Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси на начинаещ

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот Buikov » Вто Фев 17, 2015 10:51 pm

Колеги, извинявам се, антибиотика с който съм третирал не е тетрациклин, а гентамицин. В момента третирам с пробиотик на име нитровит.
Buikov
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:46 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот loveca4 » Вто Фев 17, 2015 11:11 pm

Гентамицина няма да ти попречи на еазвъдният сезон,сега започвай да развиваш мъжкият,а женската я затъмни...
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот slona67 » Вто Фев 17, 2015 11:20 pm

Колега стига ги "третирал",ще ги предобриш!Антибиотика се отрича в цял свят,и при хора и животни!А ти си тровиш канарите без видима пличина!За диагноза вобще не говориме!
КАК СИ ИЗМИСЛИ САЛМОНЕЛОЗА .......чудно!
А даваш антибиотик за респираторни.....
...!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот slona67 » Вто Фев 17, 2015 11:29 pm

Вече и аз полудях -обърках гентамицин с доксициклин!
Ама все тая ,кво ще даваш ,като не знаеш кво лекуваш и дали вобще трябва ли да ги лекуваш........!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот Buikov » Вто Фев 17, 2015 11:38 pm

loveca4 На мъжкия давам покълнеци от зимница, яйце, ябълка, мед. Започна да пее доста продължително и с доста вариации в песента. И той къса хартия от пода, но не колкото женската. Женската храня само с канарена смеска. Какво имаш предвид под затъмняване?
slona67 Не съм си измислил салмонелоза, а се допитах до приятел канаровъд, сайта и форума. След това реших да третирам. Грешно или не, както казах в последния си пост съм приключил с антибиотика и вече давам пробиотик. Разликата между чуждестранните форуми и бг форуми е че там има хора които са врели и кипели в дадена област и са готови да те напътстват в правилна посока, а тук първо ти казва "голям си глупак" и после следват не отговори на въпроси, а едни недомлъвки. Нямам нищо против критиката, но нека е градивна- когато казвате това не се прави така, кажете как се прави.
Buikov
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:46 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот stoianov » Вто Фев 17, 2015 11:39 pm

slona67 написа:Обръщам се към администраторите-моля Ви ,спрете тоя "измислен герой "Стоянов!Убеден съм ,че този човек няма едно канарче в момента!Държи се нагло и арогантно,дори подигравателно ..............!Дава измислинни (изсмукани от фантазията си ),съвети на начинаещи колеги!Винаги пише (в повечето случай),след мнения на Славея!Става супер смешен форум.................!


А спамер на хоризонта...Заради тебе пояснявам.Канарджийника ми беше 100 квадрата, цял етаж от къща, със условия за каквито ти само можеш да мечтаеш...
А твоята тераса колко е 3-4 квадрата, още толкова в мазето....
Сега, поради много причини трябваше да се откажа от тази част на хобито си....Е, не успях, оставих си точно 5 от най-добрите ми мъжки и съм в изчакване.
Така, че в момента, ин дис момент, дефакто аз имам повече от едно канарче! :cool: :D
Я кажи ти сега за какво не си съгласен, какво съм измислил, че фуразолидона лекува салмонелозата или...че ветеринарен доктор изписва тетрациклин ей така?
СПРИ ДА ПИШЕШ ГЛУПОСТИ И ДА ОБИЖДАШ!Помолих те и преди копирай думите ми с които не си съгласен и ми докажи, че не съм прав.Ако е така лично ще го призная!!!! :evil:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот nightingale » Сря Фев 18, 2015 8:35 am

loveca4 написа:,а женската я затъмни...

:shock:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот loveca4 » Сря Фев 18, 2015 11:06 pm

:|
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот stoianov » Чет Фев 19, 2015 1:48 am

loveca4 написа:Гентамицина няма да ти попречи на еазвъдният сезон,сега започвай да развиваш мъжкият,а женската я затъмни...


Това съм го пропуснал... :think:
loveca4 бихте ли казали с каква цел се прави това със затъмняването?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот Buikov » Нед Апр 12, 2015 9:53 pm

Честит празник! Днес след обяд събрах двойката ми канарчета. След колко време да им сложа гнездилката?
Buikov
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:46 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот akademika » Сря Апр 15, 2015 10:14 am

Buikov написа:Честит празник! Днес след обяд събрах двойката ми канарчета. След колко време да им сложа гнездилката?

Аз лично поставям гнездилката в деня на събирането на чифта . Много канаровъди изчакват няколко дни и следят поведението на двойката преди да сложат гнездото . Поставят в кафеза гнездови материал (конци, сламки, хартийки) и наблюдават дали двете птици няма да се бият и дали ще си допаднат "обособяване на семейство" след като се уверят че всичко е точно поставят гнездилката .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта