Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси на начинаещ

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот stoianov » Чет Фев 12, 2015 5:29 pm

:think:
Канарите добре, ама къде са им пръстените....щото както казва академика, канар без пръстен е ........безпородно канарче за двайсе лева.
МОЛЯ колега който разбира от малиноа да коментира....и внимавайте, че мода ни дебне, а сте стъпили на криво, а :! :twisted:.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот akademika » Пет Фев 13, 2015 11:22 am

Buikov написа:Отново мъжкия Изображение
:wink:




женската Изображение
Изображение
двамата преди да ги разделя Изображение
Изображение

:drinks:
Да са ви живи и здрави птичките ! Като за първи чифт стават въпреки че ме съмнява да са "Малинуа" . Дано ви провърви с тяхното развъждане и като натрупате опит с тях и се запознаете с повечко хора от форума по на там може да си купите по- породисти птици по ваш вкус . А ако държите на тази порода до година посетете конкурса и от там ще си купите "добри" птици :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот nightingale » Съб Фев 14, 2015 5:17 pm

stoianov написа:
akademika написа:Както ви казаха по горе, мъжкия канар трябва да е подготвен ! Това не става за 1/2 седмици с магическа пръчка! За това трябва да прочетете някоя и друга статия от форума за подготовка на канарите за размножаване . По принцип за да дава "пълно" мъжкия трябва да е поне на 12 часа светлинен ден поне 1 месец това е най-важното . Но е хубаво и да му давате покълнали семена богати та витамин Е + "мека храна" за 1 чифт няма смисъл да купувате витамини . Щом птиците са ви в помещение с такава температура не бързайте да ги събирате изчакайте поне до края на Март . Най - добри съвети за развъждането на птиците ще получите от човека от който сте ги купили все пак той до някъде е длъжен да ви помага в това начинание .


А на бас, че мога да ти подготвя мъжки за 1/2 седмици..... и тва без магическата пръчка... :cool:
По принцип и сега светлинния ден е около 11 часа.....а пък до края на март са два месеца....пък после...знаеш ли как е лятото на остъклена тераса, пък и източно изложение?
Тоя отговор не става...дай пак.... :mrgreen:
Иначе :| за опита ти за помощ.

И аз мога да фана бас, че птица може да се подготви и в условия на светлинен ден под 12 часа.
Зависи на колко къс ден е презимувала.
Ако това е станало с праг от 8 часа , птиците могат да извадят малки и на 11 часа.
Винаги съм казвал , не е важно колко е дълъг деня при подготовката ,по- важно е колко е бил къс при почивката.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот Buikov » Съб Фев 14, 2015 8:13 pm

Akademika, благодаря ви за добрите пожелания.
Осигурих речен пясък за канарите. Мъжкия се оказа доста лакома птичка, изяжда почти половинка от сварено яйце за 2 дни. Пробвам да направя покълнеци от зимница и рапица. Реших да третирам с тетрациклин против салмонелоза, макар че птичките са жизнени. Има жълти изпражнение, само 2% от които са зелени. Лечението е следното: течен тетрациклник във водата, по 0.1 кубик на 100 милилитра вода в продължение на 3 дни, като водата се сменя всеки ден.
Мъжкият днес пя доста пъти, като забелязах, че пее продължително без да спре.
Buikov
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:46 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот nightingale » Съб Фев 14, 2015 9:19 pm

Buikov написа:Akademika, благодаря ви за добрите пожелания.
Осигурих речен пясък за канарите. Мъжкия се оказа доста лакома птичка, изяжда почти половинка от сварено яйце за 2 дни. Пробвам да направя покълнеци от зимница и рапица. Реших да третирам с тетрациклин против салмонелоза, макар че птичките са жизнени. Има жълти изпражнение, само 2% от които са зелени. Лечението е следното: течен тетрациклник във водата, по 0.1 кубик на 100 милилитра вода в продължение на 3 дни, като водата се сменя всеки ден.
Мъжкият днес пя доста пъти, като забелязах, че пее продължително без да спре.

Работата придобива обичайният характер.
Вместо да кажем ''хоп'' и тогава да скочим , първо скачаме , а после викаме ''хоп.''
След хоп-а в този случай следва и обичайният рок енд рол - кафеза в мазето, спомена за домашната орнитология далече в спомените ни.
Как така нашихте канарите с лечебна доза тетрациклин без диагностика и кой ви каза , че салмонела се лекува за 3 дена ?
Нима процентното съдържание по цвят на изпражненията ви дава информация за това ?
Вижте !
В повечето случаи хората си мислим,че след като сме собственици на едно животно , то автоматично получаваме нужната квалификация да бъдем негови съдници , лекари , партньори ,приятели и пр.
Уви не е така!
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот Buikov » Нед Фев 15, 2015 4:28 am

Посетих ветеринарна клиника казах ,че искам да третирам канарчетата си за салмонелоза с широкоспектърен антибиотик, защото има малко на брой зелени изпражнения. Вета ме попитам има ли балончета в изпражненията и дали са редки, казах че няма такива симптоми. Ветеринарката ми каза, че не е страшно. Но също така, че мога да дам профилактично половин доза. За да се подсигуря в случай, че са болни попитах дали има проблем да дам цяла доза- отговорът беше няма страшно. Nightingale не мога да разбера защо ме съдите при положение, че не се смятам за капацитет в областта, даже напротив и за всичко, което предприемам по адрес на птиците се допитвам до форума и до ветеринар? Нима вие не третирате профилактично птиците си?
Ако не за три, за колко дни се третира салмонелоза? Да продължавам ли с антибиотика или не?
Buikov
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:46 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот akademika » Нед Фев 15, 2015 9:43 am

Buikov Аз никога не съм третирал птиците специално срещу салмонелоза . Преди няколко седмици минаха един курс против трихомоноза а края на Март ще ги третирам с широкоспектарния "колитеравет" . На двете лекарства е описано какви дози и каква е продължителността при лечение на заболяването или превенцията . Както и да е след като приключиш с курса 4/5 дена е хубаво да им дадеш пробиотик пак 4/5 дни аз ползвам "ливиферм" желателно е винаги след третиране с антибиотици на птиците да им се дава пробиотик . :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот nightingale » Нед Фев 15, 2015 11:07 am

Buikov написа: Nightingale не мога да разбера защо ме съдите при положение, че не се смятам за капацитет в областта, даже напротив и за всичко......


Не те съдя.
Просто прибързваш с изводите.
В много от случаите такива прибързани действия водят до катастрофа.
Мислиш ли ,че ще излекуваш птиците си от евентуална салмонела ?
Щото аз не мисля!
Остави медикаментозната фобия , от която всеки втори любител страда и карай нещата подред.

Желая ти успех.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот stoianov » Вто Фев 17, 2015 1:39 am

akademika написа:Buikov Аз никога не съм третирал птиците специално срещу салмонелоза ....


:shock: :shock: :shock:
Академик, ама ти сериозно ли?За какъв опит говорим тогава.... :think:
Е, аз съм третирал и лекувал салмонелоза много пъти/последния от преди месец/, и да кажа тогава.... като няма кой...ама не давам акъл /съвет/ :mrgreen:
За салмонелоза използвам фуразолидон, в зависимост от състоянието, най-малко 5 до 7 дни, като повтарям след 14-15 дена/пак зависи/ поне 5 дни.
Страничния "ефект" на препарата, мъжкия не пълни яицата, не/известно време! :cool: Това ветеринарите не го казват!Не казват и че птицата макар и излекувана в повечето случаи остава заразоносител и предава на яйцата.
Buikov, ти с тоя тетрациклин, най много някоя кашлица или хрема да "излекуваш".
Nightingale това имаше впредвид, но се усети, че няма смисъл........
Още не съм убеден, че канарите ти имат салмонелоза.Само зелените изпражнения не стигат има и други добре различими симптоми......

Buikov написа:.... Вета ме попитам има ли балончета в изпражненията и дали са редки, казах че няма такива симптоми. Ветеринарката ми каза, че не е страшно. Но също така, че мога да дам профилактично половин доза. За да се подсигуря в случай, че са болни попитах дали има проблем да дам цяла доза- отговорът беше няма страшно.

Извинявай, ти от къде си?Тая леличка зад щанда, да не е била някоя продавачка.... или ти си объркал и си влезнал в някоя агроаптека :think:

пп.Пробиотика/витамините ги пускам заедно със антибиотика щото после.....няма смисъл. :wink:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот slona67 » Вто Фев 17, 2015 8:45 pm

Обръщам се към администраторите-моля Ви ,спрете тоя "измислен герой "Стоянов!Убеден съм ,че този човек няма едно канарче в момента!Държи се нагло и арогантно,дори подигравателно ..............!Дава измислинни (изсмукани от фантазията си ),съвети на начинаещи колеги!Винаги пише (в повечето случай),след мнения на Славея!Става супер смешен форум.................!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот akademika » Вто Фев 17, 2015 8:55 pm

slona67 написа:Обръщам се към администраторите-моля Ви ,спрете тоя "измислен герой "Стоянов!Убеден съм ,че този човек няма едно канарче в момента!Държи се нагло и арогантно,дори подигравателно ..............!Дава измислинни (изсмукани от фантазията си ),съвети на начинаещи колеги!Винаги пише (в повечето случай),след мнения на Славея!Става супер смешен форум.................!

slona67 Защо обръщаш внимание на тези хора не си хаби нервите !!! "Тури ги " на ...... и няма да виждаш техните мнения :lol: Аз отдавана съм ги сложил на ...... и не виждам техните бисери :cool: Нито са ти на знанията нито на практиката ! Целта им е само заяждане и за това от доста време не виждам техните публикации :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Въпроси на начинаещ

Мнениеот akademika » Вто Фев 17, 2015 9:00 pm

А пардон !! понеже някои хора не винаги ме разбиран " на ...... " е на мястото "врагове" При тази опция не се вижда мнението на съфорумника сложен там
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта