Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2014

Модератори: sandan, христо абаджиев

Развъден сезон 2014

Мнениеот georgiev » Нед Яну 12, 2014 9:45 pm

Поздрави на всички и успех през новата година.
Предлагам да споделим и обсъдим започващият развъден сезон.
На ход сте колеги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот Crollan » Пон Яну 13, 2014 4:06 pm

Да попитам ако мажкия и женската не са готови. Можели да се размножат или трябва задалжително се подготвят.
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот georgiev » Пон Яну 13, 2014 9:18 pm

Crollan написа:Да попитам ако мажкия и женската не са готови. Можели да се размножат или трябва задалжително се подготвят.

Здравей, ако позволиш един съвет от мен - изчети началните статии, опитай се да ги разбереш, ако има нещо, което не ти е ясно по тях, питай. Трябва ти натрупване на обща култура в конкретната област и едва след това да действаш. Разбереш ли логиката, етапите и последователността в размножаването, всичко след това ще ти е лесно.
Сега по въпроса ти - трябва да са подготвени, защото през есента и зимата хормоните им са в покой. Целта на подготовката е именно да се събудят хормоните им, а това става по съответни начини описани в една от началните статии, и едва след това ги събираш за да се осъществи самото размножаване и т.н. и т.н.
Поздрави,
Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот coker » Вто Яну 14, 2014 10:47 pm

Здравейте :)

Аз като начинаещ и като човек живеещ в едностайно жилище започвам сезона с чифт червена мозайка.
Всъщност поради лошо стекли се обстоятелства вече го започнах. По средата на Декември се наложи чифта да е заедно в една клетка за няколко дни и мъжкия покри женската. За моя радост женската снесе, мъти и много добре храни малките. Те вече са на 23 дни, живи здрави и големи сладури :)

Понеже в нас се събраха много клетки и ми заеха бюрото сега съм решил да си направя Zuchtboxen (не знам как да го кажа на български). Само че за разлика от стандартните 40 на 40 аз ще ги направя 55 на 55, ще са два реда по два броя като по средата ще са с подвижна стена.
След няколко дни като съм готов ако някой случайно има желание мога да му покажа какво съм сътворил :)

Желая успешен сезон на всички :drinks:
Докато не вършиш нещо с голяма любов, с голямо отдаване, с голямо обвързване, с искреност, с истинност, с цялото си същество, нищо няма да се случи.
Аватар
coker
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 3:20 pm
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот stoianov » Сря Яну 15, 2014 7:47 pm

coker написа:Здравейте :)

Аз като начинаещ и като човек живеещ в едностайно жилище започвам сезона с чифт червена мозайка.
Всъщност поради лошо стекли се обстоятелства вече го започнах. По средата на Декември се наложи чифта да е заедно в една клетка за няколко дни и мъжкия покри женската. За моя радост женската снесе, мъти и много добре храни малките. Те вече са на 23 дни, живи здрави и големи сладури :)

Понеже в нас се събраха много клетки и ми заеха бюрото сега съм решил да си направя Zuchtboxen (не знам как да го кажа на български). Само че за разлика от стандартните 40 на 40 аз ще ги направя 55 на 55, ще са два реда по два броя като по средата ще са с подвижна стена.
След няколко дни като съм готов ако някой случайно има желание мога да му покажа какво съм сътворил :)

Желая успешен сезон на всички :drinks:


:|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Чет Яну 16, 2014 10:36 pm

И аз почнах подготовката на мъжкия- с покълнеци, яйце, бисквити,сусам,нигер,салатка...Притеснява ме обаче женската- на последното люпило миналата година се разболя( може би салмонела, малките умряха),уж я излекувах с антибиотик- Енрофлоксин, но сега през зимата 2 пъти я чувам да кашля и свисти вечер. Въпроса ми е дали вече има хронично заболяване, възможно ли е да се излекува и съответно да се размножава успешно. При първото кихане и кашляне отново и дадох Енрофлоксин в продължение на 5 дни, спря да кашля, сега преди 3 дни отново я чух няколко пъти, но последните 2 дни е добре без да съм давал нищо.Трябва ли да дам някакъв препарат за профилактика, или в моя случай рискувам бактериите да станат резистентни на антибиотика.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот coker » Чет Яну 16, 2014 11:48 pm

Здравей колега!
Аз нито съм доктор, нито съм напреднал, но мога да ти споделя какво се случи при мен. Когато вземах чифта мъжкия имаше същите признаци като твоята птица. Понеже не харесвам лекарствата като цяло(самият аз съм изпил за целия си живот само 2 аналгина на кръст) реших да не тъпча птицата си с нищо. Заложих на спокойствието, силната храна, свежият въздух(без никакви течения) и постоянна температура. След няколко дни простудата изчезна. Също така не си падам по разните там витамини и тем подобни. За мен по-хубаво от естественото си няма, затова и залагам на пресните плодове и зеленчуци.
Постояно чета за подготовка на птиците, мое лично мнение е че това са някакви изнасилвания. Какво по-хубаво от това да се заложи на естественото. Естествена светлина, естествена топлина, естествена храна без разни химии като лекарства, витамини и прочие. Мисълта ми е че без да се форсират изкуствено нещата те се случват - природата си знае работата :)

Дано се оправи бързо птицата ти и да даде здраво и хубаво потомство :)
Докато не вършиш нещо с голяма любов, с голямо отдаване, с голямо обвързване, с искреност, с истинност, с цялото си същество, нищо няма да се случи.
Аватар
coker
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 3:20 pm
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот stoianov » Пет Яну 17, 2014 7:32 pm

coker написа:Здравей колега!
Аз нито съм доктор, нито съм напреднал, но мога да ти споделя какво се случи при мен. Когато вземах чифта мъжкия имаше същите признаци като твоята птица. Понеже не харесвам лекарствата като цяло(самият аз съм изпил за целия си живот само 2 аналгина на кръст) реших да не тъпча птицата си с нищо. Заложих на спокойствието, силната храна, свежият въздух(без никакви течения) и постоянна температура. След няколко дни простудата изчезна. Също така не си падам по разните там витамини и тем подобни. За мен по-хубаво от естественото си няма, затова и залагам на пресните плодове и зеленчуци.
Постояно чета за подготовка на птиците, мое лично мнение е че това са някакви изнасилвания. Какво по-хубаво от това да се заложи на естественото. Естествена светлина, естествена топлина, естествена храна без разни химии като лекарства, витамини и прочие. Мисълта ми е че без да се форсират изкуствено нещата те се случват - природата си знае работата :)

Дано се оправи бързо птицата ти и да даде здраво и хубаво потомство :)


:nono: Не бъркай сериозна болест като салмонелозата със "простуда".Друг е въпроса дали на колегата hiena1 канарката е /била/ болна от това.
Дано да си нямаш "работа" с такава болест, защото там нищо друго освен антибиотик няма да ти помогне.Казвам ти го от личен опит.

За подготовката си на прав път.Според мен там са важни само светлина, топлина и храна.Кой каквото, ще да говори...Пак от личен опит. :cool:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот coker » Пет Яну 17, 2014 10:56 pm

Колега нито бъркам нещо, нито съм дал диагноза за на хиената птицата, просто споделих при мен какво беше ;)

А колкото до болестите, да пази Бог, и птиците и нас хората.
Докато не вършиш нещо с голяма любов, с голямо отдаване, с голямо обвързване, с искреност, с истинност, с цялото си същество, нищо няма да се случи.
Аватар
coker
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 3:20 pm
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот hiena1 » Съб Яну 18, 2014 12:11 pm

Аз също не съм сигурен дали е било салмонела, но от това което изчетох тук, а и се консултирах с хора, които гледат канари, стигнах до този извод. Така или иначе птицата изглежда добре за момента и почвам да я подготвям..че навън гугутките взеха да се викат,свраките се гонят,луда работа с това време :think:
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот coker » Съб Яну 18, 2014 12:36 pm

Сега ако удари един студ и сняг ще обърка работата. Побърка се това време, дано само за тези аномалии да не сме виновни ние хората.
При мен температурата е постоянна (24 градуса) и всичко е нормално :)
Докато не вършиш нещо с голяма любов, с голямо отдаване, с голямо обвързване, с искреност, с истинност, с цялото си същество, нищо няма да се случи.
Аватар
coker
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 3:20 pm
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Развъден сезон 2014

Мнениеот Crollan » Съб Яну 18, 2014 3:49 pm

Аз днеска ги пуснах и женската почна да прави гнездото .При мен температурата е 18 градуса и ванка да стане студето пак си е 18 не пускам да пада по долу.Нека всички да имате хубави и здрави поколения
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта