхвърлям просто снесените яйца.нямат мъжки при тях само в съседни клетки.Днес сутринта заварих канарката на пода на клетката... :cry: снощи си лежеше в хранилката ,яла си е добре от храната-първо това ме притесни да не е от нея защото смених фирмата на храната преди два дена поради липса на тази която предпочитам.Обаче имам още 40 канара които ядат и им няма нищо поне за сега.Само че на дъното на клетката под хранилката и имаше засъхнал жълтък- суров.не съм им давала яйца ,жълтъка си мисля че е от нейно яйце.Понеже всичко е станало през ноща горкото пиленце ..не съм наясно от какво може да се е стигнало до тук.Черупка от яйце нямаше.Беше умряло по коремче и цялото коремче сякаш омазано в жълтък ,възможно ли е да умре докато е снасяло и то да няма черупка или е от стрес някакъв.Пилетата ми живеят в кухнята там няма достъп дори на мухи камо ли гризачи.Кокошинки нямат всичко е обработено дори я огледах най подробно защото се притеснявам за другите си ,,чеда''. :( Ще се радвам някой да ми пише поне успокителни думи в смисъл пак ли съм объркала нещо всички ги гледам по един и същи начин ядат едно и също пият едно и също и спят на едно място.Имат сепийна кост пясък-бял креди,давам им зелено..много плаках защото ми беше от певческите женски и мислех да я пускам догодина за покление... :(
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: смърт при снасяне

Мнениеот gtd70 » Съб Май 25, 2013 2:20 pm

Случва се!Не мога да твърдя, че е често но .....Въпреки, че проверявам два пъти на ден тази година по този нелеп начин се разделих с няколко отлични майки, ако се вземат мерки, като масаж от корема към клоаката със топло олио,зехтин или вазелин, има резултат, но за жалост констатираме проблема твърде късно.
Аватар
gtd70
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:56 am
Местоположение: P-e

Re: смърт при снасяне

Мнениеот pi4on » Нед Май 26, 2013 10:19 am

на мен това ,което пишеш ще ми е трудно да го направя,дори и да видя че се мъчи не смея да ги пипам,а защо нямаше черупка ...мислих много и реших за себе си че е заседнала вътре в нея.Ох и все в почивни дни ми се случват такива,,изненади''когато няма доктори ,поне можеше да я занеса да я видят за да съм сигурна че е от заседнало яйце а не от друг причинител да ,,излети'' в отвъдното.Не знам дали и трябва да се съмнявам че е от това :(
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: смърт при снасяне

Мнениеот akademika » Нед Май 26, 2013 1:04 pm

pi4on написа:на мен това ,което пишеш ще ми е трудно да го направя,дори и да видя че се мъчи не смея да ги пипам,а защо нямаше черупка ...мислих много и реших за себе си че е заседнала вътре в нея.Ох и все в почивни дни ми се случват такива,,изненади''когато няма доктори ,поне можеше да я занеса да я видят за да съм сигурна че е от заседнало яйце а не от друг причинител да ,,излети'' в отвъдното.Не знам дали и трябва да се съмнявам че е от това :(

Никакви масажи :nono: при масаж вероятността да счупиш яйцето е много голяма особено ако до сега не си го правил добре правиш че не я пипаш . Единствения вариант да и помогнеш е да и капнеш олио, зехтин или нещо подобно 2/3 па ти на ден и да я държиш за няколко минути над чаша с гореща вода . Друго средство за решаване на проблема не знам . За съжаление това няма да помогне в твоя случай след като птицата снася яйца без черупка . Ако не искаш повече да работиш с тази женска просто я остави за 3/4 дни на канарено семе и белен овес и спри меката храна и зеленото и остава да се надяваш птиците да спрат да снасят . По принцип такава аномалия е имало и при мен, въпреки добрата подготовка. Все пак става въпрос за живи същества и всичко е строго индивидуално за това е нормално човек да се сблъсква с подобни проблеми, друг е въпроса ако това се наблюдава при повече птици . Дано проблема е индивидуален и другите ви птици си останат живи и здрави .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърт при снасяне

Мнениеот nightingale » Нед Май 26, 2013 6:02 pm

Много се кефя когато чета таквиз теории и теореми. А пък когато са от известен академик направо се подмокрям. :|
Хем яйцето било без черупка , хем имало опасност от счупване.
Пък родилните му мъки ,в които се оплете при съвета за стопиране на яйцеобразуването направо са класика в жанра.
(разбира се пак достойни за академик )
Пичон !
За да отртежеш такъв процес трябва да въздействаш върху хормонът естроген.
Това не става с канарено семе и молитви.
НЕ го слушай тоя.
Постави птицата на хладно място при осезаемо съкратен светлинен период.( да речем 10 ч.)
Единсвеното което може да й се случи е да предизаш преждевремено линеене.
Но е за предпочитане пред портите на светия дух.
Амин. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: смърт при снасяне

Мнениеот akademika » Пон Май 27, 2013 11:12 am

Ако можете да помогнете на човека ок но да ме наричате ТОЯ, отново проявихте груба селска проява напълно във вашия стил .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърт при снасяне

Мнениеот nightingale » Съб Юни 01, 2013 8:15 pm

akademika написа:Ако можете да помогнете на човека ок но да ме наричате ТОЯ, отново проявихте груба селска проява напълно във вашия стил .

Ама моля ви се , нямаше нужда.
''Нашия стил'' си е такъв.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта