Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Минимална външна температура при мътене

Модератори: sandan, христо абаджиев

Минимална външна температура при мътене

Мнениеот иван росинов » Чет Фев 12, 2009 11:24 pm

Каква може да е минималната външна температура,когато женската канарка мъти?Моите много рано се развиха -поради много мои грешки-надявам се последни!Та,в момента е доста студено,държа ги в стая в къщата,но тази стая не е отоплена?Взех да се съмнявам че нещо ще излезе!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот nightingale » Пет Фев 13, 2009 12:37 am

Мъжкият императорски пингвин мъти при минус 60 градуса и всичко е ок. Така е и при другите мътещи птици които са заставени да го правят при ниски температуриЗа яйцето не е важно колко градуса е навън докато го топлят а е важно колко ще е студено когато майката напусне гнездото да се храни а пиленцето е излюпено.Но за да бъда по-конкретен минималната температура при канарчетата е около 10 -12 градуса.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот todpetrov » Пон Окт 12, 2009 11:33 pm

Иване разкаже те какво стана в крайна сметка тази година , какъв е вашият извод ?
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Минимална външна температура при мътене

Мнениеот иван росинов » Сря Окт 14, 2009 9:19 am

От 3 двойки изкарах 13 малки.С развъждане на канари никога не съм се занимавал, та това се случи за първи път.За лошия резултат трябва да взема в предвид и че канарите ги закупих точно пред развъдния период и наблюденията за тяхното развитие и времето за подготовката беше малко.Условията също не бяха чак толкова добри.Надявам се идната пролет,вече с новите условия които им правя(волиери в които по-"естествено" и пълноценно да се подготвят за размножителния период,също и отделно размножително помещение с по-големи размножитилни клетки) и много други фактори които ще имат за подготовката за развъдния период,резултатите да са по-добри.Но все пак,процента за провал съществува,така че видим какво ще стане следващата пролет!Някъде в форума беше написано че,началото на новия размножителен период започва с края на предишния,и за сега всички правила са спазени,но какво ще покаже сабята накрая ще видим.
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот todpetrov » Сря Окт 14, 2009 2:24 pm

Браво и за изкараните пилета и за това ,че сте успяли да направите такива условия . При мен пак ще е трудно но няма как трябва да се съобразявам с това ,че съм в апартамент, а и майка ми не иска да преграждам и да изидам в нас и затова няма как по трудният път отново :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот lucata » Вто Окт 20, 2009 5:57 pm

аз имам един павилион скоро 6те го остъкля но проблема ми е 4е е отвън на улицата пред нас и зимата това ме притеснява че температурата сигурно ще падне към 5-6 градуса и мойе ли да гледам канарите си вътре :think: :think: :think:
lucata
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 2:13 pm

Мнениеот петър » Вто Окт 20, 2009 10:07 pm

Температура 4-5 градуса не е проблем за птиците,но по-важното е да е равномерна,ако през деня се нагрее от слънцето и стане 20гр.,а нощем падне до 5 ще имаш много ядове.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот nightingale » Вто Окт 20, 2009 11:09 pm

петър написа:Температура 4-5 градуса не е проблем за птиците,но по-важното е да е равномерна,ако през деня се нагрее от слънцето и стане 20гр.,а нощем падне до 5 ще имаш много ядове.
На такава температура зимуват повечето наши птици,които са си ''избрали'' източната и голяма част от централна Африка.Според мен проблем ще има ако разликата е в светлата част от денонощието.Има колибри, които през деня се хранят на 28-32 градуса а нощуват на 1-2 под нулата.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Вто Окт 20, 2009 11:10 pm

Исках да кажа- зимуват на места с такива температурни разлики
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот петър » Сря Окт 21, 2009 6:55 pm

Една година гледах канари на остъклена тераса с югозападно изложение-през деня стигаше до 30гр,нощем водата замръзваше.От тясното помещение и многото птици и влажността се увеличи и стъклата се изпотяваха-скоро птиците наистина не изглеждаха добре.Аз лично се изкушавам да си сложа такъв павилион в двора и да гледам и там птици,но на улицата няма ли да ги безпокоят хората,да не говорим,че са лесна мишена и за крадци.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот sandan » Сря Окт 21, 2009 7:01 pm

Според мен когато човек иска да развъжда успешно канари ,трябва да се стреми да им осигури много добри условия , а не да търси прага на тяхната издръжливост .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Ех, защо ...

Мнениеот Станислав » Чет Окт 22, 2009 5:50 pm

... това:
sandan написа:Когато човек иска да развъжда успешно канари, трябва да се стреми да им осигури много добри условия, а не да търси прага на тяхната издръжливост.

... да стане девиз на повече хора!
:| :| :|
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron